Swiatzwierzat.pl
pies woda

Facebook/ BVIRAL

Zaskakująca reakcja psa na wodę. Nie była potrzebna pomoc do kąpieli

28 Lutego 2021

Autor tekstu:

Monika Krupska

Udostępnij:

Prędzej czy później każdy pies będzie musiał zażyć kąpieli. Większość psów wzbrania się przed tą czynnością, próbując uciec z łazienki. Ważnym jest przyzwyczajanie zwierzaka do wody od małego, tak aby nie bał się strumienia wody. Okaz

Jak przygotować psa do kąpieli? To pytanie zadaje sobie wielu właścicieli, widząc niechęć pupili do wody. Przede wszystkim pies od małego powinien być przyzwyczajany do tej czynności. Należy zaprowadzać czworonoga do łazienki, wsadzać nawet do pustej wanny, pokazywać mu, że to pomieszczenie nie jest straszne i nie ma się tu czego obawiać. Pies powinien dobrze kojarzyć łazienkę, tak aby nie chciał z niej uciekać. Jeśli chodzi o strumień wody, należy pamiętać, aby ta nie była zbyt zimna. Psy tak samo jak ludzie odczuwają jej temperaturę. 

Pies w kąpieli 

Większość psów niechętnie lubi kąpiele. Zwierzaki uciekają z wanien, słysząc strumień wody nie chcą zbliżać się do łazienki. Mycie czworonogów często okazuje się problematyczne, ale nie niemożliwe. Pewien opiekun udowodnił, że czasem jest to nawet frajdą! 

Właściciel nagrał reakcję czworonoga na wannę pełną wody. Pies nie czekając na pozwolenie, wskoczył do niej, bawiąc się w najlepsze. Psiak był bardzo podekscytowany kąpielą, kręcąc się w kółko, łapiąc wodę do pyska. Ta niecodzienna reakcja z miejsca podbiła serca internautów. 

Kąpiel psa nie trwała długo, a jednak internauci zachwycili się nagraniem. Mało który czworonóg wskakuje do wanny pełnej wody, nie chcąc jej opuszczać. Czy tak właśnie wygląda idealna kąpiel? Wszystko na to wskazuje!

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO:

Wideo hitem w sieci

Ponad pół miliona internautów obejrzało zabawny filmik w ciągu 2 dni. Oglądający zachwycili się filmikiem, podsyłając pomysły na kolejny materiał. Wszyscy są ciekawi jak pies zareagowałby na możliwość kąpieli w jeziorze czy innym zbiorniku wodnym. Ciekawe czy zwierzak z taką samą ochotą wskoczyłby do chłodnej wody?

-  Zdecydował wykąpać się samemu, ponieważ jest to prostsze i szybsze. Wyskoczył z wody z miną "ok, wykąpałem się". - Mój pies nigdy by tego nie zrobił.- On wskoczył w złą decyzję - czytamy komentarze na youtubie.

Zobacz wideo:

Artykuły polecane przez redakcję Świata Zwierząt:

  • Mina psa mówi wszystko. Nie uwierzysz, co zrobił mu właściciel

  • Pies nie reaguje na nawoływania? Znamy przyczynę, oto 4 proste triki na przywołanie psa

  • Stado jeleni wtargnęło na drogę. Kierowca BMW cudem uniknął śmierci

Podobne artykuły

FB/DIOZ

Psy

Z ulicy trafił do domu alkoholiczki. Później sąsiad zrobił z niego żywą tarczę

Czytaj więcej >
Facebook/Clinica Veterinaria Anubis

Psy

Nietypowe narodziny szczeniąt. Potrzebna była liczna pomoc

Czytaj więcej >
Pies

Psy

Tragicznie zaniedbany pies odebrany interwencyjnie. Karygodne, co go spotkało

Czytaj więcej >
yt

Psy

Pies "dołączył" do sztafety. Nagranie bije rekordy popularności

Czytaj więcej >
twitter/KW_PSP_GDANSK

Psy

Tragiczny wypadek na Pomorzu. Strażacy uratowali psa, jego właściciel nie żyje

Czytaj więcej >
zrzutka/ufw8hk

Psy

Husky zjadł mięso nafaszerowaną gwoździami. Cudem przeżył, ale leczenie jest niezwykle kosztowne

Czytaj więcej >