Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Ogromny pies zbliżył się do niemowlęcia. Na ten widok matka od razu chwyciła za telefon
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 03.04.2021 02:00

Ogromny pies zbliżył się do niemowlęcia. Na ten widok matka od razu chwyciła za telefon

Pies i dziecko
youtube/Storyful Rights Management

Niektórzy rodzice mawiają, że nic tak w życiu nie cieszy jak uśmiech dziecka. Rzeczywiście, trzeba się zgodzić, że radosny chichot bobasa potrafi odpędzić wszelkie niechciane myśli i sprawić, by na naszych ustach także zagościł wesoły grymas. Wystarczy obejrzeć nagranie z udziałem słodkiego Liama i jego psa, by przekonać się, że śmiech potrafi być zaraźliwy.

Dziecko dostało "głupawki"

Przezabawna sytuacja z udziałem malucha i czworonoga miała miejsce w jednym z domów w Luizjanie. Angela Lally Labat wrzuciła do sieci wideo, w którym głównym bohaterem jest jej 7-miesięczny synek oraz 2-letni psiak Bronn.

Czworonóg o potężnych rozmiarach jest przedstawicielem odmiany labradoodle, stąd też cechuje go charakterystyczne dla pudla kręcone futerko oraz łagodność charakteru, z której słyną labradory. Być może na pierwszy rzut oka bliskie spotkanie Bronna i Liama wydaje się ryzykowne, ale wystarczy obejrzeć ich wspólną zabawę, by uwierzyć, że takie połączenie skutkuje naprawdę uroczymi widokami. 

Na opublikowanym filmie widzimy, że pośrodku salonu czołga się malutki Liam. Niemowlę dopiero uczy się raczkować, dlatego wciąż jest nieco nieporadne w swoim zachowaniu i aż prosi się o pomoc. Oczywiście Bronn nie mógł zignorować takiej okazji do wspólnego spędzenia czasu z najmłodszym członkiem rodziny. Postanawia rozweselić bobaska w fenomenalny sposób. 

Ogromny psiak zaczyna skakać wokół chłopca oraz trącać go nosem. Niemowlę z zainteresowaniem przygląda się zwierzęciu, które patrzy wprost na nie i wybucha niekontrolowanym śmiechem. Po chwili zaczyna naśladować swojego czworonożnego towarzysza i również przybiera podobne pozycje, co on. Widać, że Bronn ma dużo energii i chce tylko bawić się ze swoją ulubioną osobą. Przez cały ten czas zachowuje ostrożność, aby chłopczykowi przypadkiem nie stała się krzywda. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO:

Kobieta nie spodziewała się, że duet przyjaciół podbije serca internautów z całego świata. Ciężko powiedzieć, kto właściwie sprowokował tę uroczą zabawę, ale efekt jest po prostu fantastyczny. Do tej pory film zebrał ponad 137 000 wyświetleń, a także mnóstwo polubień i świetnych komentarzy. 

Pies najlepszym przyjacielem dziecka

Wbrew pozorom przyjaźń między psem dużych rozmiarów a niemowlęciem nie jest rzeczą niemożliwą. W sytuacji, gdy zwierzę i dziecko dorastają razem i przez większość czasu wspólnie rozrabiają, uczą się czy odpoczywają, to istnieje duża szansa na to, że staną się przyjaciółmi na całe życie.

Nie zapominajmy, że podstawowym obowiązkiem rodzica jest przede wszystkim nauczenie dziecka właściwego postępowania z czworonogiem oraz wyszkolenie pupila, by nie stanowił zagrożenia dla żadnego z domowników. Wówczas nic nie stoi na przeszkodzie, by zwierzę i maluch zostali partnerami zabaw oraz zapałali do siebie wzajemną sympatią. Pamiętajmy jednak, aby nie pozostawiać dziecka oraz psa bez nadzoru. Należy zawsze pozostawać w pogotowiu na wypadek nieprzewidzianych okoliczności. 

Zobacz nagranie: