Swiatzwierzat.pl

youtube/AnimalsMedia.com

Orangutan opiekuje się osieroconymi tygryskami. Ich interakcje rozczulą każdego

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Samiec orangutana z Myrtle Beach Safari w Południowej Karolinie stał się "zastępczym tatą" dla trzech osieroconych tygrysków. Najbliższy krewny człowieka chętnie opiekuje się młodymi, a jego ulubioną rozrywką jest karmienie ich butelką.

Powszechnie wiadomo, że mama w naturalny sposób opiekuje się noworodkami, karmiąc je i dostarczając im środki niezbędne do życia. Niestety przyroda bywa okrutna i nie wszystkim młode mają szansę wychować się pod czujnym okiem matki. Rodzeństwo tygrysków jest na to przykładem.

Orangutan zaadoptował tygryski

Trzy małe tygrysy straciły matkę, a w pobliżu nie było żadnej dorosłej samicy, która mogłaby się nimi zaopiekować. Na szczęście samiec orangutana z powodzeniem zastąpił im rodzicielkę.

Pracownicy rezerwatu dzikiej przyrody w Socastee opublikowali w sieci interesujące nagranie przedstawiające niezwykłą rodzinę. Zwierzęta należące do dwóch zupełnie różnych gatunków zapałały do siebie sympatią, co z kolei wzbudziło zachwyt wśród internautów.

Na filmie możemy obserwować, jak samiec orangutana opiekuje się młodymi - karmi je mlekiem przy pomocy butelki, głaska i przytula. Zachowuje się tak, jakby był ich biologicznym rodzicem.

Oczywiście tygryski w końcu dorosną i prawdopodobnie oddalą się od swojego przybranego rodzica, ale na krótkim nagraniu wciąż wydają się być jedną wielką, szczęśliwą, futrzaną rodziną.

Orangutan bliższy człowiekowi niż szympans?

Orangutan jest największym i najcięższym ssakiem prowadzącym nadrzewny tryb życia, których genom jest niemal identyczny z ludzkim. Z najnowszych badań genetycznych wynika, że zwierzęta te mogą być spokrewnione z ludźmi bliżej niż do tej pory uważano. Wszak sama nazwa orangutan pochodzi z języka malajskiego – Orang Hutan – i oznacza człowieka lasu.

Dwóch amerykańskich badaczy - Jeffrey H. Schwartz, profesor antropologii pracujący na Uniwersytecie w Pittsburghu, oraz John Grehan, dyrektor ds. naukowych w Muzeum Nauki w Buffalo przedstawiło teorię mówiącą o tym, iż gatunkiem bliższym człowiekowi od szympansa jest orangutan. Ich zdaniem o podobieństwie między homo sapiens a ssaków naczelnych nie powinna decydować wyłącznie genetyka, lecz anatomia, a dokładniej ujmując, liczba wspólnych cech. Badacze zidentyfikowali, iż ludzie dzielą z orangutanami łącznie 28 z 63 unikalnych cech wspólnych. W porównaniu z innymi zwierzętami wyniki wypadają blado - z gorylami mamy ich 7, a z szympansami zaledwie 2. 

Źródło: firstpost.com, naukawpolsce.pl

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]  Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta.  Bądź z nami

Tagi:

Podobne artykuły

Pozostałe

31. finał WOŚP bez fajerwerków? Jurek Owsiak obiecał zatroszczyć się o zwierzęta
Czytaj więcej >

Pozostałe

Internauci oburzeni kreacją Kylie Jenner. Gloryfikacja polowań na zwierzęta? Zaskakujące stanowisko PETA
Czytaj więcej >

Pozostałe

Holandia chce zakazać designerskich ras psów i kotów. Na "czarnej liście" najpopularniejsze pupile
Czytaj więcej >

Pozostałe

Jaki jesteś w miłości? Wszystko zależy od tego, czy najpierw zauważysz ptaki, czy konia
Czytaj więcej >

Pozostałe

Rolnik nie wierzył, że zniosła to kura. Na widok jajka z ogonem w sieci zapanował szał
Czytaj więcej >

Pozostałe

Pożar w stadninie koni Huculski Raj. Prawie wszystkie zwierzęta zginęły, dwie osoby w szpitalu
Czytaj więcej >
Ewa Matysiak

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz roli domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]