Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Nasze ZOO > Obrzucali zwierzęta kamieniami w zoo, na wszystko patrzyło dziecko. Nagranie z Polski niesie się po sieci
Lena Tomaszewska
Lena Tomaszewska 18.09.2023 11:15

Obrzucali zwierzęta kamieniami w zoo, na wszystko patrzyło dziecko. Nagranie z Polski niesie się po sieci

Mężczyźni przyłapani na dręczeniu zwierząt w ZOO w Poznaniu. Towarzyszyło im dziecko
Mężczyźni przyłapani na dręczeniu zwierząt w ZOO w Poznaniu. Towarzyszyło im dziecko, fot. Koroniec, CC BY-SA 4.0, Facebook/Zoo Poznań Official Site

Dwóch mężczyzn odwiedzających poznańskie ZOO uznało, że ogród zapewnia za mało atrakcji. W obecności dziecka postanowili dostarczyć sobie dodatkowej rozrywki, prowokując zwierzęta do działania. Wzięli do ręki leżące na szlaku kamienie i zaczęli rzucać w bizony odpoczywające na wybiegu. “Kupiliśmy bilet, a zwierzęta nic nie robią” – tłumaczą się sprawcy przyłapani na gorącym uczynku. Ogród zoologiczny nie szczędzi gorzkich słów pod adresem mężczyzn i ich szokującego zachowania, które nagrali inni zwiedzający.

ZOO w Poznaniu. Mężczyźni rzucali w bizony kamieniami. Przyglądało się temu dziecko

ZOO jest instytucją, która ma pełnić funkcję zarówno rozrywkową, jak i edukacyjną. Nie dziwi w nim obecność dzieci, którym dorośli pokazują świat przyrody i starają się uczyć szacunku wobec zwierząt, także tych dzikich.

Internautów szczególnie oburzyły więc wydarzenia, które rozegrały się w niedzielę, 17 września, w poznańskim ZOO. Dwóch mężczyzn, którym towarzyszyło małe dziecko, na zawsze zapisało się w historii ogrodu zoologicznego. Niestety z nieodpowiednich powodów.

Dziękujemy osobie, która zadała sobie trud i powiadomiła nas oraz nagrała, jak dwójka zwiedzających (z dzieckiem!) rzuca kamieniami w odpoczywającego bizona – pisze poznańskie ZOO.

Wszystko dzięki tabliczkom z telefonem alarmowym, które wiszą w obrębie placówki. Wystarczyło, że jeden ze zwiedzających zobaczył rażące zachowanie mężczyzn i wykręcił numer do dyżurnego pracownika. Przy okazji nakręcił także wideo, które pokazuje całą sytuację.

Wychodził z cmentarza, gdy ujrzał, że coś rusza się w koszu. Spośród śmieci dochodził cichutki płacz

Tłumaczenie mężczyzn rzucających z bizony oburza. "Kupiliśmy bilet, a zwierzęta nic nie robią"

Dorośli dawali przykład chłopcu, rzucając w bizony kamieniami. Zwierzęta, zmęczone upałami i chcące odpocząć w cieniu, nie miały chwili wytchnienia. Znudzeni mężczyźni uznali bowiem, że bizony “nic nie robią” i postanowili skłonić je do zapewnienia im rozrywki.

Mężczyzna wziął kamień leżący na ścieżce i rzucił nim w zwierzęta. Zabawa tak bardzo spodobała się mężczyznom, że postanowili ją kontynuować, mimo cierpienia bizonów, które chciały po prostu odpocząć. Wszystkiemu przyglądało się towarzyszące im dziecko, które dostało wspaniały przykład ze strony dorosłych.

Jesteśmy przekonani, że dziecko, gdy dorośnie, też będzie rzucało kamieniami w owych panów, szczególnie gdy starzy, schorowani, czy zmęczeni upałem “nic nie będą robili” - relacjonują pracownicy poznańskiego ogrodu zoologicznego.

Internauci żądają kary wobec sprawców. ZOO komentuje sytuację

Zarówno dyrekcja ogrodu zoologicznego w Poznaniu nie szczędziła gorzkich słów. Mimo wielu sytuacji, jakie widzieli w swojej placówce, nie mogli uwierzyć w zachowanie zwiedzających.

Wstyd nam za wielu ludzi przed rezydentami naszych wybiegów – podsumowuje sytuację poznańskie ZOO.

Internauci również mieli wiele do powiedzenia na temat mężczyzn, którzy rzucali kamieniami w bizony. Zwierzęta nie mogły się odezwać i bronić, więc miłośnicy zwierząt domagali się sprawiedliwości w ich imieniu.

  • Powinni mieć dożywotni zakaz wchodzenia do zoo;
  • Dlaczego twarze tych zwyrodnialców są zamazane?! Wszyscy powinni je zobaczyć i odpłacić im za chamstwo... Odpłacić pogardą!;
  • Taka nagana nic nie da. Potrzebny jest wewnętrzny patrol i konkretne dotkliwe mandaty;
  • Naprawdę co trzeba mieć w głowie lub tez nie, aby tak się zachowywać? A może to ich wsadzić na wybieg i niech ludzie sobie porzucają kamieniami, bo nic nie robią;
  • Czy to na pewno zwierzęta powinny być za ogrodzeniem?

Źródło: fakt.pl