Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Niezwykłe spotkania psa i konia. Ich reakcje mówią wszystko
Antonina Zborowska
Antonina Zborowska 06.05.2024 10:20

Niezwykłe spotkania psa i konia. Ich reakcje mówią wszystko

pies i koń
Fot. instagram.com/ pubity

Właścicielka labradora o imieniu Jax opublikowała w sieci wideo, na którym pokazała niezwykłą relację, jaką udało się nawiązać jej podopiecznemu. Szczeniak szaleje za każdym razem, gdy tylko widzi konia zamieszkującego stadninę. Co więcej, nie tylko czworonóg jest zachwycony wspólną zabawą, a nagranie jest dowodem na to, że przyjaźń międzygatunkowa istnieje naprawdę.

Uczucia okazywane przez zwierzęta

Zwierzęta, podobnie jak ludzie, potrafią okazywać uczucia i stąd rzadkością nie są tulące się do siebie psy czy koty. Obserwacje naukowe oraz liczne przykłady z życia codziennego świadczą o tym, że stworzenia przejawiają emocje, takie jak radość, strach czy troska. Wiele gatunków wykazuje również zdolność do nawiązania relacji społecznych opartych na zaufaniu i współpracy, a także do okazywania opieki i wsparcia innym osobnikom w swojej grupie lub społeczności.

Mimo różnic gatunkowych zwierzęta potrafią nawiązywać całkiem trwałe relacje. Przyjaźń międzygatunkowa od wieków fascynuje i zdumiewa naukowców, wszak zdarza się, że więź wytwarza się między stworzeniami, które w naturze są dla siebie zagrożeniem. Wzruszające wideo zamieszczone w sieci ukazuje miłość szczeniaka Jaxa i czterokopytnego olbrzyma, jakim jest dla pupila koń o imieniu Torto.

Ile powinien pić pies? Wyjaśniamy. Tak przeliczysz dzienne zapotrzebowanie na wodę Majówka z pupilem. Pomysły na spędzanie czasu, praktyczne porady

Niezwykła przyjaźń

Na nagraniu możemy zobaczyć ogromną radość i szaleństwo, jakie pojawia się w mgnieniu oka, gdy tylko pies zauważa pasącego się na łące przyjaciela. Klacz również nie jest obojętna i od razu reaguje niesamowitą czułością na czworonoga. Koń skubie go po głowie i karku, nie robiąc mu żadnej krzywdy, nawet gdy szczeniak skacze mu pod nogami. Zabawa sprawia obojgu radość, a wspólne gonitwy wzmacniają ich szczególną więź. 

Psy i konie to niezwykle inteligentne stworzenia, które potrafią odczytywać sygnały i zachowania innych. Dzięki temu mogą szybko nawiązać ze sobą porozumienie. Dobrze wychowane czworonogi pełnią rolę opiekunów stada. W zamian za czuwanie i ostrzeganie przed niebezpieczeństwem konie odwdzięczają się troską i okazują futrzakom wsparcie w trudnych chwilach. Zwierzęta wychowane razem na farmach wykazują względem siebie niesamowitą empatię i wrażliwość.

Wideo poruszyło miłośników zwierząt

Zamieszczone nagranie zachwyciło i rozczuliło internautów. Wielu z nich jest zaskoczonych relacją zwierząt. W komentarzach można wyczytać, jak bardzo doceniają oni delikatność klaczy względem szczeniaka. Ten film jest dowodem na to, że stworzenia nie tylko czują, ale również doskonale posługują się swoimi emocjami. 

  • “Delikatny gigant i szczeniaczek”, 
     
  • “Na koniec wyścigu koń dał szczeniakowi wygrać, odjeżdżając w bok!",
     
  • “Więź, która je łączy jest niesamowita”,
     
  • “Przyjaźń nie potrzebuje przynależności gatunkowej” - czytamy w komentarzach.