Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Aktualności > O mały włos od zderzenia z łosiem. Zwierzę wyskoczyło wprost przed maskę
Katarzyna Augustyniak
Katarzyna Augustyniak 24.03.2022 18:49

O mały włos od zderzenia z łosiem. Zwierzę wyskoczyło wprost przed maskę

łoś
dlaCiebietv / Youtube.com

Łoś wyskoczył przed maskę samochodu. Kierowca ledwo uniknął poważnego zderzenia. Nagranie trafiło do sieci i może być przestrogą dla wszystkich kierowców, którzy szczególnie w nocy przemierzają leśne drogi.

Łoś to największy współcześnie żyjący gatunek ssaka kopytnego z rodziny jeleniowatych, który wyróżnia się charakterystycznym porożem i długimi kończynami. Łoś europejski jest największą żyjącą w Polsce zwierzyną łowną. To gatunek rzadki i objęty całorocznym okresem ochronnym.

Łoś wyskoczył przed maskę samochodu - nagranie trafiło do sieci

Łosie to jedne z najpiękniejszych i największych zwierząt leśnych. Niestety są też dużym zagrożeniem na drogach. Przekonał się o tym pewien kierowca.

Łosie mogą dorastać nawet do 2 m wysokości. Nic więc dziwnego, że często nazywa się je "królami lasu". Postrach budzą nie tylko wśród innych zwierząt, ale także wśród ludzi, gdy przekraczają granice lasu i śmiało wychodzą na drogę.

W lesie na Jeziorkach pewien kierowca przeżył prawdziwy moment grozy. Gdy nagle przed maską jego samochodu wyskoczył łoś, ledwo zdążył wyhamować i uniknąć zderzenia. Od zwierzęcia maskę samochodu dzieliło zaledwie kilka centymetrów.

Bardzo często słyszy się o przypadkach zderzenia samochodów z dziką leśną zwierzyną. Łosie są w tym przypadku największym problemem - biorąc pod uwagę ich gabaryty.

Nagranie, które trafiło do sieci, może być więc przestrogą dla wszystkich kierowców. Powinniśmy zawsze, a szczególnie w nocy uważać na przechodzące przez drogę zwierzęta, ponieważ to nie tylko one są pewnym zagrożeniem dla nas, ale także my dla nich.

Zobacz film:

Źródło: Jaw.pl

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!