Swiatzwierzat.pl
piesek

youtube/thedodo

Pies znalazł ranną papugę w parku. Kilka tygodni później zaprzyjaźnił się z nią

1 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Monika Krupska

Pies i papuga stali się najlepszymi przyjaciółmi! Zbieg okoliczności sprawił, że zwierzęta zakochały się w sobie, są dosłownie nierozłączne. Pewien uroczy czworonóg Milo, znalazł ptaka podczas spaceru i zwrócił na niego uwagę właściciela. Ojciec zabrał pa

Papuga otrzymała na imię Cracker. Miała problemy ze skrzydłem, nie mogła latać. Ranny ptak otrzymał schronienie u rodziny, która opiekowała się nim najlepiej jak potrafiła. Kiedy zauważono, że rana na skrzydle zagoiła się, a ptak może odlecieć w swoją stronę, ten nie chciał tego zrobić. Wolał pozostać w domu. 

Pies i papuga zaprzyjaźnili się 

Cracker siedział w swojej klatce, nie chcąc pozostawiać rodziny. Przesiadywał na spodzie domku, blisko psa, który go znalazł. Milo próbował polizać zwierzątko, jednak przez kratki było to bardzo trudne. Za każdym razem, kiedy był blisko papugi, machał ogonem. Widać było, że bardzo się z tego powodu cieszy.

Pewnego razu papuga postanowiła wyjść z klatki, na co pies zareagował bardzo entuzjastycznie. Cracker spacerował po pokoju, a pies towarzyszył mu krok w krok. Właścicielka nie mogła uwierzyć, widząc co jej zwierzak wyprawia. Szybko stało się jasne, że zwierzęta bardzo się lubią. Nie przeszkadzało im to, że są z różnych gatunków. 

- Cracker krzyczy, kiedy tylko nie ma obok niego Milo, ponieważ one uwielbiają być razem. Pies próbuje bawić się i przytulać z ptakiem, co czasem wygląda jakby próbował go zgnieść! Zastanawiam się wtedy czy powinnam przerwać tę zabawę? Ale patrzę wtedy na Crackera i on się tym nie przejmuje. Jest mu dobrze - mówił właścicielka zwierząt dla The Dodo.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO:

Nieoczekiwany zwrot akcji 

Zwierzęta świetnie się ze sobą dogadywały, aż pewnego dnia papuga postanowiła odlecieć. To był cios dla psa, który nie rozumiał, co stało się z ptakiem. Każdego dnia siedział obok klatki wpatrując się w nią. Było mu bardzo smutno pogodzić się ze stratą przyjaciela. 

Właścicielka doskonale rozumiała psiaka, chciała mu jakoś pomoc. Nie wiedziała jak, aż pewnego razu an Facebooku zobaczyła zdjęcie Crackera! Znaleziono go niedaleko domu. Kobieta postanowiła pojechać po zgubę. 

- Milo nie przestawał się uśmiechać. Jego uśmiech był bardzo szeroki, od ucha do ucha. On nie mógł uwierzyć, że jego przyjaciel wrócił. To było bardzo słodkie - dodaje właścicielka.

Zobacz wideo:

  • Pilny apel leśników! Na spacerach należy patrzeć pod nogi, jest niebezpiecznie

  • USA. Kolejny incydent z udziałem psa Joe Bidena. Znów zaatakował człowieka w Białym Domu

  • W "Milionerach" padło podchwytliwe pytanie. Prawdziwi miłośnicy kotów na pewno znali odpowiedź

Tagi:

Monika KrupskaAutor

Redaktor prowadzą swiatzwierzat.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >

Pozostałe

Co wabi kleszcze? Jeden przedmiot przyciąga je jak magnes

Czytaj więcej >

Pozostałe

Pierwszy przypadek małpiej ospy w Europie. Czy mamy powody do obaw?

Czytaj więcej >