Swiatzwierzat.pl
policja.gov.pl

policja.gov.pl

Niebezpieczny wypadek z udziałem łosia. Zwierzę wbiło się w samochód, 42-latka zabrana do szpitala

19 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

W miejscowości Józefów pod Warszawą doszło do groźnego wypadku z udziałem dzikiego zwierzęcia. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem marki Mazda jechał w okolicy terenów leśnych i niezabudowanych, gdy niespodziewanie przed maskę wtargnął mu łoś. Potężne zwierzę dosłownie wbiło się w pojazd. W wyniku wypadku poszkodowana została jedna osoba.

W piątek, 16 kwietnia po godzinie 19 oficer dyżurny z Komendy Powiatowej Policji otrzymał informację o zaistniałym zdarzeniu drogowym z udziałem łosia na zjeździe z drogi ekspresowej S17. Na miejsce kolizji zostali zadysponowani strażacy.

Łoś wtargnął jezdnię, kierowca nie wyhamował

Z ustaleń policji wynika, że 44-letni kierowca uderzył w łosia, który nagle wtargnął na jezdnię i uderzył w bok pojazdu. W wyniku tego zdarzenia 42-letnia pasażerka z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

Siła uderzenia była tak duża, że zwierzę zginęło na miejscu. Samochód osobowy został poważnie uszkodzony.

Na miejscu wypadku pracowali ratownicy OSP Stary Pilczyn, OSP Melanów, PSP Garwolin, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.

Szczeniak wyłowiony z bagien

Szczeniak z 3 łapkami odnaleziony na bagnach. Mógł paść ofiarą porzucenia

CZYTAJ DALEJ

Policjanci apelują: uwaga na drodze na dzikie zwierzęta!

W związku z zaistniałą kolizją funkcjonariusze garwolińskiej policji ponawiają apel do kierowców o zachowanie ostrożności. Tyczy się to przede wszystkim dróg umiejscowionych w pobliżu lasów, pól i łąk, gdzie często wychodzą dzikie zwierzęta.

- Nie lekceważmy znaków drogowych, ostrzegających o miejscach, gdzie dzikie zwierzęta przekraczają drogę, aby nie narażać się na niebezpieczeństwo - czytamy w wydanym komunikacie.

W przypadku zderzenia z dzikiem, jeleniem lub ważącym kilkaset kilogramów łosiem należy się liczyć chociażby z poważnym uszkodzeniem pojazdu. Do kolizji dochodzi zazwyczaj w porach wieczornych i wczesno porannych

Pamiętaj, by pozostać czujnym, jeśli dostrzeżesz dzikie zwierzę przebiegające przez jezdnię, gdyż sarny, jelenie czy dziki żyją w stadach i za pojedynczym osobnikiem mogą podążać kolejne. Zwolnij i jedź ostrożnie.

Zobacz zdjęcie:


Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami! 

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

ropucha

Pozostałe

Śmiertelnie niebezpieczny trend wśród turystów. Leśnicy biją na alarm

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzęta a przesądy. Czym możemy sprowadzić na siebie nieszczęście?

Czytaj więcej >
Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >