Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Aktualności > Pilny apel policji: poszukiwany oprawca zwierząt, który zabił psa
Redakcja swiatzwierzat.pl
Redakcja swiatzwierzat.pl 15.03.2022 01:00

Pilny apel policji: poszukiwany oprawca zwierząt, który zabił psa

Łapki
fot. engin akyurt, unsplash.com

W Bydgoszczy pies rasy Yorkshire Terrier został uśmiercony przez nieznanego sprawcę. Prawdopodobnie zwierzę zostało kopnięte lub uderzone, co doprowadziło do jego śmierci. Policja apeluje o pomoc w ustaleniu sprawcy. Osoba odpowiedzialna za śmierć pupila może próbować skrzywdzić kolejnych czworonożnych podopiecznych.

Jak podaje portal bydgoszcz.naszemiasto.pl, do bestialskiego czynu doszło w środę, 9 marca około godziny 18 w hodowli psów rasowych przy ulicy Widok w Bydgoszczy. Policja poszukuje sprawcy lub sprawców spowodowania śmierci psa rasy Yorkshire Terrier.

Pies nie wrócił tak jak zawsze

W dniu zdarzenia psy, jak zawsze zostały wypuszczone na teren ogrodzonej posesji. Po półgodzinnym spacerze wszystkie miały wrócić do swoich pomieszczeń, jednak właściciel zauważył wtedy, że jednego z nich brakuje.

Zaniepokojony hodowca postanowił sprawdzić, dlaczego pies nie wrócił tak jak zawsze. Niestety okazało się, że zwierzę padło ofiarą bestialskiego czynu - zostało odnalezione przez właściciela na zewnątrz, gdzie leżało z obrażeniami głowy.

Pies zdechł po tym jak został kopnięty lub uderzony

York stracił przytomność, a odniesione obrażenia doprowadziły do jego śmierci. W ocenie lekarza weterynarii niewielkich rozmiarów pupil mógł zostać kopnięty lub czymś uderzony, gdyż na jego ciele nie stwierdzono śladów pogryzienia przez inne zwierzęta.

Na miejsce została wezwana policja. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, ktoś podobno był widziany podczas próby przedostania się na teren prywatnej posesji.

Policja z Komisariatu Policji w Bydgoszczy prowadzi postępowanie w sprawie uśmiercenia psa i apeluje o pomoc w ustaleniu sprawcy.

- Świadków, którzy mogą pomóc w ustaleniu sprawcy (sprawców) lub mogą przyczynić się do ustalenia dokładnych okoliczności zdarzenia, prosimy o kontakt osobisty z funkcjonariuszami Komisariatu Policji Bydgoszcz-Błonie przy ul. Broniewskiego 12 lub telefoniczny pod numerem telefonu 47 751 13 63, całodobowo 47 751 13 59 powołując się na numer sprawy L.dz. III Kr 944/22 – apeluje Przemysław Słomski z bydgoskiej policji, cytowany przez portal bydgoszcz.naszemiasto.pl.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami

Źródło: metropoliabydgoska.pl, swiatzwierzat.pl