Swiatzwierzat.pl
Chihuahua

Facebook/Connor and Millie's Dog Rescue CMDR

Szczeniak z bolesną notatką znaleziony na lotnisku. Właścicielka nie miała innego wyjścia

23 Marca 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

W łazience lotniska McCarran w Las Vegas znaleziono 3-miesięcznego szczeniaka rasy chihuahua. Obok zwierzęcia pozostawiono odręcznie napisaną notatkę. Treść wyjaśniała powody, dla których właścicielka z bólem serca musiała pożegnać się ze swoim czworonożnym przyjacielem.

Porzucony pupil szybko zwrócił uwagę personelu oraz osób podróżujących z portu lotniczego w stanie Nevada. Pracownicy lotniska zaopiekowali się maluchem, a także przeczytali pozostawioną przy nim karteczkę, w której opiekunka wyjaśnia, dlaczego musiała zostawić pieska samego i wsiąść do samolotu.

Opiekunka szczenięcia padła ofiarą przemocy domowej

Z notatki wynikało, że piesek ma na imię Chewy i dotychczas był otaczany miłością przez swoją opiekunkę. Wszystko zmieniło się w chwili, gdy związała się z niewłaściwym człowiekiem.

- Moja właścicielka była w przemocowym związku i nie mogła sobie pozwolić na zabranie mnie do samolotu – czytamy w notatce. - Pomimo najszczerszych chęci, nie chciała mnie zostawić, ale nie ma innego wyjścia.

Słowa zapisane w liście wskazywały na to, że kobieta nie była w stanie ochronić siebie ani swojego szczeniaczka. Trudna sytuacja życiowa zmusiła ją do samotnej ucieczki przed agresywnym partnerem.

- Mój były chłopak kopnął mojego psa, kiedy walczyliśmy i ma dużego guza na głowie. Prawdopodobnie potrzebuje weterynarza. Tak bardzo kocham Chewy'ego – proszę, kochaj go i opiekuj się nim - zakończyła list poprzednia anonimowa właścicielka, kierując prośbę do znalazcy szczenięcia.

Lew

Olbrzymia radość w ZOO. Na świat przyszły niezwykle rzadkie białe lwiątka

CZYTAJ DALEJ

Chewy znalazł nową rodzinę

Z powodu ewidentnego urazu głowy szczeniaka, pracownicy lotniska skontaktowali się z lokalnym schroniskiem Connor and Millie’s Dog Rescue, które zajmuje się psami w ciężkich sytuacjach. Po tym, jak szczenię otrzymało pomoc i doszło do siebie, rozpoczęto proces adopcyjny.

Wpis przybliżający poruszającą historię Chewy'ego został opublikowany w sieci za pośrednictwem mediów społecznościowych. Ogłoszenie cieszyło się dużym zainteresowaniem, a pracownicy schroniska otrzymali wiele zgłoszeń od osób zainteresowanych adopcją chihuahuy.

Historia zwierzęcia i jego opiekunki skłania ku zastanowieniu się, jak powszechnym zjawiskiem jest okrucieństwo wobec zwierząt w kontekście przemocy domowej. Z badań Animal Welfare Institute wynika, że więcej niż połowa kobiet doświadczających przemocy domowej zgłosiło, że ich zwierzęta również były straszone, krzywdzone lub zabijane przez ich partnerów.


7 najpiękniejszych ras psów, które wyginęły. Tych czworonogów już nie zobaczysz

Na pytanie, ile jest ras psów nie da się jednoznacznie odpowiedzieć. Międzynarodowa Federacja Kynologiczna szacuje, iż obecnie można wyróżnić około 350 odrębnych ras, jednak niektóre z nich już nie istnieją. Jak wyglądały i dlaczego zniknęły? Przedstawiamy 7 wymarłych ras psów, które powinieneś znać.

Zobacz galerię >

QUIZ. Jak dobrze znasz zwierzaki z serialu „Czterej pancerni i pies”?

Pytanie 1 z 7

Pytanie na rozgrzewkę: Jakiej rasy był pies Szarik?

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: mirror.co.uk

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

ropucha

Pozostałe

Śmiertelnie niebezpieczny trend wśród turystów. Leśnicy biją na alarm

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzęta a przesądy. Czym możemy sprowadzić na siebie nieszczęście?

Czytaj więcej >
Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >