Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Nie tylko wdowa tęskni za Antonim Gucwińskim. Cierpią też jego zwierzęta
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 14.12.2021 01:00

Nie tylko wdowa tęskni za Antonim Gucwińskim. Cierpią też jego zwierzęta

Antoni i Hanna Gucwińscy
facebook/Paweł Krutul - Poseł na Sejm RP

Antoni Gucwiński 8 grudnia. Śmierć dyrektora wrocławskiego ogrodu zoologicznego pozostawiła pustkę w sercach wielu osób, szczególnie jego żony. Hanna Gucwińska w poruszających słowach wyznała, że cierpienie odczuwają także ich domowe zwierzaki.

Antoni Gucwiński przez 32 lata był współprowadzącym kultowego już programu "Z kamerą wśród zwierząt", w którym przybliżał sekretne życie dzikich zwierząt. Doczekał się 750 odcinków, które z zafascynowaniem oglądały miliony osób przed telewizorami, a także sprawił, że wrocławskie ZOO było jednym z najchętniej odwiedzanych w Polsce.

Willa Gucwińskich była prawdziwym zwierzyńcem

W przeszłości w willi państwa Gucwińskich mieszkało naraz nawet kilkadziesiąt przedstawicieli najróżniejszych gatunków zwierząt. Zwierzaki z ZOO, które wymagały specjalistycznej opieki, znajdowały je w ramionach pana Antoniego i pani Hanny. Pod jednym dachem mieszkały egzotyczne ptaki, małe drapieżniki, a nawet mały krokodyl.

Obecnie w Biskupinie nie mieszka już aż tak liczna gromada. Ze względu na wiek i stan zdrowia miłośników zwierząt, dziś przebywają tam "tylko" dwa koty, dwa psy, dwie kury, a także żółw.

 - Nie mieliśmy jak zajmować się większą liczbą zwierząt, nie te lata – przyznała Hanna Gucwińska w jednym z wywiadów.

Nie tylko wdowa tęskni za Antonim Gucwińskim

Jak przyznała wdowa po legendarnym dyrektorze ZOO w rozmowie z "Super Expressem", zwierzęta, zwłaszcza psy, bardzo źle znoszą nieobecność swojego pana, do którego były mocno przywiązane.

- Wciąż chodzą po domu jakby szukając pana Antoniego, wyglądają przez okno, wypatrując jego powrotu, a gdy ktoś zbliża się do domu, szczekają, sądząc, że to może być pan Antoni - wyznała. Niestety, zwierzęta nie rozumieją, że ich właściciel już do nich nie wróci. Według słów jego żony, przyczyną śmierci mógł być koronawirus. Pogrzeb Antoniego Gucwińskiego na prośbę rodziny odbędzie się po Świętach Bożego Narodzenia, dokładna data i godzina zostaną wyznaczone w najbliższym czasie.

Zobacz zdjęcia:

Źródło: fakt.pl, se.pl

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami