Swiatzwierzat.pl
Pies skulony w kłębek

facebook/ekostraz

Dolnośląskie: Sadysta przywiązał owczarka do drzewa. Pies nie miał szans się uwolnić

17 Marca 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

W miejscowości Złotówek (woj. dolnośląskie) miał miejsce wstrząsający przypadek porzucenia zwierzęcia domowego. Zwyrodnialec przywiązał psa w typie owczarka do drzewa i pozostawił na pewną śmierć. Czworonóg nie był w stanie nawet ruszyć głową. Zwinięty w

W poniedziałek, 15 marca wrocławskie stowarzyszenia ochrony zwierząt Ekostraż poinformowało w mediach społecznościowych o tragicznej śmierci czworonoga. Kilkumiesięczny pies w typie owczarka niemieckiego został znaleziony w miejscowości Złotówek za Łoziną.

Owczarek nie mógł się nawet ruszyć

Na miejscu pojawił się lekarz weterynarii, który przeprowadził oględziny. Z relacji ratowników zwierząt wynika, że pies zwinięty w ciasny kłębek przez długi czas walczył o życie. Niemniej jednak łańcuch, którym został przywiązany do drzewa, w znacznym stopniu ograniczał jego ruchy i uniemożliwiał wstanie czy poruszanie głową. Ponadto na zdjęciach opublikowanych na oficjalnym fanpage'u organizacji widać, że nie miał też dostępu do jedzenia ani wody.

Ten pies umierał w męczarniach. Został ciasno przywiązany grubym łańcuchem, którego nigdy by nie przegryzł. Nie mógł wstać, nie mógł odwrócić głowy. Umarł skulony z głodu i braku wody. Straszny sadyzm sprawcy – relacjonują członkowie Ekostraży.

Dziennikarzom portalu TVN24 udało się skontaktować z mężczyzną, który odnalazł ciało czworonoga. W jego opinii człowiek, który porzucił psa na pewną śmierć, celowo przywiązał go w taki sposób, aby uniemożliwić mu zrobienie hałasu i zaalarmowanie okolicznych mieszkańców.

 - Na pierwszy rzut oka myślałem, że zasnął. Nie był ani zimny, ani zesztywniały. Myślałem, że go obudzę. Niestety, już nie żył - relacjonuje mieszkaniec Złotówka.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO:

Policja poszukuje sprawcy

Całe zdarzenie zbulwersowało wielu internautów, którzy nie przebierali w słowach na temat "opiekuna" brutalnie porzuconego czworonoga. Wszyscy śledzący sprawę mają nadzieję, że uda się go znaleźć i wymierzyć mu sprawiedliwość za popełniony czyn.

- Jakie cierpienie przeszedł piesio, zanim zmarł, to tylko on jeden wiedział i zabrał ze sobą ten ból do grobu. Serce pęka na taki widok - skomentowała jedna z osób.

- Biedna kuleczka... A wszystkim bestiom krzywdzącym bezbronne stworzenia jak zwierzę czy dziecko, życzę, aby karma wracała do nich szybko i z podwójną siłą! - napisała inna użytkowniczka Facebooka pod wpisem.

Trzebniccy funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania zwyrodnialca. Osoby, które rozpoznają owczarka ze zdjęcia bądź wiedzą, do kogo należał przed śmiercią, proszone są o niezwłoczny kontakt z Ekostrażą lub Policją. Informatorom gwarantowana jest pełna anonimowość.

Zobacz zdjęcia:

 Artykuły polecane przez redakcję Świata Zwierząt:

Podobne artykuły

facebook/Samuel Flores

Psy

Pies strzegł swojego umierającego przyjaciela. Pozostał u jego boku do ostatniej chwili

Czytaj więcej >
robaki u psa

Psy

Zabezpiecz swojego psa (i siebie) przed robakami!

Czytaj więcej >
Pies porzucony w worku

Psy

Wrzucił psa do worka i obciążył gruzem. Seryjny oprawca zwierząt pilnie poszukiwany

Czytaj więcej >
Potrącony pies

Psy

Kierowca śmiertelnie potrącił psa i uciekł z miejsca zdarzenia. Czy odpowie za swoje czyny?

Czytaj więcej >
diesel śmierć

Psy

Diesel zachorował na raka. Właściciel towarzyszył mu do ostatniej chwili

Czytaj więcej >
piesek

Psy

Zabawy psa z dzieckiem. Maluch nie może przestać się śmiać

Czytaj więcej >