Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Aktualności > Nie ma już z nami bohaterskiego psa, który uratował życie swojemu panu. Internauci nie kryją łez
Emil Hoff
Emil Hoff 16.08.2021 02:00

Nie ma już z nami bohaterskiego psa, który uratował życie swojemu panu. Internauci nie kryją łez

BeFunky-collage - 2021-08-16T164501.888
YouTube.com @PDSA

Mike Davey był na służbie i ścigał nożownika, który gnał przez ciemne ulice miasta Bromyard w Wielkiej Brytanii. W końcu dopadł szaleńca, ale ten ciął go głęboko w rękę, apotem zamachnął się znowu, by zadać śmiertelny cios.

Wtedy do akcji wkroczył Bacca, pies policyjny i partnera Mike'a. Bacca rzucił się na nożownika, nie dbając o własne bezpieczeństwo - liczyło się tylko to, by pomóc opiekunowi.

Uratował życie człowieka, narażając własne

Bacca ugryzł nożownika w rękę i odciągnął go od rannego Mike'a. Sam został zraniony wielokrotnie w głowę i szyję. Nożownik wystraszył się psa i zrezygnował z dalszej walki. Pognał w ciemność, ale szybko został złapany przez innych policjantów.

- Gdyby nie Bacca, już by mnie tutaj nie było - mówił Mike w wywiadzie dla telewizji BBC. - Ogarnia mnie wzruszenie, gdy o tym mówię. Ten pies uratował mi życie.

Bacca wylizał się ze swych ran i został odznaczony medalem za odwagę, przyznawanym psom policyjnym przez organizację People's Dispensary for Sick Animals (PDSA). Stał się bohaterem lokalnej społeczności Bromyard i zyskał ogromny szacunek wśród brytyjskich policjantów.

Bacca przeszedł na emeryturę wraz z Mike'm w 2019 r. Dziś jego opiekun przekazał smutną wiadomość: Bacca odszedł za tęczowy most.

Internauci nie kryją żalu

Gdy tylko informacja rozeszła się po mediach społecznościowych, internauci z całej Wielkiej Brytanii wyrazili swój żal z powodu odejścia bohaterskiego psa.

- Tak mi przykro - czytamy w jednym z komentarzy. - Odpoczywaj w spokoju, Bacca. Dziękujemy Ci za Twą służbę.

- Dziękujemy to zbyt mało - napisał inny internauta. - Mike i Bacca są prawdziwymi bohaterami, przelali krew, by zapewnić nam bezpieczeństwo.

Zobaczcie wpis na Twitterze ze smutną wiadomością o śmierci pieska Bacca:

(Twitter.com @K999Cops)

Tutaj możecie zobaczyć reportaż o bohaterskim czynie psa, który uratował życie swemu opiekunowi:

(YouTube.com @PDSA)

Źródło: BBC.com

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami