Do nietypowego zdarzenia doszło w Sheung Shui w Hongkongu. 61-letni rzeźnik zginął, podczas gdy próbował ogłuszyć świnię prądem. Zwierzę padło na ziemię i wszystko wskazywało na to, że mężczyzna dokonał tego, co zamierzał. Jednak po chwili zwierzę odzyskało przytomność i zemściło się na swoim oprawcy. Mężczyzna nie żyje.
Policja w Hongkongu poinformowała, że 61-letni mężczyzna, który pracował w rzeźni, zmarł po przyjeździe do szpitala. Niestety obrażenia, jakich doznał w miejscu pracy, sprawiły, że lekarzom nie udało się uratować. Dokładne okoliczności zajścia pozostają jeszcze niewyjaśnione.
Krwawa jatka w ubojni. Świnia zemściła się na rzeźniku?
Wszystko wskazuje na to, że 61-letni rzeźnik chciał ogłuszyć świnię prądem i w pierwszej chwili wydawało mu się, że nie było z tym większego problemu. Gdy zwierzę padło na ziemię, zbliżył się do niego, przekonany, że nie żyje i zaczął przygotowania do uśmiercenia go przy pomocy tasaka. Nieoczekiwanie świnia ocknęła się i ruszyła na swojego niedoszłego kata.
Z relacji "Daily Mirror" wynika, że niedługo potem mężczyzna trafił w ciężkim stanie do szpitala. W jednej dłoni miał tasak, którego ostrze mierzyło 40 centymetrów. Jednak to nie wszystkie obrażenia, których doznał. Mocno ucierpiała również jego lewa stopa, w którą wbił się ostry przedmiot, powodując krwotok.
Szczeniak bez wytchnienia atakuje pitbulla. Na jego miejscu każdy straciłby cierpliwość
CZYTAJ DALEJGłębokie rany okazały się tak poważne, że lekarzom pełniącym dyżur nie udało się go uratować. Wyrazy smutku i współczucia dla najbliższych zmarłego przekazał nawet Departament Żywności i Higieny Środowiska Hongkongu, który zarządza rzeźnią.
pixabay/Lichtsammler
Co stało się ze świnią?
"Daily Mirror" podaje, że nie ujawniono, co stało się ze świnią, którą chciał zabić 61-latek. Zwierzęta te uchodzą za nieprzeciętnie inteligentne i zdolne do interakcji oraz poznania emocjonalnego. Badania wykazują, że są również świadome bólu, stąd wzięła się spekulacja, że skazana na śmierć świnia w chwili szoku i przerażenia mogła przyczynić się do śmierci rzeźnika.
- Jak najszybciej zakończymy dochodzenie, aby ustalić przyczynę wypadku, ustalić odpowiedzialność i zalecić działania naprawcze. Podejmiemy działania zgodne z prawem, jeśli dojdzie do naruszenia przepisów bezpieczeństwa pracy - zapewniają członkowie departamentu.
Dołącz do nas
Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!
Dlaczego psie kupy w latach 90. były białe? Cały sekret tkwi w karmie
Niesamowite nagranie z Puszczy Wkrzańskiej. Emu uciekł z hodowli i nie daje się schwytać
Kotka bez wahania wbiega 5 razy do płonącego budynku. Została niezapomnianą bohaterką
Jakie zwierzęta zapadają w sen zimowy? Nie tylko niedźwiedź i jeż wskakują do śpiulkolotu
Jak zwierzęta spędzają zimę? Niektóre z nich udają się na bardzo długą drzemkę w okresie jesienno-zimowym. Hibernacja ssaków, potocznie nazywana snem zimowym, w rzeczywistości nie jest snem, ale stanem odrętwienia. To stan, który pomaga im przetrwać najzimniejsze miesiące w roku, które wiążą się także z brakiem pożywienia. Wtedy potrzeby takie jak głód, czy fizjologia zanikają, temperatura ciała spada oraz spowalnia się akcja serca, przemiana materii i praca mózgu. Przekonaj się zatem, które zwierzęta zapadają w sen zimowy!
źródło: wydarzenia.interia.pl