Swiatzwierzat.pl
Niedźwiedzica Ewka

facebook/ZOO Poznań

Poznańskie ZOO przekazało zasmucające informacje. Nowotwór zabrał słynną Ewkę

8 Listopada 2021

(Ostatnia zmiana: 20 Listopada 2021)

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

W poniedziałek pracownicy poznańskiego ogrodu zoologicznego przekazali smutną wiadomość. Nie żyje uwielbiana przez wszystkich niedźwiedzica Ewka. Mimo pomocy ze strony opiekunów oraz intensywnego leczenia zwierzę przegrało walkę o życie.

Przykra wiadomość z poznańskiego ZOO

- Pożegnaliśmy dzisiaj niedźwiedzicę Ewkę. Jeden z najmniejszych naszych niedźwiedzi, ale z wielką wolą życia, od czterech lat borykający się z nowotworem – poinformowało na Facebooku ZOO Poznań.

Opiekunowie z poznańskiego ogrodu zoologicznego wspomnieli, w jakich okolicznościach niedźwiedzica Ewka przyjechała do Poznania. Zwierzę stało się podopiecznym placówki w 2016 roku. W przeprowadzce towarzyszyli jej członkowie rodziny - Gienia, Pietka i Wojtusia.

Wszystkie zwierzęta pochodziły z Ogrodu Zoologiczno-Botanicznego w Braniewie, gdzie nie mały wystarczająco dobrych warunków bytowych. W poznańskim azylu Ewka spędziła ponad 5 lat. Odeszła w otoczeniu wspaniałych i opiekuńczych ludzi, którzy dokładali wszelkich starań, aby ulżyć jej w bólu.

- Dziękujemy Fundacji FOUR PAWS za utworzenie w poznańskim zoo wspaniałego azylu dla niedźwiedzi, gdzie te zwierzęta, po traumach i wielu latach cierpienia, mogą żyć jak prawdziwe niedźwiedzie, w swoim lesie, aż po kres swoich dni - czytamy w pożegnalnym wpisie na Facebooku.

Interwencja w schronisku w Bystrym

Nadzieja dla psów ze schroniska w Bystrym. Trwa interwencja policji i prokuratury

CZYTAJ DALEJ

Żegnaj, Ewka

Wpis dotyczący śmierci niedźwiedzicy zasmucił miłośników zwierzaków z poznańskiego ZOO. Jednocześnie wiadomość o odejściu Ewki skłoniła wiele osób do wyrażenia refleksji nad warunkami, w jakich współcześnie trzymane są dzikie zwierzęta oraz podziękowania pracownikom ogrodu zoologicznego.

- Serce mi pękło na 1000 kawałków. Nie mogłam patrzeć na te biedne niedźwiadki w Braniewskim ZOO, jeżeli można było nazwać to miejsce ZOO - raczej męczarnią dla zwierząt - a w szczególności dla niedźwiadków, które trafiły do Was. Dziękuję Wam za opiekę nad nimi z całego serca. Ewcia już jesteś w lepszym świecie bez bólu i cierpienia - pisze jedna z poruszonych internautek.

- Ewunia, wiem, że ostatnie lata spędziłaś w najlepszym miejscu na świecie. Mam nadzieję, że tam gdzie jesteś, jest tak pięknie i dobrze jak w Twoim zaczarowanym lesie. Żegnaj Misiaku - komentuje inna osoba.

- Dobrze, że choć ostatnie lata spędziła w swoim lesie otoczona miłością i troską wspaniałych, oddanych jej Ludzi. Kochani, zrobiliście wszystko, żeby była szczęśliwa i bezpieczna. Serdecznie Wam współczuję tak wielkiej straty. Żegnaj Ewuniu... Byłaś cudownym Misiem - dodaje kolejna internautka.

Zobacz zdjęcie:

Źródło: ZOO Poznań

Przetestuj swoją wiedzę o wilkach!

Pytanie 1 z 9

Jak mówi się na samca wilka?

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami

Ewa MatysiakAutor

Wydawca portalu swiatzwierzat.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Pozostałe

Komar tygrysi znowu wykryty w Niemczech. Czy Polacy mają powody do obaw?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Nietypowe zgłoszenie ws. uwięzionej kózki. Wpadła jak śliwka w kompot

Czytaj więcej >

Pozostałe

Drapieżny kot uciekł z hodowli? Nagranie nie pozostawia wątpliwości

Czytaj więcej >
czarne koty

Pozostałe

„Nie rozdzielajcie nas, przyniesiemy podwójne szczęście”

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dziecko włożyło żywą rybę do ust. Internauci: „To wcale nie jest śmieszne"

Czytaj więcej >

Pozostałe

Ciało morskiego ssaka wyrzucone na brzeg. To zagrożony wyginięciem kuzyn delfina

Czytaj więcej >