Swiatzwierzat.pl
Pies i dziecko

youtube/Storyful Rights Management

Ogromny pies zbliżył się do niemowlęcia. Na ten widok matka od razu chwyciła za telefon

3 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

7-miesięczny chłopiec o imieniu Liam zaczepiał ogromnego, czarnego psa. Czworonóg, który z początku wydawał się być nieśmiały, w jednej chwili dosłownie stracił nad sobą panowanie. Ciężko uwierzyć, co zdarzyło się w następnych sekundach. Na szczęście całe

Niektórzy rodzice mawiają, że nic tak w życiu nie cieszy jak uśmiech dziecka. Rzeczywiście, trzeba się zgodzić, że radosny chichot bobasa potrafi odpędzić wszelkie niechciane myśli i sprawić, by na naszych ustach także zagościł wesoły grymas. Wystarczy obejrzeć nagranie z udziałem słodkiego Liama i jego psa, by przekonać się, że śmiech potrafi być zaraźliwy.

Dziecko dostało "głupawki"

Przezabawna sytuacja z udziałem malucha i czworonoga miała miejsce w jednym z domów w Luizjanie. Angela Lally Labat wrzuciła do sieci wideo, w którym głównym bohaterem jest jej 7-miesięczny synek oraz 2-letni psiak Bronn.

Czworonóg o potężnych rozmiarach jest przedstawicielem odmiany labradoodle, stąd też cechuje go charakterystyczne dla pudla kręcone futerko oraz łagodność charakteru, z której słyną labradory. Być może na pierwszy rzut oka bliskie spotkanie Bronna i Liama wydaje się ryzykowne, ale wystarczy obejrzeć ich wspólną zabawę, by uwierzyć, że takie połączenie skutkuje naprawdę uroczymi widokami. 

Na opublikowanym filmie widzimy, że pośrodku salonu czołga się malutki Liam. Niemowlę dopiero uczy się raczkować, dlatego wciąż jest nieco nieporadne w swoim zachowaniu i aż prosi się o pomoc. Oczywiście Bronn nie mógł zignorować takiej okazji do wspólnego spędzenia czasu z najmłodszym członkiem rodziny. Postanawia rozweselić bobaska w fenomenalny sposób. 

Ogromny psiak zaczyna skakać wokół chłopca oraz trącać go nosem. Niemowlę z zainteresowaniem przygląda się zwierzęciu, które patrzy wprost na nie i wybucha niekontrolowanym śmiechem. Po chwili zaczyna naśladować swojego czworonożnego towarzysza i również przybiera podobne pozycje, co on. Widać, że Bronn ma dużo energii i chce tylko bawić się ze swoją ulubioną osobą. Przez cały ten czas zachowuje ostrożność, aby chłopczykowi przypadkiem nie stała się krzywda. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO:

Kobieta nie spodziewała się, że duet przyjaciół podbije serca internautów z całego świata. Ciężko powiedzieć, kto właściwie sprowokował tę uroczą zabawę, ale efekt jest po prostu fantastyczny. Do tej pory film zebrał ponad 137 000 wyświetleń, a także mnóstwo polubień i świetnych komentarzy. 

Pies najlepszym przyjacielem dziecka

Wbrew pozorom przyjaźń między psem dużych rozmiarów a niemowlęciem nie jest rzeczą niemożliwą. W sytuacji, gdy zwierzę i dziecko dorastają razem i przez większość czasu wspólnie rozrabiają, uczą się czy odpoczywają, to istnieje duża szansa na to, że staną się przyjaciółmi na całe życie.

Nie zapominajmy, że podstawowym obowiązkiem rodzica jest przede wszystkim nauczenie dziecka właściwego postępowania z czworonogiem oraz wyszkolenie pupila, by nie stanowił zagrożenia dla żadnego z domowników. Wówczas nic nie stoi na przeszkodzie, by zwierzę i maluch zostali partnerami zabaw oraz zapałali do siebie wzajemną sympatią. Pamiętajmy jednak, aby nie pozostawiać dziecka oraz psa bez nadzoru. Należy zawsze pozostawać w pogotowiu na wypadek nieprzewidzianych okoliczności. 

Zobacz nagranie:

  • Mocne zarzuty pod adresem Waldemara B. Były senator PiS ciągnął psa za samochodem, zwierzę nie przeżyło

  • Piękne szczeniaki czekają na nowy dom. Ktoś wyrzucił je na mróz, prawie umarły z wychłodzenia

  • Sensacyjne odkrycie na "wyspie marzeń". Słodkie króliczki odnalazły skarb sprzed 9000 lat

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

ropucha

Pozostałe

Śmiertelnie niebezpieczny trend wśród turystów. Leśnicy biją na alarm

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzęta a przesądy. Czym możemy sprowadzić na siebie nieszczęście?

Czytaj więcej >
Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >