Swiatzwierzat.pl
FB/Fundacja Mam Pomysł

FB/Fundacja Mam Pomysł

Pies Brego powoli dochodzi do zdrowia. Wcześniej sołtys ciągnęła go za autem

3 Maja 2021

Autor tekstu:

Monika Krupska

Udostępnij:

Brego - pies ciągnięty za samochodem powoli dochodzi do siebie. Choć wciąż musi nosić kołnierz ochronny, zwierzak wygląda już coraz lepiej. Historia psa poruszyła całą Polskę. Wiemy, co słychać u zwierzaka, który ledwo uszedł z życiem.

Pies Brego jest kolejnym zwierzęciem na przestrzeni kilku tygodni, który w skandaliczny sposób został potraktowany przez właściciela. Przypomnijmy, czworonóg był ciągnięty za samochodem, aż do swojej posesji. Psa łańcuchem do haka przymocowała jego właścicielka, 59-letnia sołtys wsi Wirki. Tak chciała odprowadzić go do domu.

Co słychać u Brego?

Z licznymi ranami, z których płynęła krew pies został interwencyjnie odebrany. Pani sołtys nie pomogło zajmowane przez nią stanowisko. Teresa M. zachowała się w skandaliczny sposób w stosunku do psa, nie powinna dłużej sprawować nad nim opieki. Zwierzak trafił pod opiekę Fundacji Mam Pomysł. Wiemy, co nowego u niego słychać.

- Wszystko zmierza we właściwą stronę, rany psiaka powoli się goją, apetyt i humor dopisuje, wspólnie dajemy radę. Brego wie, że znają go już wszyscy i mocno mu kibicują, jest silny i walczy! Psiak poruszył nasz team pracowników i wolontariuszy, zaraża nas swoją radością i wolą walki - podano na Facebooku.

pitbull

Pitbull Wallace świętuje swoje 11. urodziny

CZYTAJ DALEJ

Na najnowszym zdjęciu dodanym przez pracowników fundacji widzimy, że Brego wciąż chodzi w kołnierzu ochronny, dzięki któremu nie może wylizywać/gryźć swoich ran. Pies ma także zabandażowaną prawą łapę, która w momencie odebrania wyglądała fatalnie. Z otwartej rany płynęła krew, skóra była całkiem zdarta. Dzięki szybkiej interwencji i leczeniu pies może już na niej stać! Rany się goją.

Zarzut dla sołtyski

Sołtys wsi Wirki, Teresa M. usłyszała zarzut znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem, za co grozi jej do 5 lat więzienia.

59-latka wciąż nie zrezygnowała z funkcji sołtysa. Mimo apelu wójta gminy Marcinowice, a także próśb mieszkańców Teresa M. nadal sprawuje stanowisko. Odwołanie sołtysa może nastąpić jedynie na zebraniu wiejskim, jednak z powodu pandemii nie można teraz takiego zorganizować.

Zobacz zdjęcie:

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z namiPodobne artykuły

FB/DIOZ

Psy

Z ulicy trafił do domu alkoholiczki. Później sąsiad zrobił z niego żywą tarczę

Czytaj więcej >
Facebook/Clinica Veterinaria Anubis

Psy

Nietypowe narodziny szczeniąt. Potrzebna była liczna pomoc

Czytaj więcej >
Pies

Psy

Tragicznie zaniedbany pies odebrany interwencyjnie. Karygodne, co go spotkało

Czytaj więcej >
yt

Psy

Pies "dołączył" do sztafety. Nagranie bije rekordy popularności

Czytaj więcej >
twitter/KW_PSP_GDANSK

Psy

Tragiczny wypadek na Pomorzu. Strażacy uratowali psa, jego właściciel nie żyje

Czytaj więcej >
zrzutka/ufw8hk

Psy

Husky zjadł mięso nafaszerowaną gwoździami. Cudem przeżył, ale leczenie jest niezwykle kosztowne

Czytaj więcej >