Swiatzwierzat.pl
piesek

screen z YouTube/Penang ChinaPress

Pies czekał na właścicieli 4 lata w tym samym miejscu. Kiedy po niego wrócili, stała się rzecz nieoczywista

29 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Monika Krupska

Udostępnij:

Pies Leo wierzył, że jego właściciele po niego wrócą. Choć mijały miesiące, czworonóg nie poddawał się, nie ruszając się z miejsca, gdzie po raz ostatni się z nimi spotkał. Kiedy prawda o zwierzęciu wyszła na jaw, opiekunie wrócili po

Leo po raz ostatni z właścicielami widział się podczas jednej z wycieczek. Rodzina w pewnym momencie rozłączyła się. Pies pozostał w okolicach stacji benzynowej. Samochód pojechał przed siebie, właściciele mieli nie zauważyć, że nie ma z nimi czworonoga. Dopiero po czasie zorientowali się o fakcie. Zaczęli szukać zwierzęcia, ale ten miał przepaść. 

Pies czekał 4 lata na właścicieli 

Pies nie oddalił się daleko od miejsca, gdzie go zostawiono. Mało tego, przez 4 lata żył przy drodze w Tajlandii, wierząc, że opiekunowie po niego wrócą. Uparcie ich wypatrywał, jednak bezskutecznie. Mijały dni, tygodnie, miesiące - nikt po czworonoga nie przyszedł. Leo wciąż czekał. 

Ludzie zauważyli Leo, próbowali mu pomóc. Pies otrzymał od nich jedzenie, a nawet jedna z kobiet 45-latka zdecydowała się zabrać go do domu! Saowalak otoczyła psa miłością, dała mu wszystko, czego potrzebował, a ten uciekł! Leo wrócił na drogę, gdzie ostatni raz widział opiekunów.

Kobieta zdecydowała się pozostawić psa przy drodze. Przynosiła mu jedzenie i lekarstwa. Nie chciała, aby pies umarł z głodu czy z powodu choroby.

undefined

Czy ktoś rozpoznaje Leo?

Siedzącego przy drodze psa nie dało się nie zauważyć. Jedna z osób mijających zwierzę, Anuchit Uncharoen zdecydował się odszukać jego właścicieli. Mężczyzna zrobił zdjęcia czworonogowi, a następnie umieścił je w sieci. Jego apel udostępniono setki razy. Rozpoczęło się poszukiwanie opiekunów. 

Na sukces akcji nie trzeba było długo czekać. Ogłoszenie odnaleźli właściciele Leo, którzy skontaktowali się z organizatorem. Wyjaśnili, że Leo wygląda jak ich zaginiony BonBon. Rodzina miała nawet starać się odnaleźć zwierzaka, ale po czasie poddali się, stwierdzając, że pies pewnie nie przeżył życia na ulicy.

Opiekunowie wrócili po BonBon, jednak nie spodziewali się takiego obrotu spraw. Czworonóg ucieszył się na ich widok, ale nie chciał z nimi wrócić do domu. Pies wolał zostać z Saowalak, która opiekowała się nim przez ostatnie 4 lata. Właściciele uszanowali jego decyzję, jednocześnie obiecując, że zamierzają płacić za wizyty weterynaryjne. Mieli również odwiedzać psa.

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

Źródło: animalchannel.co

Podobne artykuły

policja.gov.pl

Psy

Policyjny pościg za poszukiwanym przestępcą. Auto zawisło nad skarpą, w bagażniku uwięziony był pies

Czytaj więcej >
YT

Psy

Właściciel porzucił 16-letniego psa, gdy ten zachorował na raka

Czytaj więcej >
unsplash/Markus Winkler

Psy

Weterynarze biją na alarm. Rośnie liczba zachorowań na parwowirozę wśród psów

Czytaj więcej >
YT/Pitiful Animals

Psy

Właściciel porzucił gospodarstwo, zostawiając w nim psy na łańcuchu

Czytaj więcej >
facebook/TOZ Oborniki

Psy

Suczka była przekazywana z rąk do rąk i traktowana jak przedmiot. Straszne, co wyrządził jej człowiek

Czytaj więcej >
OTOZ Animals Inspektorat Gliwice

Psy

Przekazali smutne wieści. Mała Mia nie żyje

Czytaj więcej >