Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Szczeniak po raz pierwszy poszedł na zakupy. Jego reakcja zachwyca internautów
Irmina Jach
Irmina Jach 12.03.2021 01:00

Szczeniak po raz pierwszy poszedł na zakupy. Jego reakcja zachwyca internautów

Szczeniak po raz pierwszy poszedł na zakupy
Instagram/Kochamy Zwierzaki

Życie ze szczeniaczkiem to wspaniała przygoda, która niezmiennie zachwyca jego właścicieli. Opiekunowie malucha pomagają mu poznawać świat i opiekują się nim, kiedy eksploruje wszystkie kąty bez towarzystwa kochającej mamy. Wspólne zabawy budują między ludźmi i zwierzętami cudowną więź, która szybko przeradza się w bezgraniczną miłość.

Szczeniak po raz pierwszy poszedł na zakupy

Pies, tak jak małe dziecko, musi uczyć się samodzielności. Zbyt długa izolacja sprawia, że zwierzak staje się lękliwy i nie toleruje innych zwierząt. Nadopiekuńczość z kolei może doprowadzić do tego, że czworonóg będzie bezradny i wycofany wobec świata. Balans jest bardzo wskazany.

Szczeniak nie potrafi rozsądnie ocenić sytuacji, dlatego opiekun musi towarzyszyć mu podczas zwiedzania zakamarków domu i najbliższej okolicy. Początkowo wszystkie dźwięki, zapachy i towarzystwo innych zwierzaków jest dla malucha czymś nowym i nieznanym.

Każdy szczeniaczek - choć puszysty i słodki - potrafi także na moment zamienić się w groźną bestię, która z radością zaatakuje buty czy ukochaną kanapę swojego właściciela. Małe katastrofy są nieodłącznym elementem życia, gdy maluch jest znudzony.

Psy uwielbiają towarzyszyć swoim właścicielom w każdej, nawet najbardziej prozaicznej czynności. Każdy z nas pamięta sytuację, w której pupil obserwował nasze poczynania w kuchni, czatował pod drzwiami łazienki czy pomagał w pracach ogrodowych.

Nawet najkrótszy spacer może być wspaniałą przygodą, o czym świadczy reakcja psiaka, który po raz pierwszy wybrał się na zakupy do supermarketu. Na pyszczku czteromiesięcznej Ziry pojawił się prawdziwy uśmiech, który wzruszył internautów.

- Zira uwielbia wszystko, co nowe. Robię wszystko, co w mojej mocy, aby była szczęśliwa. Właśnie dlatego zabrałam ją na zakupy. Jej ekscytacja była ogromna - opowiadała właścicielka.

Zdjęcia udostępnione przez kobietę w mediach społecznościowych szybko stały się hitem. Komentujący zachwycili się szczęśliwą suczką i zaczęli pokazywać ją znajomym, co przyniosło Zirze ogromną popularność i rozpoznawalność.

Trudno się dziwić - spontaniczna reakcja pieska jest naprawdę zachwycająca i może skruszyć nawet najtwardsze serca. Każdy, kto patrzy na suczkę, ma ochotę ją przytulić, pogłaskać lub pobawić się z nią. Trzeba przyznać, że Zira jest przesłodka.

 Artykuły polecane przez redakcję Świata Zwierząt: