Swiatzwierzat.pl
Pies skulony w kłębek

facebook/ekostraz

Dolnośląskie: Sadysta przywiązał owczarka do drzewa. Pies nie miał szans się uwolnić

17 Marca 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

W miejscowości Złotówek (woj. dolnośląskie) miał miejsce wstrząsający przypadek porzucenia zwierzęcia domowego. Zwyrodnialec przywiązał psa w typie owczarka do drzewa i pozostawił na pewną śmierć. Czworonóg nie był w stanie nawet ruszyć głową. Zwinięty w

W poniedziałek, 15 marca wrocławskie stowarzyszenia ochrony zwierząt Ekostraż poinformowało w mediach społecznościowych o tragicznej śmierci czworonoga. Kilkumiesięczny pies w typie owczarka niemieckiego został znaleziony w miejscowości Złotówek za Łoziną.

Owczarek nie mógł się nawet ruszyć

Na miejscu pojawił się lekarz weterynarii, który przeprowadził oględziny. Z relacji ratowników zwierząt wynika, że pies zwinięty w ciasny kłębek przez długi czas walczył o życie. Niemniej jednak łańcuch, którym został przywiązany do drzewa, w znacznym stopniu ograniczał jego ruchy i uniemożliwiał wstanie czy poruszanie głową. Ponadto na zdjęciach opublikowanych na oficjalnym fanpage'u organizacji widać, że nie miał też dostępu do jedzenia ani wody.

Ten pies umierał w męczarniach. Został ciasno przywiązany grubym łańcuchem, którego nigdy by nie przegryzł. Nie mógł wstać, nie mógł odwrócić głowy. Umarł skulony z głodu i braku wody. Straszny sadyzm sprawcy – relacjonują członkowie Ekostraży.

Dziennikarzom portalu TVN24 udało się skontaktować z mężczyzną, który odnalazł ciało czworonoga. W jego opinii człowiek, który porzucił psa na pewną śmierć, celowo przywiązał go w taki sposób, aby uniemożliwić mu zrobienie hałasu i zaalarmowanie okolicznych mieszkańców.

 - Na pierwszy rzut oka myślałem, że zasnął. Nie był ani zimny, ani zesztywniały. Myślałem, że go obudzę. Niestety, już nie żył - relacjonuje mieszkaniec Złotówka.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO:

Policja poszukuje sprawcy

Całe zdarzenie zbulwersowało wielu internautów, którzy nie przebierali w słowach na temat "opiekuna" brutalnie porzuconego czworonoga. Wszyscy śledzący sprawę mają nadzieję, że uda się go znaleźć i wymierzyć mu sprawiedliwość za popełniony czyn.

- Jakie cierpienie przeszedł piesio, zanim zmarł, to tylko on jeden wiedział i zabrał ze sobą ten ból do grobu. Serce pęka na taki widok - skomentowała jedna z osób.

- Biedna kuleczka... A wszystkim bestiom krzywdzącym bezbronne stworzenia jak zwierzę czy dziecko, życzę, aby karma wracała do nich szybko i z podwójną siłą! - napisała inna użytkowniczka Facebooka pod wpisem.


Trzebniccy funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania zwyrodnialca. Osoby, które rozpoznają owczarka ze zdjęcia bądź wiedzą, do kogo należał przed śmiercią, proszone są o niezwłoczny kontakt z Ekostrażą lub Policją. Informatorom gwarantowana jest pełna anonimowość.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >

Pozostałe

Co wabi kleszcze? Jeden przedmiot przyciąga je jak magnes

Czytaj więcej >

Pozostałe

Pierwszy przypadek małpiej ospy w Europie. Czy mamy powody do obaw?

Czytaj więcej >