Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Po zabiegu weterynarz wysyła opiekunowi zdjęcie psa. Wiadomość wywołuje łzy
Antonina Zborowska
Antonina Zborowska 21.03.2024 16:16

Po zabiegu weterynarz wysyła opiekunowi zdjęcie psa. Wiadomość wywołuje łzy

pies po zabiegu
Fot. reddit.com/ Emakten

Gdyby zwierzęta mogły mówić, właśnie tak wyglądałyby wiadomości, które byśmy od nich otrzymywali. Weterynarz postanowił pomóc psu, którego wcześniej operował w swojej klinice, przekazać ważną informację dla właściciela. Wzruszony opiekun nie mógł opanować łez po otrzymaniu wiadomości od swojego czworonoga. 

Gdyby zwierzęta mogły mówić

Właściciele domowych pupili zapewne oddaliby wiele, aby móc usłyszeć, co ich zwierzak chciałby im powiedzieć. Niestety technika nie umożliwiła nam jeszcze komunikacji ze zwierzętami, choć patrząc na niektóre reakcje czworonogów i ich miny możemy obejść się bez technologicznych cudów. Nasi psi przyjaciele każdym merdnięciem ogona, szczeknięciem lub przekrzywianiem główki próbują powiedzieć nam znacznie więcej, niż potrafimy odczytać. 

Opiekun uroczego labradora bardzo kochał swojego czworonoga. 9-miesięczny szczeniak skradł serce swojego właściciela już w pierwszych dniach, odkąd znalazł się w jego domu. Odpowiedzialny człowiek wiedział, że psa czeka zabieg kastracji. Nie spodziewał się jednak, że tak bardzo będzie przeżywał moment, gdy jego ukochany zwierzak znajdzie się na operacyjnym stole.

W zderzaku utknęło drapieżne zwierzę. Policja musiała uważać jak nigdy wcześniej Po czym poznać, że kot choruje na FIP? Te objawy powinny wzbudzić twoją czujność

Wiadomość od psiego przyjaciela

Mając pod opieką futrzaka, często martwimy się o jego zdrowie niemal tak mocno jak o zdrowie dzieci. Wizyty u weterynarza, choć są konieczne, wywołują w nas stres i duże emocje. Zwłaszcza gdy widzimy, że zwierzęciu coś dolega, a niestety nie może nam wprost powiedzieć, co dokładnie go boli. 

Weterynarz, znając opiekunów zwierząt i widząc ich emocje, postanowił pomóc im przejść przez trudne chwile. Wiedział, że nic tak bardzo nie ucieszy właściciela psa jak wiadomość o jego stanie zdrowia. Sposób, w jaki postanowił przekazać informacje, zachwycił miliony internautów. Każdy opiekun chciałby otrzymać taką wiadomość od swojego czworonoga. Lekarz zrobił urocze zdjęcie psu z dostawioną obok kartką, na której widniał napis:

Moja operacja przebiegła dobrze. Do zobaczenia jutro. Rocco - to była najsłodsza wiadomość jaką mógł wymarzyć sobie właściciel psa.

Internauci zachwyceni pomysłem weterynarza

Wzruszony właściciel nie mógł powstrzymać łez po otrzymaniu cudownej wiadomości. Oprócz ogromnej ulgi z powodu pozytywnego przebiegu operacji zobaczył na własne oczy to, co najpewniej jego psi przyjaciel chciałby mu w tym momencie powiedzieć. 

Zdjęcie zamieszczone przez opiekuna w internecie z uroczym beżowym labradorem szybko okazało się hitem. Właściciele czworonogów doskonale rozumieli, z jakimi emocjami musiał poradzić sobie troskliwy opiekun i przyznają, że też chcieliby mieć tak dobrego weterynarza, któremu czworonogi dyktują treść wiadomości, a on je rozumie.

Źródło: reddit.com