Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Od tyłu trudno rozpoznać jego gatunek. Pies czy kot? Odpowiedź zaskakuje
Antonina Zborowska
Antonina Zborowska 26.02.2024 10:43

Od tyłu trudno rozpoznać jego gatunek. Pies czy kot? Odpowiedź zaskakuje

Hybryda psa z kotem
Pies czy kot?, źródło: facebook/NquyenVanDui

O tym zwierzęciu zrobiło się głośno w sieci. Od tyłu przypomina trochę jak by kota, od przodu jest bardziej podobny do psa. Czworonożny przyjaciel mężczyzny jest nieodgadnioną krzyżówką. Jest równie tajemniczy jak jego pochodzenie.

Mityczne zwierzęta pojawiają się w historiach od dawien dawna

Legendy o dziwacznych zwierzętach są przekazywane od najdawniejszych czasów. Nie ulega wątpliwości, że większość z nich jest efektem wybujałej wyobraźni ich autorów. Nie można jednak pominąć faktu, że w każdej legendzie jest ziarnko prawdy i bardzo możliwe, że tak też jest w tym przypadku.

Pewien Wietnamczyk wrócił do domu ze stworzeniem, które przypominało mieszankę dwóch najbardziej nam znanych domowych pupili. Pół pies, pół kot został zakupiony na targu w górskiej prowincji i nawet jego właściciel nie ma pojęcia, czym jest owo stworzenie.

Porzucili kota w windzie. Obok list i 100 zł. Wystarczy, by złamać serce Podniosła deskę sedesową i oczy wyszły jej na wierzch. Dzieli z nim dom od roku

Wygląd zwierzaka zaskakuje. Hybrydy istnieją naprawdę?

Gdy spojrzysz na niego od tyłu, wygląda, jakby siedział przed tobą ładny pulchny kociak. Puszyste futro i typowy ogon przekonują, że to musi być domowy mruczek. Ale kiedy czworonożny przyjaciel odwraca się, wygląda bardziej, jakbyś miał przed sobą psa. Ze słodkimi, małymi łapkami i grubym czarnym noskiem.

@nguyen_van_dui Chuyện nhân gian vui buồn đều có Sớm ở tối về là lẽ thường thôi… Cám ơn Dúi vì đã đến #nguyenvandui #vantun #langdui #idolgioitre ♬ Windy Hill - 羽肿

Według właściciela, pana Hai Anh, ten niesamowity zwierzak jest mieszanką corgi i rodzimego psa Hmong. Ale opiekun też nie wydaje się być taki pewien swojej teorii. Ci, którzy widzieli stworzenie, spekulują, że może ono być hybrydą corgi i brytyjskiego kota krótkowłosego. Kiedy sparują się spokrewnione ze sobą gatunki, powstają tak zwane hybrydy, które przypominają stworzone przez artystów postacie z bajek. Te zwierzęta istnieją jednak naprawdę. Niektóre powstały w naturze inne skrzyżowano w niewoli. Łączy je jednak jedno. Nieustannie szokują każdego, kto tylko je zobaczy.

Zwierzę stało się gwiazdą internetu. Ma licznych fanów na całym świecie

Pies o imieniu Dui ma licznych fanów. Kanał, na którym są zamieszczane filmiki ze zwierzakiem, obserwuje niemal 250 tysięcy ludzi. Urocze stworzenie doczekało się nawet własnej animacji. 

393740152_873061421051300_8358637677968727827_n.jpg
stworzenie jak z bajki, źródło: facebook/NquyenVanDui

Dui bez względu na to, jakie jest jego pochodzenie, jednego może być pewien. Jest cudowną, azjatycką gwiazdą i bycia celebrytą nikt nie może mu odmówić. A jego właściciel wierzy, że stworzenie przynosi mu ogromne szczęście.

Źródło: facebook/NquyenVanDui

Tagi: Pies Kot Świat