Swiatzwierzat.pl
BeFunky-collage - 2021-07-23T102627.041

YouTube.com @NBC DFW

Diagnoza brzmiała jak wyrok. Chłopiec nie poddał się i postanowił ratować przyjaciela

23 Lipca 2021

Autor tekstu:

Emil Hoff

Udostępnij:

Bryson Kliemann z miasteczka Lebannon w stanie Virginia (USA) ma 8 lat i najlepszego przyjaciela - psa imieniem Bruce. Niestety, kiedy Bruce poważnie zachorował, rodzina nie miała pieniędzy na jego leczenie.

Diagnoza brzmiała jak wyrok. Bruce, zawsze radosny, nagle stracił animusz i apetyt, zrobił się osowiały. Lekarz nie miał wątpliwości: to parwowiroza.

BeFunky-collage - 2021-07-23T093613.174

Trudno uwierzyć, co ludzie zrobili biednemu psiakowi. Trwa zbiórka na pomoc dla Kajtoszka

CZYTAJ DALEJ

Leczenie było zbyt drogie

Parwowiroza to jedna z najgroźniejszych psich chorób. Nawet przy współczesnych metodach leczenia zbiera ogromne żniwo i niemal połowa zakażonych zwierząt umiera.

Bez szybkiej pomocy Bruce'a czekałaby śmierć. Niestety, rodzina chłopca nie mogła wysupłać aż 700 dolarów na leczenie psiaka.

Wielu chłopców w tym momencie poddałoby się i zaczęło powoli godzić z nadchodząca śmiercią ukochanego psa. Ale nie Bryson. Bryson postanowił wziąć sprawy w swoje ręce.

Dla przyjaciela był gotów na wszystko

Chłopiec ma dużą kolekcję kart pokemon, służących do gry lub po prostu do zbierania. Są bardzo popularne w USA i wielu innych krajach świata, także w Polsce. Karty pokemon osiągają czasem ogromną wartość - najdroższa została sprzedana za równowartość ponad miliona złotych.

Bryce postanowił sprzedać swoją kolekcję kart, które zbierał przez lata, by ratować swojego pieska, Bruce'a. Wziął duży kawałek kartonu, napisał na nim szyld "Karty pokemon na sprzedaż" i zawiesił obok stolika turystycznego, który postawił przy ulicy. W typowo amerykański sposób Bryce zaczął zbierać pieniądze, sprzedając karty z zaimprowizowanego stoiska.

Internauci ruszyli na pomoc

Początkowo interes szedł marnie, ale wszystko ruszyło z kopyta, gdy mama Brysona umieściła zdjęcie chłopca w jego straganie w mediach społecznościowych.

Internautów głęboko poruszyła historia Brysona i jego psa Bruce'a. Ludzie zaczęli przychodzić do stoiska chłopca i dawać mu pieniądze, nie żądając w zamian kart pokemon. Inni przynosili mu własne karty, by uzupełnił te, które sprzedał.

Chłopiec zebrał małą fortunę

Dzięki pomocy internautów Bryson w niedługim czasie zebrał przeszło pięciokrotnie więcej pieniędzy, niż potrzebował na leczenie psa. Bruce dostał najlepszą opiekę, pokonał chorobę i teraz dochodzi do siebie.

Aby okazać wdzięczność ludziom, którzy mu pomogli, Bryson przekazał nadwyżkę pieniędzy na rzecz innych chorych psów, których właścicieli nie stać na zapewnienie im odpowiedniej opieki medycznej.

Obejrzyjcie wzruszający reportaż o Brysonie, opublikowany na YouTube:

Źródło: YouTube.com @WSLS 10

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Emil HoffAutor

Miłośnik historii ludzi i zwierząt, autor książek, artykułów i poradników (w prasie i Sieci). Redaktor portalu swiatzwierzat.pl. Team koty.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Pozostałe

Jaką krzywdę może wyrządzić wypalanie traw?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Sezon wypalania traw. Strażacy ostrzegają przed niebezpieczeństwem

Czytaj więcej >

Pozostałe

Polacy go pokochali. Cała prawda o kocie, który wchodził na Giewont

Czytaj więcej >
Pitbull i dziecko

Pozostałe

Dziecko zrobiło pobudkę ogromnemu pitbullowi. Jego reakcja była natychmiastowa, wszystko nagrano

Czytaj więcej >
Pies rozrywa kołnierz

Pozostałe

Zemsta jest słodka. Reakcja psa na znienawidzony kołnierz rozkłada na łopatki

Czytaj więcej >
psy bez przednich łap

Pozostałe

Adoptowała dwa psy bez przednich łap. Jeden uczy drugiego, jak się poruszać, piękne wideo

Czytaj więcej >