Swiatzwierzat.pl
Niedźwiedzie

FACEBOOK/ROBERT MARTINEZ

Niedźwiedzie myślały, że nikt ich nie widzi. Nagrano schadzkę kochanków przy świetle księżyca

13 Sierpnia 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Fotograf przyrody Robert Martinez, korzystając z fotopułapki, uchwycił niedawno dwa niedźwiedzie w kalifornijskim Parku Narodowym Angeles. Zwierzęta wymieniają czułości przy świetle księżyca, a ich widok przywodzi na myśl parę kochanków.

W świecie zwierząt pełno jest przykładów romantyzmu i rytuałów miłosnych. Mimo, iż u wielu gatunków nie ma miejsca na monogamiczne związki, a jej przedstawiciele wcale nie potrzebują stałego partnera, by oddawać się miłosnym uciechom, to dzięki kamerom ukrytym w lesie jesteśmy w stanie podpatrywać zadziwiające interakcje pomiędzy osobnikami w trakcie zalotów i godów.

Niedźwiedzie przyłapane na nocnej randce

Niedawno w sieci pojawiło się nagranie ukazujące chwile we dwoje pomiędzy samcem i samicą niedźwiedzia czarnego. Drapieżniki przyłapano na nocnej kąpieli, gdzie nikt im nie przeszkadzał.

Na nagraniu widać, jak zwierzęta obwąchują się i trącają pyszczkami, co jest oznaką bliskości. Jednakże w pewnym momencie jeden z osobników podnosi łapę, wymierzając drugiemu delikatnego kuksańca. Jak głosi znane powiedzenie, kto się czubi - ten się lubi, zwłaszcza, gdy czubi się z przymrużeniem oka.

scale (10)
scale (11)
Teddy

Kotek bez uszek szuka kochającego domu. "Niedobry człowiek obciął mi je dla zabawy"

CZYTAJ DALEJ

- Byłem zaskoczony ich zachowaniem – powiedział Martinez i dodał, że nigdy wcześniej nie uchwycił tak ekscytującego momentu w okresie godowym.

Fotograf przyznał, że dotychczas widział wiele innych zwierząt, które odwiedzały wodopój na terenie parku narodowego, w tym pumy, jelenie, lisy, rysie, szopy pracze, węże i jastrzębie. Teraz jego kolekcję uzupełnia również materiał z udziałem niedźwiedzi.

Chociaż nie obyło się bez drobnej sprzeczki, jasne jest, że zwierzęta wzajemnie się zaakceptowały i są sobą zainteresowane. Czyżby szykowała się druga randka?

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

DK IMAGES/Science Photo Library/East News

Kocie rasy o kręconej sierści. Włosy zakończone loczkami upodabniają je do owieczek

Jednokolorowe, łaciate, pręgowane, szylkretowe. Wyróżnia się aż 15 różnych kolorów włosów u kotów. Choć odcienie ich sierści łączą się w niepowtarzalne kompozycje, rzadko wspomina się o mruczkach z nietypową strukturą futra. Oto kocie rasy z kręconą, falistą i kędzierzawą sierścią. Są one dowodem na to, że natura lubi zaskakiwać - i to bardzo!

Zobacz galerię >

Takiego quizu jeszcze nie było. Jak dobrze znasz zwierzęta polskich gwiazd? Sprawdź!

Pytanie 1 z 8

Jakiej rasy jest Grey, pies należący do Małgorzaty Kożuchowskiej?

Źródło: The Dodo

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Inne zwierzęta

Niedźwiedzica zawstydziła niejedną influencerkę. Zrobiła sobie 400 selfie

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Chłopiec chciał nakarmić żyrafę. Zwierzę nie zamierzało puścić. Rodzice dostali srogą nauczkę

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Usłyszała skomlenie dobiegające z ogrodu. W krzakach baribal mościł się do snu zimowego

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Pijana kobieta weszła na wybieg dla lwa w rosyjskim zoo. Zwierzę podbiegło i chwyciło ją za kończynę

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Pani Anna dostrzegła przemykającego po plaży rysia. Wpadł przelotnie czy zadomowi się na stałe?

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Śmiertelny wypadek w ubojni trzody chlewnej. Świnia "obudziła się i zaatakowała"

Czytaj więcej >