Swiatzwierzat.pl

facebook/K-ska P-t Ania

Pani Anna dostrzegła przemykającego po plaży rysia. Wpadł przelotnie czy zadomowi się na stałe?

26 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Kamila Sabatowska

Pani Anna, która po zmroku udała się nad jezioro mieszczące się na terenie Nadleśnictwa Czaplinek, po dotarciu na plażę nie mogła uwierzyć własny oczom. Niespodziewany spacerowicz wzbudził w niej zaskoczenie do tego stopnia, że jak najszybciej sięgnęła po telefon, by uwiecznić to spotkanie.

Okazuje się, że jezioro Komorze to świetny teren do spacerów nie tylko dla ludzi, ale także dzikich zwierząt. Mieszkanka powiatu szczecińskiego nagrała przechadzającego się drapieżnika i udostępniła materiał wideo w sieci. Nie kryła, że trudno było jej uwierzyć, że przed maską jej auta znajduje się ryś .

Ryś spacerował po plaży

Zbiornik wodny Komorze mieści się w powiecie szczecińskim w zachodniopomorskiej części Polski. Rysie natomiast nie są zwierzętami, których widok w tamtych okolicach byłby czymś zupełnie naturalnym. Choć prowadzone są w tym kierunku działania pod nazwą "Powrót rysia do północno- zachodniej Polski".

Dziki kot, słysząc dźwięk silnika auta, którym przyjechała pani Anna, nieco się zdezorientował. Jednak warkot nie wystraszył go znacząco, ponieważ powolnym krokiem udał się w kierunku pobliskich zarośli. Zdecydowanie nie spieszyło mu się, aby schować się przed mechaniczną bestią. To także dało zaskoczonej kobiecie kilka dodatkowych sekund, by zdążyła wyciągnąć telefon i nagrać spotkanie, którego zupełnie się nie spodziewała.

- Niecodzienne spotkanie z rysiem. Nie mogłam w to uwierzyć. Spacerował sobie po plaży w Komorzu. Niesamowite - podpisała pani Ania film udostępniony w sieci.

Ryś - majestaty, lecz rzadko spotykany

Trzeba przyznać, że przyglądanie się na rysia z nagrania to sama przyjemność. Wielu miłośników przyrody marzy o tym, by doświadczyć takiego spotkania na własnej skórze. Jednak trzeba pamiętać, że choć to piękne zwierzę, jest dzikie i nie należy wchodzić z nim w interakcje.

Niestety w Polsce populacja rysia nie jest zbyt liczna. Eksperci szacują, że na chwilę obecną, w lasach żyje około 200 osobników. Te dzikie koty najczęściej można spotkać na terenie Puszczy Augustowskiej oraz Białowieskiej.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] . Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta . Bądź z nami!

źródło: podroze.onet.pl; iszczecinek.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Inne zwierzęta

Król polskich lasów dał się "złapać" w fotopułapkę. Taki okaz to prawdziwa rzadkość
Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Młody biały tygrys wyrzucony na śmietnik. Istnieje obawa, że jest sparaliżowany
Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Rybak miał trudności z oddychaniem, prawie się udusił. Lekarz usunął żywe zwierzę z jego przełyku
Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Inwazyjny gatunek żółwia schwytany pod Warszawą. "Może nawet odgryźć ludzką rękę w nadgarstku"
Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Świat poruszony zdjęciami ostatniego nosorożca. Czy tego gatunku nie da się już ocalić?
Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

O mały włos, a trafiłby do ubojni. Dzięki nietypowemu wzorowi na futrze, cielę dostało drugą szansę
Czytaj więcej >
Kamila Sabatowska

Magister filologii polskiej, od kilku lat pracuje jako redaktorka. Prywatnie fanka sportu – zwłaszcza siatkówki i miłośniczka zwierząt. Szczęśliwa posiadaczka cavaliera. Chcesz się ze mną skontaktować?Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]