Swiatzwierzat.pl
Kobieta

FB/RSPCA Radcliffe Animal Centre

Owczarek przywiązany do kamienia i wrzucony do wody cudem uszedł z życiem

12 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Monika Krupska

Udostępnij:

Owczarek niemiecki został potraktowany przez właściciela w straszny, okrutny sposób. Ktoś chciał pozbyć się zwierzęcia, ale zamiast oddać go do schroniska, postanowił je utopić. Pseudowłaściciel przywiązał do psa ciężki kamień, a później wrzucił do wody. Zwierzę cudem przeżyło.

Psa odnalazła Jane Harper wraz z przyjaciółką Joanne Bellamy w 2020 roku. Kobieta podczas spaceru usłyszała dziwne dźwięki wydobywające się z wody. Kiedy podeszła bliżej zauważyła kawałek sznura i psa, który próbuje wydostać się na powierzchnię.

Pies cudem przeżył

Kobieta pochyliła się i natychmiast wyciągnęła psa z wody. Położyła go na kamieniu, później przeniosła na trawę. W międzyczasie udało się znaleźć ręczniki do przykrycia zmarzniętego zwierzęcia oraz zaczepić kilku przechodniów. Ci jednak nic nie widzieli. Nikt nie wiedział, kto wrzucił psa do wody.

Przybyła na miejsce policja spisała protokół, wyłowiła z wody kamień. Ten był naprawdę sporych rozmiarów. Właściciel nie chciał, aby owczarek wyszedł z tego żywy...

Owczarek

Owczarek

Kundelek od Czarzastego

Włodzimierz Czarzasty przetransportował Łatka z Warszawy do Sosnowca

CZYTAJ DALEJ

Niezwykła metamorfoza

Owczarek, który był już w podeszłym wieku trafił pod opiekę organizacji RSCA. Pies długie miesiące spędził w lecznicy w Nottingham. Nie ma co ukrywać, że jego stan po wyciągnięciu z wody był fatalny. Zwierzak o mały włos, a odszedłby za Tęczowy Most. W tym okropnym nieszczęściu miał wiele szczęścia.

Weterynarze podjęli decyzję o nieusypianiu psa. 10-letnia suczka otrzymała na imię Bella. Wszyscy trzymali kciuki za jej powrót do zdrowia.

Owczarek niemiecki w schronisku mieszkał przez około 15 miesięcy. Pracownicy nie byli pewni, czy znajdzie się ktoś, kto zechciałby adoptować zwierzę. Jednak kiedy o Belli zrobiło się głośno, do RSCA zgłosili się starsi państwo oferując dom dla suczki.

Bella trafiła do Maggie Mellish i Charlie'go Douglasa.

– Wiemy, że jest w podeszłym wieku, ale chcemy po prostu zapewnić jej kochający dom, na który zasługuje po wszystkim, przez co przeszła – wyjaśniła Mellish cytowana przez Bored Panda.

Z okazji świąt Wielkanocnych organizacja udostępniła zdjęcia Belli. 11-letnia suczka dziś wygląda fantastycznie! Otrzymała fantastyczny dom, ma obok siebie ludzi, którzy ją kochają.

Aż trudno uwierzyć, że ta historia zakończyła się szczęśliwie. Pies przetrwał piekło, dziś żyje jak w bajce. Choć jego właściciela nie udało się znaleźć, mamy nadzieję, że bardzo żałuje tego, co zrobił.

Zobacz zdjęcia:

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami! 

Podobne artykuły

piwo dla psów

Psy

Pełne witamin piwo dla psów? Włosi twierdzą, że czworonogi je uwielbiają

Czytaj więcej >
pies w upał

Psy

Jak zdrowo i efektywnie schłodzić psa w czasie upałów? Ekspertka udziela genialnych porad

Czytaj więcej >
tragedia

Psy

Tragiczne zdarzenie na Wiśle, utonął ukochany psiak. Czy można było temu zapobiec?

Czytaj więcej >
pies na boisku

Psy

Nie tylko kibice szaleją. Pies przerywa ważny mecz, co na to piłkarze?

Czytaj więcej >
Policja

Psy

Szaleńczy pościg za piratem drogowym. Porzucił psa w aucie i rzucił się do pieszej ucieczki

Czytaj więcej >
Dexter

Psy

Wyprawił psu niezapomniany pogrzeb. Ale to list pożegnalny wywołał największe emocje

Czytaj więcej >