Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Ekstremalna rzadkość. Na świat przyszedł cielak z trzecim okiem pośrodku czoła
Monika Krupska
Monika Krupska 15.05.2021 02:00

Ekstremalna rzadkość. Na świat przyszedł cielak z trzecim okiem pośrodku czoła

krowa
pixabay/alsen

Wyjątkowe narodziny w północnej Walii. Na świat przyszedł cielak, który ma dodatkowe oko. Weterynarz, który badał zwierzę powiedział, że jeszcze nigdy czegoś takiego nie widział. Trzecie oko nie uratuje jednak krowy przed śmiercią. Wkrótce czeka ją rzeź.

Trzecie oko krowy umieszczone jest na środku czoła. Posiada powiekę i rzęsy. Jest "anomalią rozwojową".

Ekstremalnie rzadkie

Cielak został zbadany przez 28-letnią panią weterynarz. Malan Hughes powiedziała, że jeszcze "nigdy nie wiedziała czegoś podobnego", niemniej jednak należy dodać, że oko wygląda "dobrze". Trzecie oko wydziela na zewnątrz jakiś lubrykant. Nie można jednak stwierdzić, co jest za nim. - Posiadanie cielaka lub innego zwierzęcia z tym upośledzeniem jest niezwykle rzadkie - dodała weterynarz.

Krowa jest zdrowa, na razie będzie prowadziła normalne życie. Niestety, Isaiah, bo tak na imię otrzymało zwierzę nie urodziło się w odpowiednim dla niego miejscu. Gdyby krowa przyszła na świat w Indiach byłaby czczona tak jak jej koleżanka Shiva, która również urodziła się z dodatkowym narządem wzorku. Mieszkańcy Tamil Nadu tłumnie odwiedzali nowo narodzone cielę w 2014 roku. Krowa otrzymała imię po hinduskim bogu, który posiadał trzy gałki oczne. - Isaiah nie zachowuje się w inny sposób niż pozostałe cielęta – mówi weterynarz.

Kiedy dorośnie krowa trafi do rzeźni.

Zobacz zdjęcie:

Dołącz do swiatzwierzat.pl

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!