Swiatzwierzat.pl
Piesek przed

tiktok/fenaliciousdeff

Postanowiła obciąć psa w domu. Posunęła się o krok za daleko, efekt rozkłada na łopatki

6 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Pewna właścicielka pomyślała, że w trakcie pandemii ​​sama spróbuje ostrzyc swojego psa. Szybko jednak okazało się, że plan zaoszczędzenia pieniędzy przyniósł odwrotny skutek. Czworonóg przeszedł metamorfozę, po której zaczął przypominać zupełnie inną ras

Panująca na świecie pandemia oraz zmiany w zasadach bezpieczeństwa doprowadziły do tego, że sklepy i lokale usługowe, w tym salony fryzjerskie zajmujące się pielęgnacją zwierząt, były zmuszone dostosować działalność do obowiązujących wytycznych lub całkowicie ją zawiesić. Z tego powodu wiele osób postanowiło obciąć sierść swoich pupili na własną rękę. Oto dlaczego nie powinniście tego robić.

Domowy "salon fryzjerski"

Fernie Montafur ​była jedną z wielu opiekunek zwierząt, która podjęła wyzwanie samodzielnego ostrzyżenia swojego podopiecznego. Długie kosmyki włosów drażniły jego oczy i znacząco ograniczały widoczność, dlatego sądząc, że nie ma nic prostszego, niż obcięcie psa, Fernie sama chwyciła za nożyczki i odświeżyła fryzurę czworonoga.

Jak tłumaczy w wideo opublikowanym na platformie TikTok, w dobie koronawirusa chciała zaoszczędzić 50 dolarów na wizycie u zwierzęcego groomera. Mogłoby się wydawać, że to nic trudnego, a jednak to zadanie przerosło jej możliwości. Szybko okazało się, że nie warto było skąpić pieniędzy na usługi profesjonalnego psiego fryzjera. 

Właścicielka yorka popełniła kolosalny błąd, którym postanowiła podzielić się na mediach społecznościowych. Jej próba przystrzyżenia sierści psa nie poszła tak, jak się tego spodziewała. Chociaż starała się jak mogła, pomysł na samodzielne przycięcie przerośniętych włosów psiaka okazał się kompletną klapą.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO:

Pies przestał przypominać siebie

Właścicielka biednego zwierzaka opublikowała zdjęcia zwierzaka przed i po wizycie w jej domowym "salonie fryzjerskim". Mimo że miała dobre intencje, wszystko wskazuje na to, że zawód psiego groomera nie jest jej pisany. Jak przyznaje, nagłą zmianą wizerunku prawie "doprowadziła go do łez".

Sekcja komentarzy pod filmem zapełniła się od żartobliwych uwag pod adresem czworonoga o niestandardowej fryzurze. Internauci płakali ze śmiechu, widząc małego yorka, który po strzyżeniu przestał przypominać samego siebie. Niektórzy zauważyli, że york wygląda jak zupełnie inna rasa i porównywali go nawet do chihuahuay.

Trudno się nie zgodzić z tą opinią. "Pokrzywdzony" psiak rzeczywiście wygląda jak nieudana krzyżówka obu tych odmian i z wyraźnym wyrzutem spogląda na swoją opiekunkę. "Dlaczego mi to zrobiłaś?!" - wydaje się pytać w niemej rozpaczy.

Wiemy, że nie powinniśmy się śmiać w obliczu tak upokarzającego dla niego zdarzenia, jednak patrząc na pupila w nietypowej odsłonie, mamy dla niego słowa otuchy. Pocieszeniem jest to, iż sierść u psów rasy yorkshire terier rośnie w błyskawicznym tempie, a zwierzaki zwykle wymagają strzyżenia mniej więcej co miesiąc. Wierzymy, że zanim się obejrzy, odzyska swój dawny look, a podobna sytuacja już nigdy więcej nie powtórzy.

Zobacz zdjęcie:

0-dog-holding-back-tears-after-dodgy-diy-groom-1617699528.jpg

x

  • Starsi państwo poprosili o pomoc w transporcie pieska. Zgłosił się wicemarszałek Sejmu

  • Marina Łuczenko-Szczęsna kupiła pudelka. Sprawiła mu oryginalne imię

  • Zaapelowała o pomoc dla Pana Wiesława i jego suni. Reakcja przeszła jej najśmielsze oczekiwania

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

ropucha

Pozostałe

Śmiertelnie niebezpieczny trend wśród turystów. Leśnicy biją na alarm

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzęta a przesądy. Czym możemy sprowadzić na siebie nieszczęście?

Czytaj więcej >
Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >