Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Na zdjęciu ukryła się pantera. 93% z nas nie jest w stanie jej dostrzec
Anna Frankiewicz
Anna Frankiewicz 30.01.2020 12:50

Na zdjęciu ukryła się pantera. 93% z nas nie jest w stanie jej dostrzec

pantera
fot. facebook.com

Pantera, czyli inaczej lampart albo leopard to jeden z wielkich kotów, który na pewno budził zainteresowanie w nas wszystkich, kiedy byliśmy dziećmi. To zwierzę zasługuje na to, by poświęcać mu uwagę również teraz. Jest wybitnym łowcą, co udowadnia to zdjęcie — w żaden sposób przez nas niezamaskowany znajduje się na niej właśnie lampart. Potraficie go dostrzec na zdjęciu?

Ze względu na swoje niezwykłe umiejętności łowieckie, w przeszłości te zwierzęta budziły postrach wśród ludzi zamieszkujących tereny ich występowania. Najsłynniejsza pantera-ludojad zabiła prawie 130 osób, zanim została zabita. Kiedyś zamieszkiwała niemal całą Afrykę, Azję Mniejszą i Indochiny, jednak teraz jest w większości wytępiona.

Pantera ukryta na widoku

To zdjęcie uświadamia nam, dlaczego pantera jest tak świetnym łowcą. Czy potraficie ją dostrzec na zdjęciu? Szczerze mówiąc, nam nie udało się tego zrobić, dopóki nie zostało nam wskazane, gdzie mamy patrzeć. Podobny problem miało większość Internautów, jak i również — widoczne na zdjęciu antylopy.

pantera

Widzisz kota na tym zdjęciu?

Jako że zamieszkuje wszelkie rodzaje terytoriów, różne jej gatunki przystosowały się w różny sposób. Pantera śnieżna ma grube, puchate futro i świetnie radzi sobie w poruszaniu się po górach. Typowe dla wszystkich lampartów futro w cętki sprawia, że są mistrzami kamuflażu.

Małe koty i wielkie koty

Chociaż oglądając filmiki w Internecie, łatwo można dostrzec znaczne podobieństwa pomiędzy zachowaniem naszych domowych, mruczących pupili, istnieją pomiędzy nimi także różnice, inne niż różnica w wielkości. Z drugiej strony — nazwy ‚wielkie’ i ‚małe’ koty mogą być mylące.

Okazuje się bowiem, że to, co rozróżnia jedne od drugich, to nie koniecznie wielkość. Bardziej znacząca jest w tym przypadku jedna, bardzo ważna umiejętność. Czy potrafią mruczeć? Wielkie koty to te, które nie mają możliwości mruczenia, potrafią za to ryczeć. To sprawia, że gepardy i pumy, które każdy z nas określiłby jako ‚wielkie’ koty, w rzeczywistości wcale nimi nie są.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

pantera

To niesamowite, jak ukryła się ta pantera.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Ukryta kamera zarejestrowała dziwne zachowanie mężczyzny. Nagrano, co robi na ulicy z bezpańskim psem
  2. Suczkę porzucono przy drodze na pewną śmierć. Ratownicy zwrócili uwagę na jej ogromny brzuch, nie było w nim jednak szczeniąt
  3. Pies codziennie sam jedzie autobusem do parku. Powód rozczula do łez
  4. Jeśli kot wysyła choć 3 z 9 znaków, bardzo kocha właściciela. Rzadko zdarza się wynik 9/9

źródła: szokuje.pl, wikipedia.org