Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Koty > Wyrzucił 17-letnią schorowaną kotkę na ulicę bez mrugnięcia okiem. Wszystko dla miłości?
Lena Tomaszewska
Lena Tomaszewska 12.09.2023 12:22

Wyrzucił 17-letnią schorowaną kotkę na ulicę bez mrugnięcia okiem. Wszystko dla miłości?

Kotka-seniorka trafiła na ulicę, kiedy w życiu mężczyzny pojawiła się nowa miłość
Kotka-seniorka trafiła na ulicę, kiedy w życiu mężczyzny pojawiła się nowa miłość, fot. Facebook/Mon jour de chance

Akt ludzkiego okrucieństwa naznaczył życie kotki na zawsze. Jej historię można nazwać opowieścią o największej zdradzie, jakiej kiedykolwiek może zostać poddana niewinna dusza na czterech łapach. Spędziła długie lata z właścicielem, kochając go i obdarzając bezgranicznym zaufaniem. Kiedy tylko pojawiły się trudności, 17-letnia schorowana kotka trafiła na bruk, zupełnie jakby była jedynie bezwartościowym przedmiotem, a nie czującą istotą.

Kiedy pojawiła się nowa partnerka, kot okazał się problemem

Kotka przez siedemnaście lat była wierna swojemu opiekunowi. Ich życie toczyło się spokojnie, w harmonii i pełni zaufania. Jednakże, jak to bywa w życiu, sielanka skończyła się, gdy w życiu mężczyzny pojawiła się nowa postać.

Nowa partnerka wniosła do jego życia wiele miłości i radości, ale też trudne do rozwiązania problemy. W obliczu nowej sytuacji okrutny wybór został podjęty. Jakby przez te siedemnaście lat nie istniała żadna więź, jakby te wspólne chwile nie miały znaczenia, opiekun zdecydował się na akt, który nie powinien mieć miejsca.

Zamiast szukać rozwiązań, zamiast troszczyć się o lojalnego przyjaciela, kotka została porzucona jak zużyty przedmiot. Jej życie, które przez tyle lat toczyło się w cieple domu, stało się koszmarem rozgrywającym na ulicy. Bez skrupułów, bez litości – taki był los kochanej kotki. Decyzja mężczyzny oburza i zaskakuje. Mógł znaleźć tyle innych rozwiązań, a posunął się do ostateczności.

Wzruszający finał historii kota Gacka ze Szczecina! Żył na ulicy, teraz "ma o wiele poważniejsze zadanie"

Nowa miłość, nowy pupil. Dla kota-seniora zabrakło już miejsca

Nagle, wraz z pojawieniem się nowej partnerki i jej czworonogiego towarzysza, wszystko zmieniło się w życiu biednej Kyrelle. Dla schorowanego kota nie było już ani czasu, ani miejsca. Jego długoletnią lojalność i przyjaźń zrzucili na boczny tor, pozostawiając go samotnie, zapomnianego i porzuconego na rzecz nowej miłości.

Wprowadzenie się nowej miłości z psem okazało się być gwoździem do trumny dla kota-seniora. Tam, gdzie kiedyś znajdowała się ciepła miłość i wierność, teraz panowała obojętność i okrucieństwo. Kyrelle, która przez te wszystkie lata była uważana za członka rodziny, została potraktowana jak zbędny bagaż, który można było po prostu wyrzucić.

Kyrelle błąkała się po ulicach, wędrowała przez długie tygodnie, samotna i opuszczona. Jej serce przepełnione było strachem i tęsknotą. Miauczenie przeszywało nocną ciszę, jak desperacka modlitwa o ratunek, którego tak bardzo potrzebowała.

kot seniro.jpg
Kotka błąkała się po ulicy, nie wierzyła, że jej pan ją zostawił, fot. Facebook/Mon jour de chance

Kiedy w końcu ją znaleziono, jej stan był opłakany. Była wychudzona, a smutek w jej ozach i zranienia mówiły więcej niż tysiąc słów. Poduszki przebite ostrymi pazurkami były zainfekowane, a serce pełne bólu. Ale Kyrelle nie poddała się. Teraz gdy znajduje się pod opieką dobrych ludzi, ma szansę na nowe życie.

Kyrelle, oprócz emocjonalnych ran spowodowanych porzuceniem, zmaga się także z licznymi problemami zdrowotnymi. Jej wątłe ciało jest wyniszczone, a zapalone stawy sprawiają jej ból. Dodatkowo pojawiły się początkowe problemy z nerkami, a także zapalenie ucha. To niepojęte, jak wiele przeciwności życiowych przyszło na jej drogę, ale pomimo tego, nie traci nadziei na lepsze jutro.

kot senior.jpg
Schorowana kotka ma wiele problemów zdrowotnych, fot. Facebook/Mon jour de chance

W końcu los uśmiechnął się do kotki

Jednakże, jak to często bywa, do akcji wkroczyli prawdziwi bohaterowie – tym razem byli to aktywiści i wolontariusze organizacji zajmującej się ochroną zwierząt. Kyrelle znalazła się w ich rękach w okropnym stanie. Wiedziała tylko, że została porzucona przez osobę, którą uważała za swoją rodzinę. Cierpiała psychicznie i fizycznie, ale nie straciła nadziei.

W schronisku dla schorowanych zwierząt znalazła miłość i troskę, jakiej już dawno nie doświadczyła. Pomocne dłonie i serca otwarte na cierpienie innych przywróciły jej wiarę w ludzi. Starsza już kotka, potrzebująca szczególnej opieki, pokazała swoją wyjątkowość. Pomimo wieku nie straciła życiowego zapału.

Historia Kyrelle poruszyła serca wielu ludzi. 5 sierpnia 2023 roku opublikowany został post na Facebooku, opowiadający o jej dramatycznej historii. Odbiorcy nie pozostali obojętni. Wszyscy mają nadzieję, że wkrótce znajdzie się cudowna rodzina gotowa dać jej ciepły dom na resztę jej życia. Kyrelle to symbol walki i nadziei, że ludzka dobroć ostatecznie zwycięży okrucieństwo. Niech ta historia będzie przestrogą i przypomnieniem, że zwierzęta, podobnie jak ludzie, zasługują na miłość i szacunek przez całe swoje życie.

Źródło: wamiz.de

Tagi: Kot Schronisko