banda bawi się z bałwanem
Źródło: youtube.com/Torronto Zoo

Ulepili bałwana w zagrodzie dla pandy. Niezwykła reakcja zwierzaka

14 Stycznia 2021

Panda wielka o imieniu Da Mao mieszkająca w Zoo w Torronto w odróżnieniu od większości przedstawicieli tego gatunku kocha śnieg. Pracownicy ogrodu postanowili zrobić jej niespodziankę. Na wybiegu postawili dla niej ogromnego bałwana.

Panda zareagowała na prezent od swoich opiekunów w niesamowity sposób. Zabawy ogromnego, czarno-białego ssaka na śniegu zostały nagrane i udostępnione w sieci przez pracowników zoo. Miś uznał, że rzeźba ze śniegu stanowi świetny drapak, połączony z zabawką, na którą można się wspinać. Ciekawski zwierzak nie mógł oderwać się od bałwana.

Panda uwielbia zabawy w śniegu

Pandy są ciekawskimi zwierzętami, które uwielbiają zabawy, niezależnie od swojego wieku. W internecie znajdziemy setki nagrań ukazujących ich zabawne zachowania lub reakcje na przedmioty pozostawiane im przez opiekunów.

Zwierzę najpierw dokładnie obejrzało bałwana ze wszystkich stron. Później, spróbowało wspiąć się na najwyższą ze śniegowych kul, z których go zbudowano. Gdy tylko udało jej się zrzucić ją na ziemie, przy okazji upadając na grzbiet, rozpoczęła proces demontażu figury.

Warszawa uruchomi okno życia dla zwierząt? Padły słowa krytyki: „To bardzo ryzykowne działanieWarszawa uruchomi okno życia dla zwierząt? Padły słowa krytyki: „To bardzo ryzykowne działanie"Czytaj dalej

Pandy są ogromne, bardzo słodkie i wyglądają na powolne. Jednak nie każdy wie, że są super silne i i nie wahają się używać swoich ostrych pazurów i mocnych szczęk gdy czują się zagrożone. Trudno powiedzieć, czy Da Mao uznała bałwana za groźnego przeciwnika, czy po prostu świetnie się bawiła, niszcząc śnieżną rzeźbę.

Kiedy pracownicy zoo postanowili ulepić bałwana ze śniegu, u nas pod Bydgoszczą stanął wielki śnieżny kot! Siostry, Martyna i Milena wraz z mamą stworzyły obronnego kota, który stał się atrakcją dla mieszkańców. Ciekawe, co by na to powiedziała nasza panda z artykułu?

Zobacz wideo:

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

Źródła: youtube.com

Następny artykuł