Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > Nietypowi plażowicze wskoczyli do Bałtyku. "Chcecie to wierzcie, albo nie wierzcie"
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 29.05.2023 15:56

Nietypowi plażowicze wskoczyli do Bałtyku. "Chcecie to wierzcie, albo nie wierzcie"

łosie w Bałtyku
pixabay/Kamyq, facebook/Słowiński Park Narodowy

Za pośrednictwem social mediów przedstawiciele Słowińskiego Parku Narodowego pochwalili się, kto wybrał się na plażę nad Morzem Bałtyckim. Choć coraz cieplejsza temperatura zachęca turystów do plażowania, tym razem prawdziwą furorę zrobiły dzikie zwierzęta, które najwyraźniej naszła ochota, by się schłodzić.

W sobotę 27 maja br. wszyscy spacerujący lub wygrzewający się w promieniach słońca na plaży w Słowińskim Parku Narodowym mieli okazję zobaczyć nietypowych gości prosto z lasu. Choć ostatnimi czasy zdecydowanie zbyt często są to dziki, tym razem na kąpiel w Bałtyku zdecydowały się łosie.

Łosie w Morzu Bałtyckim

Zastępca dyrektora Słowińskiego Parku Narodowego, Andrzej Demczak, zamieścił w sieci zdjęcia i materiały wideo, na których widać spacerujące po plaży w Słowińskim Parku Narodowym łosie. Wszystko wskazuje na to, że długo wyczekiwana wyższa temperatura sprawiła, iż mieszkańcy lasu postanowili ochłodzić się w wodzie.

Po chwili spaceru na piasku zwierzęta wskoczyły w fale i zrelaksowały się w zapewne zimnej wodzie Bałtyku. Po kąpieli wróciły do przechadzki po wydmach, którą mieli okazję obserwować obecni na plaży ludzie.

Wołasz kota po imieniu? Popełniasz znaczący błąd

Plażujące łosie

Z relacji świadków zdarzenia, dowiadujemy się, że cała sytuacja wyglądała następująco. Łosie zeszły na plażę od strony wydm, gdzie z resztą wróciły po kąpieli w Morzu Bałtyckim. Na udostępnionych materiałach możemy zobaczyć, że zwierzęta zachowują się zupełnie jak pełnoprawni plażowicze.

Co ciekawe, jednemu z internautów udało się zaobserwować również dwa osobniki, lecz tym razem na plaży Łebie. Być może to ta sama para miłośników plażowanie, bowiem miejsca, w których je widziano, nie są od siebie znacznie oddalone. 

"A parawany gdzie mają?"

Oczywiście zdjęcia i nagrania plażujących zwierząt bardzo szybko obiegły sieć. Komentujący nie tylko zachwycają się majestatyczną postawą zwierząt, ale w żartobliwy sposób komentują ich pojawienie się na plaży. 

- A parawany gdzie mają?;

- Prawdziwi turyści, kąpiel w morzu, spacer brzegiem morza;

- Nowi wczasowicze;

- A gdzie kapoki? - czytamy w komentarzach.

źródło: facebook/Słowiński Park Narodowy