Swiatzwierzat.pl
Szczenięta

Sky Foundation for Animal Rights

Oblepione smołą szczenięta był tak zesztywniałe, że nie mogły się ruszać. Nie było czasu do stracenia

22 Września 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Członkowie organizacji zajmującej się walką o prawa zwierząt w Rumunii doznali szoku, gdy znaleźli cztery szczenięta całkowicie pokryte gorącą smołą. Leżąc bezradnie w upalnym słońcu, czekały na swój koniec. Na szczęście pomoc przyszła na czas.

Zwierzęta są istotami, które – podobnie jak ludzie – mają zdolność odczuwania bólu, co sprawia, że cierpią, gdy ktoś się nad nimi znęca. Wśród Polaków rośnie świadomość społeczna w zakresie ochrony zwierząt, niemniej jednak co jakiś czas w wciąż słyszy się doniesienia o ich niehumanitarnym traktowaniu. Jednym z przykładów jest sytuacja, która miała miejsce w Rumunii.

Szczenięta cudem przeżyły topienie w smole

W mieście na północnym wschodzie kraju ktoś zostawił cztery bezbronne szczenięta w rozpuszczonej smole. Oburzenie, jakie odczuwa się z powodu takiej pogardy dla życia, trudno wyrazić słowami.

Ratownicy udostępnili w sieci fotografie ukazujące, jak psy były rozrzucone po drodze, pokryte grubą czarną warstwą, która uniemożliwiała im poruszanie się. Mazią pokryte było nie tylko całe ciało, ale też pysk, oczy i uszy. Spoczywając na rozgrzanym chodniku, czekały na pewną i powolną śmierć.

2-12

Jedno ze szczeniąt było już w stanie krytycznym. Jego lewe oko, nos oraz pyszczek były pokryte lepką smołą. Nie było czasu na wahanie.

11-38

Zobaczywszy na wpółżywe zwierzęta, aktywiści pospieszyli im z pomocą. To Cătălin Pavaliu, założyciel organizacji pro-zwierzęcej Sky Foundation for Animal Rights, zabrał szczeniaki do swojego domu i rozpocząć żmudną pracę, mającą na celu zmycie smoły z ciał maluchów.

Bezdomny pies

Nieznajoma kobieta ratuje bezpańskiego psa. Podziękował jej w najpiękniejszy sposób

CZYTAJ DALEJ

Maluchy oswobodzono z ciężkiego pancerza

Z relacji wolontariuszy opublikowanej na Facebooku wynika, że kolejne godziny upłynęły na katorgicznej walce. Ratownik zwierząt musiał godzinami myć szczeniaki w wannie, jednak motywowała go nadzieja, że dzięki swojemu wysiłkowi będzie w stanie dać małym stworzeniom godne życie, na które zasłużyły.

romania5

W wielu miejscach smoła była tak mocno przyklejona do futra zwierząt, że jedynym sposobem było jej oderwanie. Finalnie dzięki swojemu niezwykłemu poświęceniu, Cătălin zdołał przywrócić stworzeniom czysty wygląd. Malutkie czworonogi udało się oczyścić, a na sam koniec dnia przytuliły się do siebie w mieszkaniu Cătălina i zasnęły głębokim snem.

Następnym krokiem było znalezienie dla szczeniąt kochającego, stałego domu, aby upewnić się, że rzeczywiście dostaną szczęśliwe psie życie. Aktualnie zwierzaki mają się dobrze i rzeczywiście z ich historii wyłoniło się szczęśliwe zakończenie. Pozostaje wierzyć, że sprawcę tego okrutnego czynu dosięgnie sprawiedliwość.

13-12

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

TOP 10 najniebezpieczniejszych zwierząt świata. Numer jeden zabija z zimną krwią

Najniebezpieczniejsze zwierzęta świata mogą wyglądać naprawdę niepozornie. Wręcz przeciwnie - mogą być małe, wyglądać uroczo bądź wcale nie uchodzić za drapieżniki. Przedstawiamy 10 najniebezpieczniejszych zwierząt na świecie. (Fot. SGreys, canva.com)

Zobacz galerię >

Zwierzęcy test ortograficzny. W 6 pytaniu czai się pułapka, wstyd popełnić błąd

Pytanie 1 z 10

Który zapis jest poprawny?

Źródło: kochamyzwierzaki.pl

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Psy

Nieszczęśliwy wypadek suczki "zakopanej żywcem". Policja wytyka schronisku szereg nieścisłości

Czytaj więcej >

Psy

Ledwo kupił szczeniaka, a już go oddał. Nowych opiekunów czeka przykra niespodzianka

Czytaj więcej >

Psy

Przywiązał psa do bramy schroniska w śnieżycę. "Możecie być pewni, że nie wróci do tej kreatury"

Czytaj więcej >

Psy

Szybki test na spostrzegawczość. Ile psów widzisz na zdjęciu? Nie tak łatwo odpowiedzieć poprawnie

Czytaj więcej >

Psy

Młoda suczka zakopana żywcem pod Krakowem? Odnaleziono ją podczas robót koparką

Czytaj więcej >

Psy

Nowe przepisy dotyczące zwierząt wkrótce wejdą w życie. Będą spore zmiany

Czytaj więcej >