Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > Panika w osiedlowej Biedronce, wcale nie chodziło o ceny. Z otworu wentylacyjnego wypełznął gad
Lena Tomaszewska
Lena Tomaszewska 31.08.2023 13:11

Panika w osiedlowej Biedronce, wcale nie chodziło o ceny. Z otworu wentylacyjnego wypełznął gad

Gad wypełznął z wentylacji w Biedronce
Gad wypełznął z wentylacji w Biedronce, fot. Michał Krawiec, CC BY-SA 4.0/Jacek Halicki, CC BY-SA 4.0

Polacy obawiają się, że przez szalejącą inflację oraz sytuację rozgrywającą się za wschodnią granicą pewne produkty mogą zniknąć z półek. Tymczasem bardziej realnym powodem do strachu może okazać się nieoczekiwane pojawienie zwierzęcego intruza w jednej ze sklepowych alejek. Klienci jednego ze sklepów sieci Biedronka nie mieli szczęścia na zakupach. Spokojną atmosferę popsuł gad, który wyślizgnął się z wentylacji. Skończyło się przyjazdem straży pożarnej. 

Gad w Biedronce w Sokółce. Wezwano straż pożarną

Mieszkańcy Sokółki (woj. podlaskie) robiący zakupy w markecie przy ul. Broniewskiego przeżyli niezapomniane chwile. W poniedziałek, 28 sierpnia, po godzinie 18:00 w Biedronce miała miejsce nietypowa interwencja straży pożarnej. Panikę wywołał gad, który postanowił wypełznąć z otworu wentylacyjnego.

Pojawienie się wijącego stworzenia zakłóciło spokój pracowników, ale starali się trzymać rękę na pulsie. Niemal natychmiast zadzwoniono po straż pożarną, która miała pomóc uporać się z niechcianym przybyszem.

Jednookie kociątko płakało za mamą. Kiedy wzięli je w ramiona, nie musiało dłużej zgrywać twardziela

Wąż z Biedronki przemieszczał się szybem wentylacyjnym. Dalszej wędrówce zapobiegli strażacy

Wąż wypełzł z otworu wentylacyjnego w pomieszczeniu sanitarnym, gdzie zauważył go jeden z pracowników. Gad w planach miał prawdopodobnie dalszą wędrówkę. Próbował dostać się do sklepu przez szyb wentylacyjny. Na szczęście, zanim do tego doszło, zarząd sklepu postanowił wezwać pomoc.

Strażacy szybko przybyli na miejsce i uporali się z gadem. Złapali i zabezpieczyli węża, który wypełzł z wentylacji w Biedronce. Zwierzę zostało wywiezione poza miasto i wypuszczone na wolność. Na szczęście nie był to żaden egzotyczny gatunek, a nasz natywny, niegroźny zaskroniec.

Zaskroniec w markecie to ostatnio częsty widok

Napotkany w nietypowym miejscu zaskroniec zwyczajny (Natrix natrix) swoim pojawieniem się w podlaskiej Biedronce wywołał niemałe poruszenie. Nic dziwnego, ponieważ przedstawiciele tego gatunku z reguły omijają duże skupiska ludzi.

Nie wiadomo, dlaczego postanowił wybrać akurat takie miejsce, ale nie był jedyny. W ostatnim czasie podobna sytuacja zdarzyła się w innym polskim markecie, jednak obecny tam wąż wybrał sobie mniej typową kryjówkę. Z reguły ciepłolubny zaskroniec, który wywołał panikę klientów Netto w Kędzierzynie-Koźlu postanowił odpocząć w… lodówce.

Co stoi za ostatnią aktywnością węży? Możemy tylko spekulować, jednak bardzo możliwe, że panujące ostatnio w Polsce upały i susze także im dały się we znaki. W poszukiwaniu pożywienia zaskrońce mogą zrezygnować z unikania ludzi, jeśli to ich jedyny ratunek przed śmiercią z głodu.

wąż w netto (1).jpg
Inny zaskroniec niedawno pojawił się w sklepie sieci Netto, fot. Facebook/Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu

Źródło: zielona.interia.pl

Tagi: Wąż Gady Polska