Swiatzwierzat.pl
Sortownia używanych ubrań

facebook/Tierhilfe Fünfseenland

Niemcy: Kot syjamski uratowany z sortowni odzieży używanej. Był o włos od śmierci

13 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

W punkcie sortowania używanej odzieży miała miejsce nietypowa akcja ratunkowa. Pracownicy punktu recyklingu usłyszeli, że z ubrań wyrzuconych na taśmę sortującą wydobywają się przerażające dźwięki. Szybko zorientowali się, że wcale nie mają urojeń, a w środku kryje się żywe stworzenie.

Pamiętny dzień w sortowni używanych ubrań wcale nie zapowiadał się wyjątkowo. 10 kwietnia pracownicy jak zwykle stawili się na hali firmy recyklingowej w bawarskim Gaisenhausen i byli gotowi na wykonywanie rutynowych obowiązków. Wtem w pomieszczeniu zapanował istny popłoch.

Pracownicy sortowni na długo zapamiętają ten dzień. W ubraniach kryło się zwierzę


Na taśmie, która wrzuca używane ubrania do maszyny sortującej pojawiła się kolejna partia odzieży. Materiały sunęły na taśmie w stronę prasy, gdy nagle pracownicy usłyszeli przerażające odgłosy wydobywające się ze sterty ubrań.

Pracownicy sortowni w pierwszej chwili nie byli w stanie odgadnąć, jakie jest źródło nietypowych dźwięków. Wtem z taśmy dało się usłyszeć charakterystyczne miauczenie.

Pracownicy dostrzegli małego i wychudzonego kotka. Okazało się, że mruczek nie potrafił wyplątać się z części używanej garderoby. Maszyna cały czas pracowała, a biedne zwierzątko zbliżało się w stronę niebezpiecznej pułapki.

Jamniczka Kora

Skradziona 12-letnia jamniczka Kora wróciła do domu. Pomogli internauci

CZYTAJ DALEJ

Ktoś naraził kota na makabryczną śmierć

Zwierzaka udało się uratować w ostatnim momencie. Gdyby wylądował w sercu urządzenia, zostałby rozerwany na małe kawałki.

Personel sortowni tymczasowo zaopiekował się uratowanym pupilem, a następnie przekazał go w ręce członków organizacji prozwierzęcej Tierhilfe Fünfseenland z siedzibą w Monachium.

Półtoraroczny kot syjamski otrzymał świeżą wodę i jedzenie. Dzisiaj nie grozi mu już niebezpieczeństwo, choć diagnoza lekarska wykazała, że waży prawie dwa razy za mało jak na swój wiek.

Wszystko wskazuje na to, że zwierzak nie mógł sam wpaść do kontenera. W oczach swojego poprzedniego właściciela był niepotrzebnym balastem, dlatego najwidoczniej postanowił się go po cichu pozbyć.

Mamy nadzieję, że zostanie zatrzymany przez niemiecką policję i odpowiada za to, co wyrządził temu maleństwu.

Zobacz zdjęcia:


Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami! 

Podobne artykuły

Koty

Kamera uchwyciła przezabawną scenę zazdrości. Mruczek nie pozwala kobiecie zawołać drugiego kota

Czytaj więcej >
facebook/TOZ Opole

Koty

Właścicielka pseudohodowli przetrzymywała ponad 50 kotów. W końcu zostały interwencyjnie odebrane

Czytaj więcej >
OSP

Koty

Strażacy są u niej co miesiąc. Niezwykły problem mieszkanki Piątnicy

Czytaj więcej >

Koty

Makabryczne znalezisko w Wielkopolsce. Ktoś porzucił nowo narodzone kocięta przy placu zabaw

Czytaj więcej >
koty w ścianie

Koty

Dzień na budowie zmienił się w akcję ratunkową. Spod młota do burzenia sypały się... koty

Czytaj więcej >
Niezwykły mruczek

Koty

Romantyczny mruczek podbija serca internautów. Jest pokryty plamkami w nietypowym kształcie

Czytaj więcej >