Swiatzwierzat.pl
Umierający mężczyzna

facebook/Daily Mail

Personel szpitala spełnił ostatnią wolę 87-latka. Pozwolono pożegnać mu przyjaciela

11 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

87-letni Patrick Saunders zdawał sobie sprawę, że jego czas powoli dobiega końca. Ciężko chory senior nie chciał zostawiać niedokończonych spraw, dlatego tuż przed śmiercią poprosił personel szpitala o spełnienie jego ostatniej woli. Nie mógł odejść z tego świata, nie pożegnawszy się ze swoim ulubionym zwierzęciem.

Ludzie, którzy wiedzą, że niedługo odejdą, lubią zadbać o bieżące sprawy. 87-letni pacjent szpitala pogodził się z nadchodzącym wyrokiem i postanowił odejść z uśmiechem na ustach. Zanim jednak to uczynił, miał jedną ważną prośbę do pielęgniarek i lekarzy.

Z miłości do koni

Zanim ciało całkowicie odmówiło mu posłuszeństwa, Patrol Saunders kochał spędzać czas w otoczeniu zwierząt. Od czasów nastoletnich żywił zainteresowanie hodowlą i opieką nad końmi, dlatego w jego uznaniu naturalnym wyborem życiowym było obranie ścieżki kariery, dzięki której mógłby pielęgnować swoją pasję.

Mężczyzna kochał konie całym sercem i do ostatnich chwil wierzył, że przyjaźń między człowiekiem a zwierzęciem jak najbardziej jest możliwa.

Kiedy życie pana Saundersa zbliżało się ku nieuchronnemu końcowi, a każda minuta może być tą ostatnią, poprosił pracownikom szpitala o wysłuchanie jego nietypowej prośby. Czy już domyślacie się, o co mógł prosić ten schorowany staruszek?

Jamnik wytropił dziecko

Jamnik wytropił noworodka porzuconego w kanale burzowym. „To cud, że dziecko przeżyło"

CZYTAJ DALEJ

Senior poprosił o ostatnie spotkanie

Jak się okazało, ostatnim życzeniem 87-latka była możliwość pogłaskania i nakarmienia konia. Personel placówki nie mógł mu tego odmówić, dlatego wspólnie zorganizowano niecodzienną wizytę w szpitalu.

Pan Saunders został wywieziony na dziedziniec, gdzie czekał na niego przepiękny wierzchowiec o imieniu Victor. Na widok ukochanego zwierzęcia twarz staruszka momentalnie przyozdobił szeroki uśmiech, co wzruszyło wszystkich obecnych pracowników szpitala.

Senior wyciągał ręce w stronę konia, nie mogąc podnieść się z łóżka o własnych siłach. Ze łzami w oczach karmił Victora jego ulubionymi przysmakami - soczystymi jabłkami, marchwiami, aromatyczną miętą i kostkami cukru.

Sądząc po wyrazie twarzy wszystkich zebranych, nie mamy wątpliwości, że dla personelu szpitala spełnienie ostatniego życzenia 87-latka było równie wspaniałą nagrodą. Z pewnością nie zapomną jej na długo.

Nagranie dokumentujące tę przepiękną i niezapomnianą chwilę trafiło do sieci i poruszyło miliony internautów do łez. Jak poinformowano w ostatnich sekundach filmu, Patrick Saunders zmarł trzy dni po spotkaniu z Victorem. Niech odpoczywa w pokoju.

Zobacz nagranie:

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!Podobne artykuły

niedźwiedź w Sapporo

Inne zwierzęta

Blady strach padł na Sapporo, gdy dziki niedźwiedź grasował po ulicach. Są ranni

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Turyści rozjuszyli hipopotama. Nagranie z pościgu sprawia, że włos jeży się na głowie

Czytaj więcej >
koń i skater

Inne zwierzęta

Śmiały skater próbował wykonać trik na deskorolce kosztem konia, gorzko tego pożałował

Czytaj więcej >
Worki

Inne zwierzęta

Nietypowy przemyt. Przewoził 14 kg pijawek z Ukrainy

Czytaj więcej >
Paw

Inne zwierzęta

Paw siedział na parapecie w centrum Warszawy. Na miejscu interweniowały służby

Czytaj więcej >
Mały bóbr

Inne zwierzęta

Boberek pilnie potrzebuje pomocy. Został bez mamy, teraz jego życie zależy od człowieka

Czytaj więcej >