Swiatzwierzat.pl
Niedźwiadek

twitter/CNN

Niedźwiadek stanął do walki z nadmuchiwanym reniferem. Wyrównane były tylko pierwsze sekundy

14 Grudnia 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia przed jednym z domów jednorodzinnych ustawiono nadmuchiwanego renifera. Jak się okazuje, świąteczna ozdoba nie przypadła do gustu leśnym stworzeniom. Do sieci trafiło nagranie przedstawiające zaciętą potyczka pomiędzy dekoracją a niedźwiadkiem.

Pewna mieszkanka Los Angeles w Kalifornii była świadkiem niecodziennego zdarzenia w ogrodzie sąsiadów. W piątek, 10 grudnia na sąsiadującą posesję zakradła się rodzina niedźwiedzi, najprawdopodobniej składająca się z dorosłej samicy i jej potomstwa.

Niedźwiadek powalił dekorację świąteczną

Donna Hargett z zaciekawieniem obserwowała zachowanie dzikich drapieżników, które czuły się zaskakująco pewnie w pobliżu ludzkich siedzib. W pewnym momencie młody osobnik podszedł do dmuchanego renifera i instynktownie chciał zademonstrować przed nim swoją siłę.

Miś stoczył wyrównany bój z balonową dekoracją, której powalenie okazało się być nie lada wyzwaniem. Na nagraniu widać, jak mocuje się ze swoim oponentem, a w tym samym czasie niedźwiedzica przygląda się swojemu potomkowi z niedalekiej odległości. Czyżby w ten sposób mu po cichu kibicowała?

- Śmiałam się sama do siebie na ulicy – przyznała autorka wideo.

Kontenery na używaną odzież

Kobieta wyrzuciła szczeniaka do kontenera PCK. Strażacy rzucili się na pomoc

CZYTAJ DALEJ

Donna podzieliła się filmem z internautami, który w zaledwie kilka dni stał się hitem w sieci. Na antenie stacji CBS Los Angeles zdradziła, że to nie pierwszy raz, kiedy niedźwiedzie, a w szczególności matki z potomstwem, spacerują po jej osiedlu. W przeszłości jeden z nich próbował nawet włamać się do jej domu.

- Widzimy tych dwoje przez cały czas. Często schodzą z pobliskich gór San Gabriel. Raz próbowały wejść przez okno, które nieświadomie zostawiłam otwarte. Na ścianie były zadrapania, a jeden musiał stać na łóżku, ponieważ były tam odciski jego łap - powiedziała.

Zobacz nagranie:

Źródło: twitter/CNN

ZIMOWY QUIZ: Czy znasz wszystkie tajemnice zwierząt?

Pytanie 1 z 8

Które zwierzęta NIE zapadają w sen zimowy?

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z namiTagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >

Pozostałe

Co wabi kleszcze? Jeden przedmiot przyciąga je jak magnes

Czytaj więcej >

Pozostałe

Pierwszy przypadek małpiej ospy w Europie. Czy mamy powody do obaw?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Jaką krzywdę może wyrządzić wypalanie traw?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Sezon wypalania traw. Strażacy ostrzegają przed niebezpieczeństwem

Czytaj więcej >

Pozostałe

Polacy go pokochali. Cała prawda o kocie, który wchodził na Giewont

Czytaj więcej >