Swiatzwierzat.pl
banda bawi się z bałwanem

youtube.com/Torronto Zoo

Ulepili bałwana w zagrodzie dla pandy. Niezwykła reakcja zwierzaka

14 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Jakub Pasek

Panda wielka o imieniu Da Mao mieszkająca w Zoo w Torronto w odróżnieniu od większości przedstawicieli tego gatunku kocha śnieg. Pracownicy ogrodu postanowili zrobić jej niespodziankę. Na wybiegu postawili dla niej ogromnego bałwana.

Panda zareagowała na prezent od swoich opiekunów w niesamowity sposób. Zabawy ogromnego, czarno-białego ssaka na śniegu zostały nagrane i udostępnione w sieci przez pracowników zoo. Miś uznał, że rzeźba ze śniegu stanowi świetny drapak, połączony z zabawką, na którą można się wspinać. Ciekawski zwierzak nie mógł oderwać się od bałwana.

Panda uwielbia zabawy w śniegu

Pandy są ciekawskimi zwierzętami, które uwielbiają zabawy, niezależnie od swojego wieku. W internecie znajdziemy setki nagrań ukazujących ich zabawne zachowania lub reakcje na przedmioty pozostawiane im przez opiekunów.

Zwierzę najpierw dokładnie obejrzało bałwana ze wszystkich stron. Później, spróbowało wspiąć się na najwyższą ze śniegowych kul, z których go zbudowano. Gdy tylko udało jej się zrzucić ją na ziemie, przy okazji upadając na grzbiet, rozpoczęła proces demontażu figury.

Pandy są ogromne, bardzo słodkie i wyglądają na powolne. Jednak nie każdy wie, że są super silne i i nie wahają się używać swoich ostrych pazurów i mocnych szczęk gdy czują się zagrożone. Trudno powiedzieć, czy Da Mao uznała bałwana za groźnego przeciwnika, czy po prostu świetnie się bawiła, niszcząc śnieżną rzeźbę.

Kiedy pracownicy zoo postanowili ulepić bałwana ze śniegu, u nas pod Bydgoszczą stanął wielki śnieżny kot! Siostry, Martyna i Milena wraz z mamą stworzyły obronnego kota, który stał się atrakcją dla mieszkańców. Ciekawe, co by na to powiedziała nasza panda z artykułu? 

Zobacz wideo:

Źródła: youtube.com

Tagi:

Jakub PasekAutor

Redaktor portalu swiatzwierzat.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

ropucha

Pozostałe

Śmiertelnie niebezpieczny trend wśród turystów. Leśnicy biją na alarm

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzęta a przesądy. Czym możemy sprowadzić na siebie nieszczęście?

Czytaj więcej >
Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >