Swiatzwierzat.pl
facebook/Sina Kunz-Hermann

facebook/Sina Kunz-Hermann

Oblali kotkę farbą, zwierzę nie przeżyło. Właścicielka opublikowała wstrząsający wpis, odbiera mowę

4 Maja 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Na mediach społecznościowych pojawił się wpis, który wstrząsnął tysiącami właścicieli i miłośników zwierząt. Sina Kunz-Hermann opowiedziała o tym, co spotkało jej starszą podopieczną. 13-letnia kotka Miguella została oblana żółtą farbą. Nie pomogła interwencja weterynarzy, zwierzę odeszło na tamten świat. Kobieta jest wstrząśnięta i wyklucza możliwość uznania zdarzenia za nieszczęśliwy wypadek.

Każdy właściciel czworonoga wie, że opieka nad zwierzęciem nie zawsze należy do łatwych zadań. Niejednokrotnie w domowym zaciszu dochodzi do nieprzewidzianych sytuacji, przy których szybka reakcja może oszczędzić pupilowi niepotrzebnego cierpienia. Niestety, mimo ogromnych chęci pomocy, opiekunka 13-letniej Miguelli nie była w stanie jej uratować.

Starsza kotka została oblana toksyczną farbą

Sina Kunz-Hermann zamieściła na profilu na Facebook szokujący wpis. Został on opatrzony zdjęciami kotki oblepionej od głowy aż po ogon żółtą farbą.

Jak wynika z relacji kobiety, zwierzę wróciło w takim stanie ze spaceru. Nie miała pojęcia, jak do tego doszło, więc udostępniła post w sieci, chcąc znaleźć świadków zdarzenia.

Chociaż Sina próbowała najróżniejszych metod, aby zmyć farbę z futerka i skóry kotki, wszystkie próby zawiodły. Zwierzę bardzo cierpiało wskutek przenikania do organizmu wysoce toksycznych barwników i substancji. Farba zablokowała także pory na jej skórze, uniemożliwiając swobodne usuwanie toksyn przez naskórek.

Miguella nie przeżyła. Sina zaktualizowała wpis, przekazując tragiczne wieści. Jednocześnie zaznaczyła, iż jest przekonana, że kotka została zaatakowana lub padła ofiarą okrutnego żartu.

- Migella udała się w podróż za tęczę. Dziś o 18:00 odeszła. Oblanie farbą (a wiem że w 100% było to celowe) to było coś, czego jej stare, zniszczone ciało i dusza nie przetrzymały. Zasnęła spokojnie w domu, bez bólu - napisała właścicielka zmarłej kotki.

Niedźwiadek

3-miesięczny niedźwiadek uczy się żyć na nowo. Kłusownicy zabili mu matkę i porzucili na pastwę losu

CZYTAJ DALEJ

Niewyobrażalna głupota czy czysty sadyzm?

- Mam złamane serce. Mam nadzieję, że sprawcy zostaną złapani i osądzeni. Spoczywaj w pokoju moja ukochana Mig, teraz jesteś w lepszym miejscu - dodała ze smutkiem.

Nie mieści nam się w głowie, jak można potraktować żywą istotę w tak bezmyślny, a zarazem okrutny sposób. Ciężko powiedzieć, czy osoba, która oblała kotkę farbą zrobiła to przez przypadek, czy może z premedytacją wyrządzić jej tak ogromną krzywdę.

Szczerze współczujemy straty ukochanej pupilki i również wierzymy, że sprawców dosięgnie zasłużona kara.

Zobacz zdjęcia:

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami

Podobne artykuły

reddit/u/kenlayne

Koty

Kot napędził właścicielom niezłego stracha. Jego zdjęcie stało się hitem w sieci

Czytaj więcej >
Kot w Wielkanoc

Koty

Czy mogę dać kotu jajko? Dowiedz się, o czym należy pamiętać w Wielkanoc

Czytaj więcej >
facebook/Best Friends Felines

Koty

Wystające żebra, sama skóra i kości. Uratowane przed śmiercią kociątko zmieniło się do nie poznania

Czytaj więcej >
pixabay/Kabo

Koty

Dlaczego kot kopie przy misce? Wyjaśniamy zachowania mruczka

Czytaj więcej >
Marlin

Koty

Świat oszalał na punkcie kota-pływaka. Nie straszna mu żadna fala (WIDEO)

Czytaj więcej >
Szczęśliwy kot

Koty

Jak poznać, że kot jest szczęśliwy? 8 znaków, że twój pupil ma u ciebie jak w raju

Czytaj więcej >