Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > Niedźwiedzica z małymi stała przy drodze. Trudno uwierzyć, jak zachowali się turyści, nawet z dziećmi
Lena Tomaszewska
Lena Tomaszewska 18.09.2023 12:11

Niedźwiedzica z małymi stała przy drodze. Trudno uwierzyć, jak zachowali się turyści, nawet z dziećmi

Turyści zauważyli niedźwiedzicę stojącą przy drodze z małymi. Zachowali się lekkomyślnie
Turyści zauważyli niedźwiedzicę stojącą przy drodze z małymi. Zachowali się lekkomyślnie, fot. Twitter/yashar

Turyści powinni mieć się na baczności. Coraz więcej słyszy się o przypadkach obserwacji niedźwiedzi w trakcie codziennych spacerów czy przejażdżek. Szczególnie uważni powinni być turyści wybierający się w miejsca, gdzie spotkanie tego groźnego zwierzęcia jest chlebem powszednim. Okazuje się, że nie tylko ludzie powinni mieć oczy otwarte, a radę tę należałoby przekazać także samym niedźwiedziom. Ich spokój coraz częściej zostaje naruszony, kiedy stają się ofiarami chęci nagrania viralowych filmików.

Zobaczyli rodzinę niedźwiedzi na poboczu. Nie mogli zostawić ich w spokoju

Oburzające nagranie zrobiło furorę w sieci. Internauci pukają się w czoło, patrząc na scenę, która rozegrała się w parku narodowym. Głównymi bohaterami filmiku została rodzina niedźwiedzi wypoczywająca na poboczu drogi. Antybohaterami natomiast są ludzie, którzy nie mogli odpuścić okazji do interakcji z “misiami”. Masowo wychodzili z aut, żeby przekonać się, jak z bliska wyglądają niedźwiedzie.

Nie liczy się zagrożenie ani zdrowy rozsądek, najważniejszy jest uroczy wygląd fotografowanego zwierzęcia. Bezpieczeństwo staje się kwestią drugorzędną, kiedy ludzie mają okazję zrobić sobie zdjęcie z “misiem”. Nawet jeśli oznacza to… gonienie rodziny niedźwiedzi z małym dzieckiem na rękach.

mama z misiami (1).jpg
Niedźwiedzica odpoczywała na trawie z młodymi. W jej stronę rzuciła się grupa ludzi, fot. Twitter/yashar
Wychodził z cmentarza, gdy ujrzał, że coś rusza się w koszu. Spośród śmieci dochodził cichutki płacz

Turyści rzucili się w stronę niedźwiedzicy i jej młodych

Kierowcy stanęli na środku drogi, a z aut masowo zaczęli wychodzić ludzie. Rodzina misiów nie mogła odpoczywać w spokoju. W ich stronę zaczęli biec ludzie, żądni zdjęć i sensacji. Jeden z mężczyzn na nagraniu szczególnie zwrócił uwagę internautów. Kiedy rzucił się w stronę niedźwiedzicy z młodymi, wziął na ręce córkę.

Turyści pędzili w stronę zwierząt, nie zważając na kwestie bezpieczeństwa. Spotkanie z niedźwiedzicą mogło skończyć się tragicznie. Samice tego ogromnego ssaka, skłonne są do atakowania, szczególnie jeśli chodzi o życie swoich młodych.

Na szczęście wszystko skończyło się dobrze zarówno dla zwierząt, jak i ludzi. Spłoszone zwierzęta umknęły w stronę zarośli, a żądni zdjęć turyści Yellowstone musieli obejść się smakiem.

Internauci nie mogli uwierzyć w oburzający filmik. "To mogło się bardzo źle skończyć"

Pod filmikiem można było przeczytać zarówno wyrazy troski i zażenowania, jak i żarty. Sytuacja dała do myślenia internautom, którzy nie mogli uwierzyć, jak niewielką wyobraźnię mieli mężczyźni goniący rodzinę niedźwiedzi.

  • Wiele rzeczy mogło tutaj pójść nie tak;
  • Byliśmy świadkami podobnego zdarzenia około 12 lat temu, kiedy odwiedziliśmy Yellowstone. Ludzie krzyczeli na swoje dzieci, żeby biegły w stronę mamy i młodych. Niewiarygodne;
  • Nawet jako ktoś, kogo goniła samica baribala z młodymi, współczuję tym niedźwiadkom. Jakby się czuły żony tych mężczyzn, gdyby ogromny mężczyzna zaczął biec w ich stronę na parkingu supermarketu, podczas gdy trzymają w rękach swoje dziecko?;
  • Ci ludzie chcą chyba wygrać Nagrodę Darwina;
  • W dzisiejszym odcinku „Śmierci na tysiąc sposobów"…

Źródło: dailymail.co.uk