Swiatzwierzat.pl
Zdjęcie podglądowe  - pies

unsplash/Jessica Arends

Małopolska: Nieprzytomny 65-latek leżał twarzą w śniegu. Pomoc sprowadził jego pies

22 Lutego 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Wierny pies uratował życie swojemu panu. 65-latek wyszedł ze swoim pupilem na spacer, gdy niespodziewanie zasłabł i upadł na ziemię. Wystraszone zwierzę zaalarmowało okolicznych mieszkańców swoim głośnym ujadaniem. Nieprzytomnego mężczyznę leżącego

Do wyjątkowo trudnej akcji ratowniczej doszło w czwartek, 18 lutego w Chrzanowie (woj. małopolskie). To właśnie tam lojalny czworonóg czuwał przy swoim nieprzytomnym właścicieli i dzięki głośnemu szczekaniu, podniósł alarm wśród przechodzących osób. Gdyby nie on, być może nikt nie byłby w stanie udzielić pomocy i dzisiaj senior już by nie żył. 

Pies uratował życie swojego pana

Jak poinformował w sobotę policjant, 65-latek wyszedł na przechadzkę w towarzystwie swojego pupila. Nic nie zwiastowało tego, co miało się wkrótce wydarzyć. Po kilku minutach senior nagle stracił przytomność i upadł na terenie nieużytków rolnych. Leżał twarzą w śniegu.

Zwierzę, widząc swojego nieprzytomnego właściciela, zaczęło głośno szczekać, starając się w ten sposób sprowadzić pomoc. Dźwięki wydawane przez zaniepokojonego czworonoga zaalarmowały dwie kobiety, które przechodziły w pobliżu. Mieszkanki Trzebini dostrzegły seniora leżącego bezwładnie na ziemi i zatrzymały przejeżdżający akurat w pobliżu radiowóz. 

Dzielnicowy asp. sztab. Rafał Jania od razu ruszył na pomoc starszemu mężczyźnie w potrzebie. Wkrótce jednak okazało się, że reanimacja nieprzytomnego mieszkańca Chrzanowa nie będzie należała do łatwych zadań.

Pies bronił dostępu do swojego opiekuna

Wierny czworonóg nie pozwolił, by nieznane mu osoby zbliżyły się do jego ukochanego opiekuna, dlatego utrudniał rozpoczęcie akcji ratowniczej. Przestraszony pupil nie zdawał sobie sprawy z intencji funkcjonariusza i towarzyszących mu kobiet, dlatego musieli oni jak najszybciej zdobyć jego zaufanie. 

W tym samym czasie nieprzytomny 65-latek nie dawał żadnych oznak życia. W każdej chwili mogło dojść do najgorszego, dlatego liczyła się każda sekunda. Na całe szczęście na miejsce zdarzenia przybiegła trzecia kobieta, która znała właściciela zwierzęcia. Wspólnie z pozostałymi mieszkankami odwróciły jego uwagę i odciągnęły go na bok, umożliwiając funkcjonariuszowi dostęp do mężczyzny.

Reanimacja prowadzona przez dzielnicowego aż do przyjazdu załogi pogotowia przywróciła seniorowi czynności życiowe. Starszy mężczyzna został zabrany do szpitala. Miał niesamowite szczęście, że jego pies nie opuścił go w trudnych chwilach. Ta historia jest dowodem na to, że zwierzęta potrafią zachować się jak honorowi bohaterowie.

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

Podobne artykuły

FB/DIOZ

Psy

Z ulicy trafił do domu alkoholiczki. Później sąsiad zrobił z niego żywą tarczę

Czytaj więcej >
Facebook/Clinica Veterinaria Anubis

Psy

Nietypowe narodziny szczeniąt. Potrzebna była liczna pomoc

Czytaj więcej >
yt

Psy

Pies "dołączył" do sztafety. Nagranie bije rekordy popularności

Czytaj więcej >
twitter/KW_PSP_GDANSK

Psy

Tragiczny wypadek na Pomorzu. Strażacy uratowali psa, jego właściciel nie żyje

Czytaj więcej >
zrzutka/ufw8hk

Psy

Husky zjadł mięso nafaszerowaną gwoździami. Cudem przeżył, ale leczenie jest niezwykle kosztowne

Czytaj więcej >
Pies w Poznaniu

Psy

Pies biegał po skrzyżowaniu w samym centrum miasta. Służby nie miały litości dla właściciela

Czytaj więcej >