Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Pies przyszedł na pogrzeb swojego właściciela. Kiedy zamknęli trumnę, w ułamku sekundy polały się łzy
Joanna Kowalska
Joanna Kowalska 29.10.2023 13:06

Pies przyszedł na pogrzeb swojego właściciela. Kiedy zamknęli trumnę, w ułamku sekundy polały się łzy

Pies w żałobie
Pies w żałobie, źródło: tiktok.com/@reydevg

Pies w typie owczarka niemieckiego wziął udział w kondukcie pogrzebowym. Początkowo szedł w tłumie żałobników, ale kiedy wieko trumny zostało zamknięte, czworonóg wpadł w rozpacz i próbował dostać się do ciało swojego opiekuna. Nagranie z uroczystości pożegnalnej rozprzestrzeniło się w mediach społecznościowych. Pies widoczny na filmie jest najlepszym przykładem przywiązania, jakie te stworzenia żywią do swoich właścicieli. 

Żałoba w świecie zwierząt. Psom zdarza się oszaleć z tęsknoty

Żałoba po stracie ukochanego towarzysza życia nie dotyczy tylko ludzi. Również zwierzęta bardzo przeżywają śmierć tych, którzy byli dla nich wyjątkowo bliscy. Co więcej, niektóre czworonogi nie zawsze radzą sobie z emocjami towarzyszącymi w tego typu traumatycznych wydarzeniach. Część psów dosłownie wyje z rozpaczy, szukając ukojenia w ramionach innych ludzi. Inne wręcz przeciwnie - zamykają się w sobie, odmawiają jedzenia i nie pozwalają nikomu się do siebie zbliżyć. 

Bywa też, że czworonogi dosłownie szaleją z tęsknoty i nie są w stanie normalnie funkcjonować. Scenę ukazującą zwierzęcą rozpacz udokumentowano podczas odprowadzania zmarłego właściciela na miejsce wiecznego spoczynku.

Trenerka psów wymienia 5 najbardziej marudnych ras. Jednej na pewno nie spodziewacie się w tym zestawieniu

Pies nie potrafił pogodzić się ze śmiercią swojego opiekuna. Zwierzęca wierność i miłość nie zna granic

Pewien kundelek, który miał w sobie coś z owczarka niemieckiego, wiele lat spędził w towarzystwie swojego ukochanego opiekuna aż do momentu, gdy rozdzieliła ich śmierć. Nie rozumiejąc, gdzie zniknął jego najlepszy przyjaciel, marniał w oczach i z każdym upływającym dniem coraz bardziej podupadał na zdrowiu.

Zdając sobie sprawę z głębokiego przywiązania zwierzęcia do zmarłego właściciela, rodzina pozwoliła na uczestnictwo czworonoga podczas pochówku. W trakcie pogrzebu psiak nie był w stanie zachować się spokojnie. Kiedy tylko dostał się do trumny, usiłował na nią wejść, smutno przy tym wyjąc. Chociaż każdy z żałobników starał się powstrzymać łzy, zachowanie psa było ostatnią kroplą.

rtre.JPG
Pies cierpiał i nie rozumiał co się dzieje, źródło: tiktok.com/@reydevg

Część internautów zdradziła swoje najskrytsze obawy

Filmik z psem w żałobie został wielokrotnie udostępniony na mediach społecznościowych. Zachowanie czworonoga wzruszyło nie tylko świadków tego zdarzenia, ale również rzesze internautów, do których dotarł materiał opublikowany na TikToku. 

Widzowie obserwujący przeżycia psa w żałobie przyznali, że widok cierpiącego zwierzaka bardzo ich wzruszył. Po obejrzeniu przygnębiającego nagrania część z nich postanowiła podzielić się swoimi historiami na temat śmierci i zwierząt:

  • “ Moja mama ma 83 lata i bardziej niż śmierci boi się tego, że pies zostanie wtedy sam”;
  • “Po śmierci mojego kuzyna, jego psy wiernie leżały pod trumną dopóki nie została ona zakopana pod ziemią”.

Wiele ludzi zainteresowało się też tym, co stało się z zrozpaczonym psem. Na ten temat niestety nic nie wiadomo. Mamy nadzieję, że w jego najbliższym otoczeniu znalazła się osoba gotowa wesprzeć go w tym wyjątkowo trudnym czasie.

Źródło: tiktok.com/@reydevg