Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > Pokazała, co znalazła na ciele córki, przerażona chwyciła za pęsetę. Tu rodzice zwykle nie sprawdzają
Joanna Kowalska
Joanna Kowalska 14.09.2023 07:20

Pokazała, co znalazła na ciele córki, przerażona chwyciła za pęsetę. Tu rodzice zwykle nie sprawdzają

Zdrowie dziecka
Zdrowie dziecka, źródło: pexels.com @JoEllen Moths

Pielęgnowanie zdrowych nawyków od najmłodszych lat jest bezcenne, jednak warto pamiętać o tym, że buszowanie w trawie lub wśród drzew może wiązać się z natknięciem sią na niebezpieczne zwierzęta. Co więcej, zagrożeniem mogą być bardzo małe istoty. Dlatego po każdym dniu pełnym przygód warto dokładnie obejrzeć ciało swojej pociechy, aby upewnić się, że nie ma na nim żadnych intruzów. Bezkręgowce potrafią skryć się w miejscach, którym zazwyczaj nikt się nie przygląda, o czym przypomina pewna mama. Pokazała, co znalazła na głowie swojego dziecka.

Miły dzień skończył się nieprzyjemną niespodzianką

Spędzanie czasu na łonie przyrody to coś, co powinien regularnie robić każdy człowiek. Szczególnie ważne wydaje się to być w przypadku dzieci. Pewne małżeństwo razem ze swoją kilkuletnią córką spędzili miły dzień w parku. Cała rodzina z przyjemnością wspólnie bawiła się na świeżym powietrzu. Wszystko wskazywało na to, że tego dnia nie wydarzy się nic nieprzyjemnego. Niestety, po powrocie do domu rodzice znaleźli na ciele swojej pociechy małego intruza. Wiedzieli, że muszą natychmiast zareagować. 

Co więcej, pasożyt ukrył się w miejscu, w którym bardzo trudno było go dostrzec. Wielu rodzicom nie przychodzi do głowy, aby dokładnie sprawdzać to miejsce.

Wyrzucił 17-letnią schorowaną kotkę na ulicę bez mrugnięcia okiem. Wszystko dla miłości?

Kobieta pokazała, co znalazła na głowie swojej córki

Na ciele dziewczynki ukrył się kleszcz. To zwierzęta, które pomimo swoich niewielkich rozmiarów, mogą być bardzo dużym zagrożeniem dla ludzkiego zdrowia. Co gorsze, z roku na rok w wielu miejscach jest ich coraz więcej. W niektórych regionach z można mówić o prawdziwej inwazji tych stworzeń.  

Osobnik, który na swoją ofiarę upatrzył sobie dziecko okazał się być wyjątkowo sprytny. Kleszcz schował się na głowie, wśród włosów dziewczynki. Ze względu na jego rozmiary oraz kolor, ciężko było go dostrzec. 

ghfd.jpg
Źródło: tiktok.com/@ticks227

Internauci są zaniepokojeni zachowaniem kobiety

Rodzice dziewczynki postanowili nagrać filmik na którym pokazali jak usuwają wczepionego kleszcza. Użyli to tego celu pęsety. 

Wielu internautów zaniepokoiło się tym, w jaki sposób opiekunowie dziecka podeszli do rozwiązania tego problemu. Dużo osób miało wątpliwości co do bezpieczeństwa zastosowanej metody. 

Warto podkreślić, że w razie zauważenia kleszcza wbitego w ciało Twoje, lub dziecka, które jest pod Twoją opieką, należy natychmiast zareagować. Jeżeli nie wiesz jak bezpiecznie usunąć pasożyta z ludzkiego ciała, udaj się po pomoc do profesjonalisty. Lekarz rodzinny z całą pewnością Ci pomoże oraz wytłumaczy na co zwrócić uwagę, żeby wykluczyć zarażenie się chorobami odkleszczowymi. 

Źródło: tiktok.com/@ticks227