Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Niecodzienny widok w warszawskim autobusie. Komunikacją miejską jechał "pieskowózek"
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 21.01.2022 01:00

Niecodzienny widok w warszawskim autobusie. Komunikacją miejską jechał "pieskowózek"

Zdjęcie ilustracyjne
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

W jednym ze stołecznych autobusów uwagę pasażerów przykuł niecodzienny widok. Sensację budził nie tylko widok trzech piesków rasy yorkshire terrier, ale przede wszystkim sposób, w jaki podróżowały. Czworonogi znajdowały się we własnym wózku, ozdobionym sztucznymi kwiatami.

W codziennym życiu właścicieli zwierząt domowych zdarzają się sytuacje, kiedy nasze pupile muszą towarzyszyć nam w podróży autobusem czy tramwajem. Dlatego jedną ze szczególnie ważnych umiejętności w zakresie opieki nad czworonogiem jest nauczenie go spokojnego zachowania w środkach komunikacji miejskiej. 

Niektórzy to się wożą

Właścicielka trzech uroczych piesków rasy yorkshire terrier znalazła sposób na bezpieczne podróżowanie ze zwierzakami, z jednoczesnym przestrzeganiu zasad opisanych w regulaminie przewoźnika obsługującego transport publiczny.

Niewielkich rozmiarów zwierzaki posadzono w specjalnie przystosowanym wózku z drewnianą ramą, który dla bezpieczeństwa czworonogów został zabezpieczony siatką. Dzięki niej pupile mogły bacznie obserwować to, co dzieje się w autobusie i jednocześnie nie były w stanie wyskoczyć z wózka, gdyby coś je wystraszyło bądź zainteresowało. Na pojeździe nie zabrakło też elementów dekoracyjnych w postaci łańcucha sztucznych kwiatów.

Widokiem futrzastych pasażerów podzielono się na facebookowej stronie SKM: Warszawska Szybka Kolej Miejska. W opisie pod zdjęciem administratorzy fanpejdża nawiązali do najbardziej znanego buldoga francuskiego w stolicy - Bąbla, czyli pieska należącego do prezydenta Warszawy, Rafała Trzaskowskiego.

Zobacz zdjęcie:

Co na to Bąbel?

Na odpowiedź na "zaczepkę" nie trzeba było długo czekać. Wkrótce po publikacji zdjęcia psiaków podróżujących we własnym wózku na fejsbukowej stronie Miasta Stołecznego Warszawa załączono fotomontaż ze zdjęciem buldożka. Czyżby Bąblowi przypadł zaszczyt kierowania stołecznym transport publicznym?

Internauci pochwalili sposób transportu psiaków, a nawet przyznali, że przewożą swoje zwierzaki w podobny sposób. A czy Was cieszy widok czworonożnych podróżników w komunikacji publicznej?

Źródło: o2.pl

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami