Swiatzwierzat.pl
BeFunky-collage - 2022-10-31T082348.296

youtube/calanimalrehab07

Kobieta odbiera swojego psa po 3 miesiącach rehabilitacji. Nigdy nie zapomni tego momentu

1 Listopada 2022

Autor tekstu:

Kamila Sabatowska

Pies o imieniu Sammi spędził trzy miesiące w ośrodku rehabilitacyjnym na skutek zmian zwyrodnieniowych szyi. Lekarze weterynarii uprzedzali jego właścicielkę, że zwierzę może doznać paraliżu i przestać chodzić. Jednakże gdy kobieta zobaczyła, co zrobili z nim specjaliści, wprost ścięło ją z nóg. Lepiej przygotujcie chusteczki.

Rozłąka z ukochanym przyjacielem to prawdziwie druzgocące doświadczenie. Równie trudno pogodzić się z rozstaniem, jeśli przyjaciel ten ma cztery łapy i merdający ogon. Doskonałym przykładem na potwierdzenie tych słów jest reakcja kobiety o imieniu Jane, która tęskniła za swoim psem w czasie, gdy przebywał na rehabilitacji w specjalistycznym ośrodku.

Kobieta odbiera psa po 3 miesiącach

Bez wątpienia dzień, w którym pies nazywany Sammi po trzech miesiącach mógł opuścić ośrodek rehabilitacyjny i wrócić pod opiekę swojej właścicielki, będzie jednym z tych, który Jane zapamięta do końca życia. Jednak ich wspólna historia zaczęła się dużo wcześniej.

Jakiś czas wcześniej okazało się, że Sammi cierpi na zmiany zwyrodnieniowe szyi. Jego opiekunka była załamana, gdy lekarze poinformowali ją, że mogą one doprowadzić do tego, że zwierzak nie będzie w stanie samodzielnie chodzić. Wraz z upływem czasu kobieta obserwowała, jak stan jej czworonożnego przyjaciela się pogarsza.

Jane obiecała sobie, że zrobi wszystko, aby mu pomóc i postanowiła, że odda pupila do specjalistycznego ośrodka rehabilitacyjnego California Animal Rehabilitation w Santa Monica. Sammi przeszedł poważną operację, po której wraz z pracownikami ciężko pracował nad powrotem do sprawności.

pies

Niestety przez ten czas Sammi i Jane nie widywali się. Oboje bardzo za sobą tęsknili, aż w końcu nadszedł dzień, w którym kobieta pojawiła się w ośrodku, aby zobaczyć swojego psa. Kiedy tylko go ujrzała, od razu się wzruszyła, ponieważ gołym okiem widziała, że leczenie przyniosło oczekiwane efekty.

pies
pies

Reakcja kobiety na widok powracającego do zdrowia psa chwyta za serce. Padła przed nim na kolana i zasłoniła dłonią usta. Zachowanie opiekunki tylko potwierdziło, jak ważny jest dla niej Sammi.

BeFunky-collage (4)

Kobiecie w żałobie objawił się anioł na czterech łapach. Przybył w idealnym momencie

CZYTAJ DALEJ

Pies najlepszym przyjacielem człowieka

Historia wielokrotnie pokazała, że pomiędzy ludźmi a psami tworzy się wyjątkowa więź. Ta relacja to doskonały przykład bezinteresowności i szczerej przyjaźni opartej na wzajemnej trosce. Nierzadko ludzie doceniają ją jeszcze bardziej, gdy zawiodą się na bliskich osobach.

Choć nie negujemy uczuć między psem a człowiekiem, ważne aby pamiętać, że te interakcje nie zastąpią kontaktu z innymi ludźmi. Naturalną ludzką potrzebą jest pragnienie bliskości drugiego człowieka, a piesek może okazać się bardzo pomocny w nawiązywaniu kontaktów interpersonalnych. Podczas spaceru z czworonogiem łatwo odezwać się do właściciela innego zwierzaka i zapewnić nową interakcję nie tylko sobie, ale także swojemu pupilowi.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

unsplash/Tanya Kusova

Najdłużej żyjące zwierzęta domowe. Niektóre z nich mogą towarzyszyć nam nawet 20 lat

Wszyscy właściciele zwierząt domowych chcą, aby ich pupile towarzyszyły im jak najdłużej. Zastanawialiście się kiedyś, które stworzenia słyną z długowieczności i ile przeżyli rekordziści ze swoich gatunków? Przedstawiamy zestawienie najdłużej żyjących zwierzątek domowych. Niektóre pozycje mogą Was zaskoczyć!

Zobacz galerię >

Jak dobrze pamiętasz imiona zwierzaków z bajek? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 10

Truteń, obżartuch i śpioch z "Pszczółki Mai" to...

źródło: zwierzaki.pl; newsner.com

Tagi:

Kamila SabatowskaAutor

Magister filologii polskiej, od kilku lat pracuje jako redaktorka. Prywatnie fanka sportu – zwłaszcza siatkówki i miłośniczka zwierząt. Szczęśliwa posiadaczka cavaliera.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Psy

Rasy psów, które najczęściej gryzą dzieci. Najnowsze badania

Czytaj więcej >

Psy

Jak oduczyć psa niszczenia mebli? Garść prostych porad

Czytaj więcej >

Psy

Najczęstsze choroby u psów rasy chihuahua. Poradnik dla opiekuna

Czytaj więcej >
pixabay/JACLOU-DL

Psy

Dlaczego pies kradnie przedmioty i nie chce ich oddać? To może być twoja wina

Czytaj więcej >

Psy

Rasy psów, które znów cieszą się popularnością. Którego wybrać?

Czytaj więcej >

Psy

Zespół pływającego szczenięcia: zwróć uwagę, jaką pozycję przybiera pupil

Czytaj więcej >