Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > Nietypowy klient wpełznął prosto do sklepu w Kędzierzynie-Koźlu. Nie do wiary, gdzie wąż się ukrył
Lena Tomaszewska
Lena Tomaszewska 20.08.2023 15:01

Nietypowy klient wpełznął prosto do sklepu w Kędzierzynie-Koźlu. Nie do wiary, gdzie wąż się ukrył

Wąż w sklepie w Kędzierzynie-Koźlu przeraził klientów
Wąż w sklepie w Kędzierzynie-Koźlu przeraził klientów, fot. Wojkowiczanin, CC BY-SA 3.0, Facebook/Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu

Klienci sklepu Netto przy ul. Głubczyckiej w Kędzierzynie-Koźlu (woj. opolskie) przeżyli szok, kiedy ich oczom ukazał się wijący się wąż. Nie do wiary, gdzie ukrył się gad. Spanikowali klienci się spodziewali się ujrzeć węża, sięgając po zakupy. Nietypowe znalezisko przyprawia o ciarki.

Wąż w markecie Netto w Kędzierzynie-Koźlu. Nie uwierzysz, gdzie się ukrył

Mieszkańcy Kędzierzyna-Koźle (woj. opolskie) jak co dzień udali się na zakupy do sklepu spożywczego. Tych, którzy w sobotę, 19 sierpnia, przed godziną 15 wybrali market Netto przy ul. Głubczyckiej, czekała niemiła niespodzianka. Wizytę w sklepie zakłócił nietypowy klient, który wił się i syczał.

Gad wybrał sobie niewiarygodne miejsce do odpoczynku. Chociaż węże lubują się w wysokich temperaturach, panujące upały najwyraźniej i pokrytym łuską zwierzętom dały się we znaki. Klienci, którzy sięgnęli do lodówki, przeżyli szok.

Osobliwe "mini węże" budzą niepokój w mieszkańcach Bielska-Białej. Możecie się dziwić, czym naprawdę są

Służby mundurowe schwytały węża ukrywającego się w lodówce

Na miejsce zostały wezwane służby, które pomogły wyprowadzić zwierzę z lodówki. Złapany okaz uwieczniono na zdjęciach, którymi pochwaliła się Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu na Facebooku.

Dzisiaj otrzymaliśmy nietypowe wezwanie. W lodówce marketu spożywczego w Kędzierzynie-Koźlu znajduje się wąż. Po dojeździe na miejsce potwierdzono treść zgłoszenia. Działania strażaków polegały na schwytaniu gada i przekazaniu organowi weterynarii. Na miejscu działał zastęp 422-21.

wąż w netto (1).jpg
Schwytany wąż ukrywał się w lodówce popularnego marketu, fot. Facebook/Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu
wąż w netto (2).jpg
Wąż z Netto został przekazany organowi weterynarii, fot. Facebook/Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu

Klienci nie byli w niebezpieczeństwie. Wąż z Netto w Kędzierzynie-Koźlu to zwykły zaskroniec

Po zdjęciach zamieszczonych przez policję można poznać, że schwytany osobnik to zaskroniec zwyczajny (Natrix natrix), należący oczywiście do gatunków niejadowitych. Chociaż napędził klientom Netto stracha, ludziom nic nie zagrażało.

Zaskrońce zazwyczaj spotykane są na terenach podmokłych i bagnistych. Zdarza się, że zawędrują do naszego ogródka, jednak raczej unikają skupisk ludzi. Nie wiadomo, dlaczego osobnik z marketu postanowił tam zawędrować i dlaczego na miejsce odpoczynku wybrał lodówkę.

Źródło: lokalna24.pl, zielona.interia.pl

Tagi: Wąż Polska Gady