Swiatzwierzat.pl
Pies w lesie

SCOTT BROWN

Pies dołącza do pary podczas wędrówki przez las. Na jego adresówce widnieje wiadomość

17 Maja 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Małżeństwo z Seattle poznało nowego futrzanego przyjaciela podczas wędrówki po Teneriffe Falls w pobliżu North Bend w stanie Waszyngton. Pies dołączył do pary na czas wspinaczki. Po przeczytaniu wiadomości na jego identyfikatorze, stało się jasne, skąd pochodzi.

40-letni Scott Brown i jego żona mieli właśnie wyruszyć w pieszą wyprawę do zamarzniętego wodospadu, kiedy ich uwagę zwróciło zwierzę stojące przy wejściu na szlak. W oddali dostrzegli puszystego czarnego psa, który wyglądem przypominał niedźwiadka.

Pies dołączył do turystów na czas wędrówki

Para nie wiedziała, czy czworonóg ma właścicieli, niemniej jednak wydawał się całkiem zadowolony z obecności nieznajomych osób, więc nie było powodu do niepokoju. Ale to nie byłby ostatni raz, kiedy Brownowie go widzieli.

Okazuje się, że zwierzak zdecydował się towarzyszyć Brownom przez całą drogę pod górę. Gdy para zaczęła iść, pies wszedł w rolę przewodnika i poprowadził ich wprost do wodospadu. Nie ulegało wątpliwości, że dobrze zna tamtejsze ścieżki i ma doskonałą orientację w terenie.

- Siedział i czekał na nas, gdy robiliśmy zdjęcia, a potem kontynuował wspinaczkę - relacjonuje Scott Brown.

Kiedy małżeństwo dotarło do wodospadu, postanowiło skorzystać z okazji i zrobić kilka pamiątkowych zdjęć ze swoim nowym przyjacielem.

scale (5)

null
Weterynarz

Weterynarz z Buczy uratowała setki zwierząt. To im zawdzięcza życie

CZYTAJ DALEJ

Czworonożny przewodnik z sąsiedztwa

Brownowie wciąż nie wiedzieli, skąd właściwie wziął się pies na szlaku turystycznym. Czyżby uciekł z pobliskiego domu, a może zgubił swoich opiekunów podczas wspinaczki? Nie można było również wykluczyć możliwości, że ktoś go tam zostawił na pastwę losu.

Dopiero podczas rozważań na temat pochodzenia zwierzaka uwagę Scotta przykuł identyfikator z nieco startym grawerem przyczepiony do psiej obroży. Na przodzie adresownika widniał następujący napis:

- Cześć, jestem Smokey. Mieszkam w pobliżu, więc proszę nie zabieraj mnie. Czasami lubię podążać za wędrowcami.

dogtag 1 hpEmbed 4x3 992

Na odwrocie można było natomiast odczytać:

- Nie martw się, wrócę do domu, kiedy się zmęczę. Moi ludzie bardzo mnie kochają. Dzięki za bycie dla mnie miłym!

null

Po przeczytaniu tej wiadomości Brownowie uśmiechnęli się do siebie ze zrozumieniem, doceniając pomysłowość właścicieli Smokey'a. Scott i jego żona mieli szczęście, że tego dnia zostali wybrani przez psiego przewodnika.

Po postoju przy wodospadach Smokey eskortował wędrowców z powrotem na dół, a po dotarciu na parking skończyła się ich wspólna przygoda.

- Pozostał na parkingu, dopóki nie wsiedliśmy do samochodu, a wtedy on spokojnie przeszedł przez ulicę i wrócił do swojej dzielnicy – powiedział Brown. - Na rogu szybko na nas szczeknął i jak sądzę, potem wrócił do domu.

null

10 polskich gwiazd, którzy kochają zwierzęta całym sercem. Ich pupile żyją jak w bajce

Te gwiazdy nie raz pokazały swoje wielkie serce dla zwierząt, pomagając bezdomnym czworonogom i aktywnie działając na ich rzecz, a co najważniejsze ofiarując im swoją miłość i dom.

Zobacz galerię >

Sprawdź swoją wiedzę o psach!

Pytanie 1 z 9

W jaki sposób pies widzi kolory?

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: The Dodo

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Psy

Będzie licencja na posiadanie psa? Politycy mają zająć się propozycją zmian w prawie

Czytaj więcej >

Psy

Pies wzięty ze schroniska ratuje życie właścicielowi. Nie opuścił go nawet w najczarniejszej godzinie

Czytaj więcej >

Psy

W głowie się nie mieści, co stało się z ciałem pitbulla. Nikt nie miał odwagi choćby go dotknąć

Czytaj więcej >

Psy

50 psów umierało z głodu. Koszmar w pseudohodowli nowofundlandów trwał od lat

Czytaj więcej >

Psy

Czy sprzedasz swojego psa? Poruszający eksperyment społeczny przywraca wiarę w ludzi

Czytaj więcej >

Psy

Film z lecznicy dla zwierząt trafił do sieci. Pokazali, jak weterynarz traktuje swoich pacjentów

Czytaj więcej >