Swiatzwierzat.pl
Antoni i Hanna Gucwińscy

facebook/Paweł Krutul - Poseł na Sejm RP

Nie tylko wdowa tęskni za Antonim Gucwińskim. Cierpią też jego zwierzęta

14 Grudnia 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Antoni Gucwiński 8 grudnia. Śmierć dyrektora wrocławskiego ogrodu zoologicznego pozostawiła pustkę w sercach wielu osób, szczególnie jego żony. Hanna Gucwińska w poruszających słowach wyznała, że cierpienie odczuwają także ich domowe zwierzaki.

Antoni Gucwiński przez 32 lata był współprowadzącym kultowego już programu "Z kamerą wśród zwierząt", w którym przybliżał sekretne życie dzikich zwierząt. Doczekał się 750 odcinków, które z zafascynowaniem oglądały miliony osób przed telewizorami, a także sprawił, że wrocławskie ZOO było jednym z najchętniej odwiedzanych w Polsce.

Willa Gucwińskich była prawdziwym zwierzyńcem

W przeszłości w willi państwa Gucwińskich mieszkało naraz nawet kilkadziesiąt przedstawicieli najróżniejszych gatunków zwierząt. Zwierzaki z ZOO, które wymagały specjalistycznej opieki, znajdowały je w ramionach pana Antoniego i pani Hanny. Pod jednym dachem mieszkały egzotyczne ptaki, małe drapieżniki, a nawet mały krokodyl.

Obecnie w Biskupinie nie mieszka już aż tak liczna gromada. Ze względu na wiek i stan zdrowia miłośników zwierząt, dziś przebywają tam "tylko" dwa koty, dwa psy, dwie kury, a także żółw.

 - Nie mieliśmy jak zajmować się większą liczbą zwierząt, nie te lata – przyznała Hanna Gucwińska w jednym z wywiadów.

Człowiek z psem w górach

Jak przygotować pupila na górskie wędrówki?

CZYTAJ DALEJ

Nie tylko wdowa tęskni za Antonim Gucwińskim

Jak przyznała wdowa po legendarnym dyrektorze ZOO w rozmowie z "Super Expressem", zwierzęta, zwłaszcza psy, bardzo źle znoszą nieobecność swojego pana, do którego były mocno przywiązane.

- Wciąż chodzą po domu jakby szukając pana Antoniego, wyglądają przez okno, wypatrując jego powrotu, a gdy ktoś zbliża się do domu, szczekają, sądząc, że to może być pan Antoni - wyznała.

Niestety, zwierzęta nie rozumieją, że ich właściciel już do nich nie wróci. Według słów jego żony, przyczyną śmierci mógł być koronawirus. Pogrzeb Antoniego Gucwińskiego na prośbę rodziny odbędzie się po Świętach Bożego Narodzenia, dokładna data i godzina zostaną wyznaczone w najbliższym czasie.

Zobacz zdjęcia:

Źródło: fakt.pl, se.pl

ZIMOWY QUIZ: Czy znasz wszystkie tajemnice zwierząt?

Pytanie 1 z 8

Które zwierzęta NIE zapadają w sen zimowy?

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

ropucha

Pozostałe

Śmiertelnie niebezpieczny trend wśród turystów. Leśnicy biją na alarm

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzęta a przesądy. Czym możemy sprowadzić na siebie nieszczęście?

Czytaj więcej >
Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >