Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > Oślepili flashem rybę w akwarium. Zwierzę straciło życie na oczach turystów, nagranie poraża
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 06.02.2023 13:41

Oślepili flashem rybę w akwarium. Zwierzę straciło życie na oczach turystów, nagranie poraża

Akwarium
reddit/29PiecesOfSilver

Jeden z użytkowników serwisu Reddit udostępnił nagranie, na którym widać, jak bardzo szkodliwy wpływ na zwierzęta, a szczególnie ryby w akwarium mają lampy błyskowe wykorzystywane podczas robienia zdjęć. Oślepiony flashem tuńczyk stracił życie na oczach tłumu turystów.

Nie bez powodu podczas zwiedzania niektórych obiektów, zwłaszcza z żywymi stworzeniami, obowiązuje zakaz robienia zdjęć z lampami błyskowymi. Jedna z ryb wystawionych na pokaz w oceanarium zakończyła odwiedziny turystów w najgorszy z możliwych sposobów, jakie tylko potrafią przyjść do głowy. Niestety niefrasobliwość gości placówki doprowadziła ją do stanu, który przepłaciła życiem.

Ogromna ryba straciła życie przez turystów

Pomimo że dokładna lokalizacja wystawowego akwarium nie jest znana, użytkownik Reddita zamieścił w sieci nagranie, na którym widać tłum turystów podziwiających zgromadzone w zbiorniku ryby. Choć bardzo możliwe, że goście zapomnieli wyłączyć automatyczną funkcję flasha, niestety ich zachowanie miało opłakane skutki dla podopiecznych oceanarium.

Na nagraniu widać, jak oślepiony tuńczyk uderza w szkło, a po chwili opada bezwładnie na dno akwarium. Moment, w którym ryba traci życie przez turystów używających flashy, wprawił w osłupienie nie tylko na ludzi obecnych na miejscu, ale także wśród internautów, którzy obejrzeli za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Fotografowanie zwierząt tylko bez lampy błyskowej

Nie ma się co dziwić, że historia ryby oślepionej błyskiem flashy z aparatów odbiła się w sieci tak szerokim echem. Nagranie, na którym widać zdarzenie zapoczątkowało dyskusję, a osoby wypowiadające się pod zamieszczonym materiałem wideo sugerują, że używanie lamp błyskowych podczas podziwiania zwierząt powinno być całkowicie zakazane, a nawet surowo karane.

Zakaz robienia zdjęć z flashem powinien obejmować przede wszystkim akwaria i baseny, ponieważ ich ściany są wykonane z wysoce odblaskowych materiałów. To nierzadko przyczynia się to nie tylko do wzrostu stresu wśród wodnych stworzeń, ale także ich oślepiania, co - jak w tym przypadku - może nawet prowadzić do śmierci.

- Dlatego fotografowanie z lampą błyskową nie powinno być dozwolone w akwariach - Ryby nie widzą szkła i płynie dalej w tym kierunku, ponieważ błyski przypominają światło odbijające się od wody - pisze internauta, który udostępnił wideo.

- Prawdopodobnie postrzegają to jako ruch ofiary i próbują się do niej dostać - dodaje inny użytkownik sieci.

- To jeden z powodów, dla których nie należy używać lampy błyskowej podczas wizyty w akwarium - podsumowuje kolejny.

Internauci wyrażają nadzieję, że ta smutna historia skłoni zwiedzających do zrewidowania swoich poglądów. Pozostaje wierzyć, że następnym razem, kiedy będą chcieli sfotografować zwierzę, dwa razy upewnią się, że lampa błyskowa na pewno jest wyłączona.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

źródło: reddit; mirror.co.uk