Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Niecodzienny widok w Lublinie. Koń przebiegł przez centrum miasta
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 12.10.2021 02:00

Niecodzienny widok w Lublinie. Koń przebiegł przez centrum miasta

Koń uciekinier
youtube/POLSKI Drajwer

Mieszkańcy Lublina nie mogli uwierzyć w to, co zobaczyli. Ulicami Śródmieścia galopował spłoszony koń. Zwierzę stwarzało zagrożenie dla siebie, przechodniów oraz uczestników ruchu drogowego, dlatego w pogoń za nim rzucili się funkcjonariusze policji. W poniedziałkowy poranek osoby spacerujące centrum Lublina nie potrzebowały kawy, aby rozbudzić się z ekspresowym tempie. Około godziny 10 na ulicach można było zauważyć pędzącego ze strachu konia.

Niecodzienny uczestnik ruchu drogowego

- Początkowo myślałem, że jeszcze nie doszedłem do siebie po weekendzie, jednak okazało się, że inni ludzie też to widzieli - powiedział lublin112.pl Pan Grzegorz.

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Lublinie odebrał zgłoszenie kilka minut później. Zwierzę zauważyli funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji i natychmiast rzucili się w pościg za przestraszoną klaczą. Ze wstępnych ustaleń wynika, że wierzchowiec wybiegł z kliniki przy ulicy Głębokiej i przebiegł ulicami - Lipową, Racławicką i Zamojską, po czym zmierzał w kierunku ulicy Żmigród. Tam stróżowie prawa wykorzystali moment, kiedy koń na chwilę się zatrzymał i schwytali go.

Czy ktoś nie zgubił konia?

Funkcjonariusze uspokoili rozemocjonowaną klacz i pilnowali jej do czasu przyjazdu opiekuna. Jak się okazało, podczas wyładunku zwierzęcia klacz o imieniu Wakara zerwała się z uprzęży i uciekła z kliniki weterynaryjnej.

- Wakara ma 10 lat, to rasa małopolska. Przyjechaliśmy z nią na leczenie do kliniki weterynarii - mówiła dla Radia Lublin opiekunka klaczy, która także dołączyła do pościgu.

Całe szczęście w wyniku ucieczki klaczy nikt nie ucierpiał.

Zobacz nagranie i zdjęcie:

KMP w Lublinie

Źródło: KMP w Lublinie, spottedlublin.pl, wydarzenia.interia.pl

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!