Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Właściciel zażądał uśpienia psów. Weterynarz nie mógł się zgodzić, gdy poznał prawdziwy powód
Martyna Derdak
Martyna Derdak 13.11.2019 19:21

Właściciel zażądał uśpienia psów. Weterynarz nie mógł się zgodzić, gdy poznał prawdziwy powód

pies
facebook.com/GoodLifeForAnimals

Pies jest poddawany eutanazji w ostateczności. Wykonuje się ją tylko wtedy, gdy nasz zwierzak okropnie cierpi i chcemy uchronić go przed dalszym bólem. Co jednak w przypadku, gdy właściciel chce uśmiercić zwierzę, które po prostu zaczęło mu wadzić?

Odpowiedzialny człowiek zawsze rozważa wszystkie za i przeciw, by określić, czy nadszedł już czas, by pożegnać się z ulubionym zwierzęciem. Te psiaki nie miały tyle szczęścia. Trafiły na bezdusznego właściciela, który za wszelką cenę chciał poddać eutanazji dwa, zdrowe psy.

Właściciel chciał w okrutny sposób pozbyć się psów

Kiedy mężczyzna przyprowadził do weterynarza dwa psy i poprosił o ich uśpienie, ten nie mógł ukryć zdziwienia. Ani jeden, ani drugi pies nie był chory. Po ich oczach było widać, że są bardzo mądre i będą żyły jeszcze parę dobrych lat. Powód ich Pana był przerażający.

pies

Okazało się, że właściciel psów podjął taką decyzję z powodu rozwodu z żoną. Gdy zamieszkał z nową kobietą, okazało się, że jest uczulona na psy. Postanowił więc pozbyć się ich, a że nie miał zbyt wiele wolnego czasu, eutanazja wobec niego była najlepszym rozwiązaniem.

Pies powinien zostać poddawany eutanazji dla wygody?

To przerażające, jak szybko ten człowiek postanowił pozbyć się swoich psów. Zarówno jeden, jak i drugi pies mieszkały z nim od 10 lat. Wtedy byli prawdziwą, kochającą się rodziną. Z powodu alergii nowej kochanki, mężczyzna bardzo szybko zmienił do nich stosunek.

Cosmo i Sam mieli jednak wiele szczęścia. Okazało się, że weterynarz Matt Cantrell, który miał przeprowadzić eutanazję, ostatecznie nie podjął się jej. Wraz z grupa amerykańskich weterynarzy przekazał psy pod opiekę organizacji Begin Again Rescue Co. Pomimo krzywdy jaką chciał wyrządzić im właściciel, te pieski były tak do niego przywiązane, że przez długi czas nie jadły, a także nie chciały się bawić.

pies

Ta historia kończy się dla psów dobrze. Cosmo i Sam zostali zaadoptowani przez kochającą rodzinę. Eric i Tiffany Dybas dali im ogromną miłość i bezpieczeństwo. Właśnie na takich właścicieli zasługuje każdy pies!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

pies

Pamiętajmy, że eutanazja psa jest ostatecznością!

pies

Teraz psiaki mają nową, kochającą rodzinę.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Playboy, CKM i Cosmopolitan znikają z rynku. Wielkie zwolnienia, 70% ludzi traci pracę
  2. Kobieta chorowała na raka. Musiała podjąć dramatyczną decyzje w sprawie swoich psów
  3. Porzucony kotek błąkał się po ulicy. Maluch miał dwie tylne łapki w gipsie
  4. Dziewczyna z nim zerwała, „za karę” skatował psa. Wysłał jej zdjęcia
  5. Zostawił szczeniaka z synem, po powrocie zaniepokojony zabrał go do weterynarza. Prawda okazała się najgorsza z możliwych

źródło: kochamyzwierzaki.pl