Skarbonka
Źródło: screen z programu TVP3 Szczecin, pixabay.com/arembowski

Pies policyjny wytropił złodziei skarbonki. Ukradli tysiące złotych przeznaczone na leczenie chorego dziecka

10 Stycznia 2021

Pies policyjny pomógł funkcjonariuszom ująć sprawców bulwersującej kradzieży pieniędzy przeznaczonych na leczenie chorego dziecka. Rabusie bez skrupułów ukradli jedną ze skarbonek na rzecz małej Ingi, po czym uciekli z miejsca zdarzenia. Niestety, na obecną chwilę policjantom nie udało się odzyskać całej kwoty. Szacuje się, że w środku skarbonki znajdowało się nawet kilka tysięcy złotych.

W miejscowości Police (woj. zachodniopomorskie) doszło do skandalicznej kradzieży puszki z darami na chorą Ingę. Złodzieje chcieli wzbogacić się kosztem dziecka, którego rodzice starają się uzbierać pieniądze na zakup najdroższego leku na świecie.

Policja w asyście psa na tropie złodziei

Do przestępstwa doszło w Galerii Hosso w Policach. Właśnie tam skarbonka przeznaczona na datki zniknęła rankiem w piątek tj. 8 stycznia 2021 roku. Dzięki wsparciu lokalnych darczyńców w środku udało się już uzbierać pokaźną kwotę, która pokryłaby, chociaż część kosztów leczenia 5-miesięcznej Ingi z Przęsocina.

Dziewczynka choruje na rdzeniowy zanik mięśni (SMA). Jedynym ratunkiem dla niej jest zakup leku, który kosztuje prawie 10 milionów złotych! Bez niego nie będzie w stanie odzyskać zdrowia oraz sprawności, by normalnie się rozwijać i funkcjonować bez opieki swoich bliskich.

Według funkcjonariuszy należących do lokalnej komendy policji wysoce prawdopodobnie, że kwota wewnątrz skradzionej skarbonki mogła wynosić najmniej 2 tysiące złotych. Rodzice dziecka byli zdruzgotani, gdy przekazano im wieści.

- Nie rozumiem, jak można ukraść pieniążki, zbierane na lek dla chorego dziecka. To stało się u nas w rodzimym mieście, to też jest przykre - mówi Paulina Turzyńska, mama Ingi w rozmowie w TVP3 Szczecin.

Psi staruszek uratował życie zaginionej 3-latki. Bohaterskie zwierzę ochraniało ją własnym ciałemPsi staruszek uratował życie zaginionej 3-latki. Bohaterskie zwierzę ochraniało ją własnym ciałemCzytaj dalej

Policja natychmiast wszczęła poszukiwania sprawcy. Nieocenioną pomocą okazał się monitoring zainstalowany w galerii handlowej. Na nagraniu widać zamaskowanego mężczyznę, który dokonał bulwersującego przestępstwa. Mundurowi otrzymano również informację o znalezieniu już niestety pustej skarbonki na jednej z klatek schodowych w miejscowości.

Jednakże to wyszkolony pies policyjny ostatecznie wskazał adres, pod którym ukrywał się złodziej. Jak się wkrótce okazało, nie działał w pojedynkę.

- Pies służbowy doprowadził policjantów do jednego z mieszkań w Policach, gdzie zastali tam 38-letniego mężczyznę, jednego ze sprawców. On został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie – poinformowała mł. asp. Katarzyna Leśnicka z Komendy Powiatowej Policji w Policach.

Mężczyźni w wieku 24 oraz 38 lat już wcześniej byli notowani przez policję. Przedstawiono im zarzut kradzieży z włamaniem, za co grozi 10 lat więzienia. Niestety, stróżom prawa udało się odzyskać zaledwie niewielką część ze skradzionej kwoty. Na obecną chwilę są w posiadaniu 300 zł, o reszcie pieniędzy nic jeszcze nie wiadomo.

Jeśli chcesz pomóc małej Indze odzyskać zdrowie, wpłać nawet niewielką sumę na oficjalną zbiórkę pod TYM linkiem.

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

Źródło: szczecin.tvp.pl

Następny artykuł