Swiatzwierzat.pl
Rudy kotek

facebook/Alliance Animale

Po 10 latach razem zostawił kota w schronisku. Serce mruczka nie wytrzymało, „Tigrou umarł z żalu"

4 Października 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Pewien opiekun biało-rudego kocurka o imieniu Tigrou (Tygrysek) wyrządził mu niewyobrażalną krzywdę. Po 10 latach życia pod wspólnym dachem zostawił go z dnia na dzień w schronisku. Weterynarze nie byli w stanie mu pomóc - zrozpaczony zwierzak całkiem stracił chęć do życia.

Chociaż w porównaniu z psami koty są trudniejsze do odszyfrowania, naukowcy nie mają wątpliwości - mruczki wyjątkowo źle znoszą rozłąkę z właścicielami. Nowy podopieczny francuskiego schroniska przypłacił ją własnym życiem.

Tygrysek nie przeżył rozstania z opiekunem

W mediach społecznościowych opublikowano komunikat dotyczący jednego z podopiecznych Towarzystwa Ochrony Zwierząt w Pontarlier. Organizacja z przykrością poinformowali o dramatycznym finale historii Tygryska, ujawniając konsekwencje porzucania zwierząt domowych.

Oddany do schroniska kot nie wytrzymał emocjonalnie rozłąki z ukochanym człowiekiem, który oddał go po 10 latach razem. Zrozpaczony kocurek całkowicie stracił ochotę na zabawę czy interakcje z innymi zwierzętami czy ludźmi. Tak bardzo tęsknił za swoim właścicielem, że przestał jeść.

Pomimo usilnych starań weterynarzy i wolontariuszy po krótkim pobycie w schronisku Tygrysek umarł, udowadniając, że śmierć z powodu złamanego serca jest jak najbardziej możliwa.

swiatzwierzat-1

Rozpoczął się Wielki marsz dla zwierząt w Warszawie. Uważajcie na mieście

CZYTAJ DALEJ

Ostrzeżenie dla wszystkich właścicieli zwierząt

Przedstawiciele Towarzystwa pragną, aby historia Tygryska skłoniła do myślenia wszystkie osoby rozważające adopcję pupila. Przygarniając zwierzaka decydujemy się na dbanie o niego jak o pełnoprawnego członka rodziny, niezależnie od zmian zachodzących w naszym życiu i wszelkich przeciwności losu.

- Kiedy przychodzi na świat dziecko, pojawia się nowy kochanek, dochodzi do rozwodu czy przeprowadzki, to pierwszym członkiem rodziny, który odczuje te wszystkie zmiany, jest ten z czterema łapami - wyjaśniają członkowie organizacji prozwierzęcej.

Francuscy aktywiści przypominają, że opieka nad zwierzęciem wiążę się nie tylko z przyjemnościami - jest przede wszystkim zobowiązaniem do opieki nad istotą żywą odczuwającą cały wachlarz emocji. Porzucanie zwierzęcia po wspólnie spędzonych latach jest nie tylko nieetyczne, ale zwyczajnie bezwzględnie okrutne.

- Są ludzie, którzy nagle nie mają już w planach swojego zwierzaka, a to nie jest normalne – mówi przedstawiciel Towarzystwa Ochrony Zwierząt w Pontarlier.

Niech historia Tygryska będzie dla Was przypomnieniem, że w oczach pupila jesteśmy jego całym światem, dlatego nagłe zniknięcie może nieść ze sobą tragiczne konsekwencje.

Zobacz zdjęcia:

Źródło: koty.pl

Sprawdź swoją wiedzę o wężach!

Pytanie 1 z 8

Jak nazywa się nauka zajmująca się wężami?

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!Ewa MatysiakAutor

Wydawca portalu swiatzwierzat.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Pozostałe

Drapieżny kot uciekł z hodowli? Nagranie nie pozostawia wątpliwości

Czytaj więcej >
czarne koty

Pozostałe

„Nie rozdzielajcie nas, przyniesiemy podwójne szczęście”

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dziecko włożyło żywą rybę do ust. Internauci: „To wcale nie jest śmieszne"

Czytaj więcej >

Pozostałe

Ciało morskiego ssaka wyrzucone na brzeg. To zagrożony wyginięciem kuzyn delfina

Czytaj więcej >

Pozostałe

Hiszpańskie władze ograniczają żeglugę łodzi. Winne są agresywne zwierzęta

Czytaj więcej >

Pozostałe

Słoniątko chciało przytulić się do turystki. Nie było łatwo, ale zdecydowanie warto

Czytaj więcej >