Swiatzwierzat.pl
Laura i Marina

facebook/Santuario Igualdad

Osierocone kociątko znajduje pocieszenie w ramionach świnki. Teraz nie może bez niej żyć

6 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Porzucona kotka Marina oraz uratowana świnka Laura stały się najlepszymi przyjaciółkami, po tym jak obie zamieszkały w rezerwacie dla zwierząt. Przedstawicielki kompletnie dwóch różnych gatunków wspólnie dorastały, bawiły się i pocieszały w trudnych chwil

Czy przyjaźń pomiędzy zwierzętami różnych gatunków jest możliwa? Okazuje się, że jak najbardziej tak! Historia Laury i Marina pokazuje, że pomiędzy kotem a świnką może być nie tylko tolerancja, ale nawet prawdziwie siostrzana więź.

Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie

Zwierzęta nie przestają nas zaskakiwać. Internet pełen jest zdjęć kotów i psów, które wbrew powszechnemu założeniu o ich wzajemnej niechęci, potrafią zakopać topór wojenny i zostać dobrymi kumplami. Dwa najpopularniejsze gatunki zwierząt domowych nie są jedynymi przykładami nietypowych towarzyszy w czworonożnym świecie.

Kotka Marina oraz świnka Laura są żywym dowodem na to, że przyjaźń ma różne oblicza. Oba zwierzaki zostały uratowane przez wolontariuszy pracujących na rzecz Santuario Igualdad Interespecie w Santiago w Chile. Miejsce to pełni funkcję sanktuarium, aniżeli więzienia dla zwierząt, gdzie każde chore i porzucone stworzenie nie jest zmuszane do przebywania latami w boksach. Zamiast tego może żyć wolno i każdego dnia czerpać z życia szczęście oraz spokój. 

W jaki sposób zwierzaki stały się przyjaciółkami? Wszystko zaczęło się, kiedy Marina, uratowana kotka, została porzucona przez swoją matkę. Mruczek był najsłabszy z miotu i od samego początku ciężko chorował, dlatego rozpaczliwie potrzebował zastępczej rodziny. Wtedy w jej życiu pojawiła się Laura.

Różowiutka świnka została cudem wyrwana z rąk bezlitosnych hodowców trzody chlewnej. Gdyby nie interwencja chilijskich aktywistów, prosię czekałoby śmierć w ubojni. Na szczęście przeznaczenie pozwoliło jej spotkać innego zwierzaka, który doświadczył równie traumatycznych zdarzeń w swoim nadal krótkim życiu. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO:

Zwierzęta też mogą się przyjaźnić

Często mawia się, że choć ludzie na całym świecie mówią wieloma językami, to jest jeden uniwersalny język, którym porozumiewają się wszyscy. Jest to język miłości, który także w przypadku zwierząt różnych gatunków stanowi najlepszą metodę komunikacji.

Wolontariusze uratowali Marinę oraz Laurę w w odstępie kilku dni, dlatego oba zwierzaki potrzebowały kogoś, kto zrozumie ich wielką potrzebę akceptacji i bliskości. Przypadek sprawił, że ich życiowe drogi skrzyżowały się właśnie w sanktuarium. Niemal od pierwszego spotkania stały się nierozłącznymi przyjaciółkami. 

Marina uwielbia przytulać się do swojej dużo większej przyjaciółki, a Laura odpłaca się jej miłością, obsypując ją mnóstwem buziaków. Trudno się dziwić wolontariuszom, którzy postanowili udokumentować ich siostrzaną przyjaźń i wstawić nagranie do Internetu. Dziś liczba wyświetleń uroczego materiału wideo przekroczyła 1,2 mln i stale rośnie. 

Jeśli jeszcze nie widziałeś hitowego filmu z udziałem Laury i Mariny, to koniecznie je poniżej. Gwarantujemy, że dzisiaj nie zobaczysz już niczego słodszego!

Zobacz nagranie:

Podobne artykuły

Zdjęcie podglądowe - kot

Koty

Szarpał małego kotka, rzucał nim o ziemię. Policjanci przechwycili drastyczne nagranie

Czytaj więcej >
"Dom grozy"

Koty

Drastyczne odkrycie pod Warszawą. Wolontariusze uratowali koty z "domu grozy"

Czytaj więcej >
Pam Pam

Koty

Kot urodził się z niezwykle rzadką wadą. Przecieramy oczy ze zdumienia, prawdziwy unikat

Czytaj więcej >
kotek

Koty

Myśleli, że uratowali niewidomego kota. Prawda ich zaskoczyła

Czytaj więcej >
Zaniedbany kot

Koty

Schorowany, bezdomny kot zapukał do okna kobiety. Była jego jedynym ratunkiem

Czytaj więcej >
Ulla u weterynarza

Koty

Kotka dowiedziała się, że jest w ciąży. Jej reakcja jest bezcenna (WIDEO)

Czytaj więcej >